• Použite kód VEL15 na zľavu 15 % na všetko
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Použite kód VEL15 na zľavu 15 %

Blog, Strana 15

Domáca maska ​​na vlasy

Domáca maska ​​na vlasy

Vlasy sú jedným zo symbolov krásy aj odrazom nášho zdravia a pohody. Automaticky priťahujú pohľady druhých, a preto chceme, aby vyzerali čo najlepšie. Počas roka však dostávajú poriadne zabrať - v lete im nesvedčí slniečko, v zime zase chladné počasie a striedanie teplôt. Neustále im hrozí aj mechanické poškodenie a neprospieva im ani stres. Okrem šampónu a kondicionéra by ste mali používať aj masku na vlasy. Tú domácu zvládnete pripraviť jedna dve. Poslúžia vám na to suroviny, ktoré bežne nájdete v kuchyni.

 

Aké výhody domáca maska na vlasy prináša?

- máte pod kontrolou presné zloženie a môžete zvoliť práve tie suroviny, ktoré vaše vlasy potrebujú najviac

- využitím prírodných ingrediencií šetríte životné prostredie

- šetríte svoju peňaženku, pretože vás prírodná maska na vlasy vyjde len na pár korún

 

Tip: Neviete si rady s tým, ako vybrať tú najlepšiu masku na vlasy práve pre váš typ kaderí? Nezúfajte a pozrite sa na náš článok.

 

Domáce masky na suché vlasy

Suché vlasy zaviňuje predovšetkým horúce počasie alebo výkyvy teplôt, ale aj prílišné používanie fénov, žehličky na vlasy alebo kulmy. Vlasom chýba potrebná hydratácia, a dochádza tak k ich lámaniu a štiepeniu. Základnými surovinami, ktoré pomôžu navrátiť vašej hrive lesk, sú vajcia, med a olej (olivový, kokosový alebo napríklad mandľový). Využiť môžete ale aj banán.

 

Maska na vlasy z medu a žĺtka

-1 žĺtok

-1 lyžica medu

-1 lyžica olivového oleja

Všetky ingrediencie zmiešajte a naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť po dobu 20 minút a potom opláchnite. Následne vlasy umyte šampónom.

 

Maska na vlasy z banánu

-1 banán

-2 lyžice medu

-1 lyžica olivového oleja

Jednotlivé suroviny zmiešajte a rozmixujte na jemnú kašu. V prípade potreby ju môžete ľahko zriediť vodou. Potom naneste na vlasy, nechajte pôsobiť pol hodiny a následne opláchnite.

 

Domáce masky na mastné vlasy

Mastné vlasy pôsobia zľahka a celkovo nevzhľadne. Niekomu boli dané do vienka od prírody, ale môžu sa začať mastiť aj kvôli nadmernému poteniu alebo stresu. Skvele proti nim pôsobí predovšetkým jablkový ocot. Ďalším veľkým pomocníkom je avokádo.

 

Kúra na vlasy z jablčného octu

-2 lyžice jablčného octu

-2 hrnčeky vlažnej vody

Vlasy si najskôr umyte bežným spôsobom. Zmiešajte jablkový ocot s vodou a touto zmesou vlasy umyte. Potom už neoplachujte.

 

Maska na vlasy z avokáda

-1 avokádo

-1 lyžica medu

-1 lyžička olivového oleja

Avokádo olúpte a roztlačte na kašu. Pridajte med a trochu olivového oleja. Využiť môžete aj lyžicu vychladeného mätového čaju, ale nie je nevyhnutne nutný. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť pol hodiny. Potom vlasy dôkladne umyte šampónom a kondicionérom.

 

Účinná kvalita z lona prírody

Prírodnú masku na vlasy nemusíte nutne vyrábať doma. Vhodné prípravky nájdete aj v ponuke značky VENIRA. Pokiaľ vás trápia poškodené alebo krehké vlasy, vyskúšajte VENIRA regeneračnú masku na vlasy s vôňou kokosu. Zacelí rozstrapkané končeky a dodá vlasom novú vitalitu a lesk.

Potrebnú posilu vašej štici poskytne aj VENIRA vyživujúca maska na vlasy. Postará sa o dostatočnú hydratáciu aj prísun tých správnych vitamínov. Navyše krásne vonia po mangu a liči.

Úplne prírodné zloženie ponúka aj VENIRA maska na vlasy pre lesk a hebkosť. Vďaka nej sa vašim vlasom dostane dôležitých vitamínov aj minerálnych látok a vy sa budete môcť chváliť žiarivou hrivou plnou života.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Kyselina hyalurónová: Prečo ju používať?

Kyselina hyalurónová: Prečo ju používať?

Kyselina hyaluronová predstavuje obľúbenú zložku kozmetických produktov aj doplnkov stravy, a tak pochybujeme o tom, že by ju v dnešnej dobe ešte vôbec niekto nepoznal. Zaslúženú pozornosť medzi kozmetológmi i širokou verejnosťou si vydobyla najmä vďaka svojim pozoruhodným účinkom na pleť. Najčastejšie býva skloňovaná v súvislosti s redukciou množstva vrások, ale dokáže toho oveľa viac. V dnešnom článku sa dozviete, aké efekty môžete pri pravidelnom užívaní kyseliny hyalurónovej dosiahnuť.

 

Čo je kyselina hyalurónová

Ide o glykozaminoglykán prirodzene sa vyskytujúci v ľudskom tele už od narodenia. Spolu s kolagénom a elastínom tvorí základ kože, ale našli by ste ju aj v kĺbovom maze a základnej substancii spojivového tkaniva.

Po prečítaní predchádzajúceho odseku by ste mohli nadobudnúť dojem, že produkcii kyseliny hyalurónovej nie je potrebné venovať pozornosť, pretože sa jedná o úplne automatický proces v tele. To je možno pravda, ale len do určitej miery – tvorbu kyseliny hyalurónovej totiž brzdí váš vek.

 od 25 rokov začína produkcia kyseliny hyalurónovej v tele klesať, a tak už nedokážete naplno čeliť prejavom starnutia. V 40 rokoch sa množstvo automaticky vytvorenej kyseliny hyalurónovej dostáva približne na 40 % pôvodného objemu av 60 rokoch na iba 10 %. Aby ste mohli čerpať z benefitov kyseliny hyalurónovej po celý život, musíte sa do procesu produkcie sami zapojiť.

Čo ste o kyseline hyalurónovej možno nevedeli je to, že obsahuje molekuly rôznych veľkostí. Zatiaľ čo menšie molekuly prenikajú do spodnej vrstvy kože dermis, kde podporujú funkciu buniek a rast elastických vlákien, tie väčšie zostávajú na povrchu kože, kde pohlcujú vlhkosť, ktorú pokožka následne absorbuje.

 

Kyselina hyalurónová: na pleť pôsobí ako elixír mladosti

Medzi hlavné prednosti kyseliny hyalurónovej patrí schopnosť chrániť, vyživovať a hydratovať pokožku. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej na seba dokáže nadviazať až 1 000 molekúl vody, čím zvyšuje prirodzenú vláčnosť pokožky a zabraňuje jej vysúšaniu.

- schopnosť hĺbkovo hydratovať nie je jedinou prednosťou. Kyselina hyalurónová a jej účinky na pleť

vyhladzuje jemné linky a zjemňuje vzhľad vrások

chráni pokožku pred znečistením a poskytuje jej ochranu pred ultrafialovým žiarením

urýchľuje hojivé procesy a aktívne bojuje s akné

prináša upokojenie precitlivenej pokožke

- rozjasňuje pokožku a udržuje jej mladistvý vzhľad

vyhladzuje nerovnomernú štruktúru pokožky a predchádza vzniku rozšírených pórov

Je vaša pleť oslabená, tvoria sa vám šupinky, a cítite na jej povrchu nepríjemné pnutie? Dosť možno je vaša pleť dehydratovanáZistite v našom článku, ako ju spoznať a dopriať jej počas horúcich letných dní zaslúženú starostlivosť.

 

Hyaluronové sérum s vitaminem C

Kyselinu hyalurónovú môžete dodať telu invazívne alebo neinvazívne. Zatiaľ čo ihly vždy predstavujú riziko, vonkajšie podanie je pre človeka úplne bezpečné.

Aby sa vaša pleť mohla radovať z účinkov kyseliny hyalurónovej naplno, používajte pravidelne VENIRA sérum s BIO kyselinou hyalurónovou a vitamínom C. Ide o multifunkčný produkt, ktorý pleť dokonale hydratuje a rozjasňuje. Zároveň účinne bojuje proti voľným radikálom, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a stimuluje syntézu kolagénu. V kombinácii s vitamínom C zmierňuje starecké škvrny a napravuje problémy s pigmentáciou.

 

Aplikácia kyseliny hyalurónovej

Najlepšie výsledky dosiahnete, pokiaľ budete sérum aplikovať každý večer na dokonale odlíčenú pleť – ako si pleť správne čistiť, sme pre vás popísali v samostatnom článku.

Sérum môžete aplikovať aj ráno pred nanesením make-upu. Pleť tým hydratujete, rozžiarite a pripravíte na nanesenie dekoratívnej kozmetiky.

Na celú tvár vám stačia 2–3 kvapky séra, ktoré naneste pomocou kvapkadla priamo na svoju pleť a potom dôkladne vmasírujte končekmi prstov. Produkt neoplachujte a nechajte pôsobiť. Ďalej pokračujte vo svojej ošetrujúcej rutine, ako ste zvyknutí.

 

Kolagén a kyselina hyalurónová

Kolagén je, rovnako ako kyselina hyalurónová, dokonalý prostriedok prevencie aj účinný spôsob riešenia konkrétnych problémov.

Zatiaľ čo kyselina hyalurónová spája vlákna kolagénu ako tmel a uzamyká v tele potrebnú vlhkosť, kolagén dodáva pružnosť a pevnosť spojivovým tkanivám.

Keďže sú obe tieto látky pre zdravie a krásu človeka mimoriadne prospešné, v kozmetických produktoch a doplnkoch stravy sa často kombinujú. Príkladom sú naše kolagénové drinky obsahujúce kyselinu hyalurónovú a ďalšie starostlivo vybrané účinné látky.

 

Na čo je kyselina hyalurónová ešte dobrá?

Kyselinu hyalurónovú možno telu dodávať nielen zvonka (prostredníctvom krémov a sér), ale aj zvnútra (prostredníctvom výživových doplnkov a nápojov). To môže podporiť váš mladistvý vzhľad aj normálnu funkciu kĺbov. Oboje môžete dosiahnuť pravidelnou konzumáciou kyseliny hyalurónovej VENIRA na vnútorné použitie. Ide o 100 % prírodný produkt kombinujúci vysokomolekulárne aj nízkomolekulárne formy kyseliny hyalurónovej, ktorý sa postará o zlepšenie pevnosti, pružnosti a zjednotenia vašej pokožky, prispeje k hydratácii pokožky a zabezpečí jej maximálne vstrebávanie.

V 1 balení kyseliny hyalurónovej s príchuťou citróna a limetky je 50 ml, čo predstavuje ošetrenie na 30 dní. Rozmiešajte 15 kvapiek v pohári obyčajnej vody alebo džúsu a obsah pohára vypite. Na dosiahnutie maximálneho účinku je ideálne užívať kyselinu hyalurónovú pravidelne každé ráno

 

 

Ďalším nevyhnutným produktom pre krásnu pleť je VENIRA superkomplex s kyselinou hyalurónovou, ktorý obsahuje až 250 mg hyaluronátu sodného v jednej kapsule vrátane vitamínu C a svojimi účinkami udržuje mladosť pleti, posilňuje zdravie pohybového aparátu, podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v tele, zjednocuje tón pleti a prispieva k hĺbkovej hydratácii pokožky

Ako vidíte, kyselina hyalurónová môže byť skvelým pomocníkom v starostlivosti o vašu krásu a zdravie. Stačí si vybrať spôsob jej užívania a začať. Tak na čo ešte čakáte?

 

5 zaujímavých faktov o kyseline hyalurónovej

1. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej dokáže pojať 1000-krát viac vody, ako sama váži

2. Kyselina hyalurónová v spojení s vitamínom C dokáže zlepšiť vzhľad stareckých škvŕn a pigmentácie

3. Je mýtus, že kyselina hyalurónová sa používa len na pleť, pretože má aj upokojujúce a protizápalové vlastnosti, ktoré sa využívajú v medicíne, napríklad pri operáciách očí alebo na ochranu chrupaviek.

4. Vedci skúmajú ďalší potenciál kyseliny hyalurónovej aj v oblasti medicíny a zatiaľ sa zdá, že je to sľubný materiál na regeneráciu tkanív, liečbu artritídy a iných ochorení.

5. Výhody kyseliny hyalurónovej oceňujú nielen ženy, ale aj muži, pretože je dôležitá pre zdravie kĺbov a pokožky bez ohľadu na pohlavie. 

 

Čo si z článku vziať?

Kyselina hyalurónová je glykozaminoglykán, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele od narodenia. Spolu s kolagénom a elastínom tvorí základ kože, ale našli by ste ju aj v kĺbovom kožnom sére a základnej látke spojivového tkaniva. Produkcia kyseliny hyalurónovej v tele začína klesať od 25. roku života, preto je dôležité ju telu pravidelne dodávať, aby sa predišlo starnutiu pokožky v podobe vrások a zachoval sa mladistvý vzhľad.

Kyselinu hyalurónovú môžete užívať buď externe, alebo interne. Sérum Venira s kyselinou hyalurónovou a vitamínom C na vonkajšie použitie hydratuje, rozjasňuje a znižuje výskyt pigmentových alebo stareckých škvŕn.

Pravidelné užívanie tohto jedinečného prírodného výživového doplnku vo forme kyseliny hyalurónovej na vnútorné použitie s príchuťou citróna a limetky pomôže hĺbkovo hydratovať vašu pokožku, podporí normálnu funkciu kĺbov, pomôže zjednotiť vzhľad vašej pleti a zlepší pevnosť a pružnosť pokožky. Ak dávate prednosť kapsulám pred kvapkami, vyskúšajte superkomplex VENIRA, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú a 3 ďalšie účinné látky vrátane vitamínu C, ktoré pomáhajú omladiť vašu pokožku, podporujú prirodzenú tvorbu kolagénu v tele a dokonca posilňujú váš imunitný systém.

Kyselina hyalurónová je elixírom mladosti a vďaka širokej škále jej účinkov je nepostrádateľnou súčasťou starostlivosti o pleť a telo. Či už hľadáte výrobok, ktorý vám pomôže hydratovať pokožku, zlepšiť jej vzhľad alebo zabrániť vzniku vrások, kyselina hyalurónová vám pomôže cítiť sa vo svojej pokožke opäť skvele

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Čo by ste mali vedieť, než sa pustíte do chudnutia

Čo by ste mali vedieť, než sa pustíte do chudnutia

O chudnutí už bolo napísané a povedané všeličo, ale napriek tomu je pre mnohých vysnívaná figúra nedosiahnuteľnou métou. To sa však dnešným článkom mení. Síce pre vás nemáme žiadnu zázračnú metódu, ale zato sme pre vás na nasledujúcich riadkoch zhrnuli tie najdôležitejšie informácie, ktorými sa musíte vyzbrojiť, než sa pustíte do boja s nadbytočnými kilami.

 

Ako často cvičiť pri chudnutí

Cvičenie je neoddeliteľnou súčasťou chudnutia, ale dajte si pozor na to, aby sa z celého procesu nevytratila radosť. Cvičiť by ste totiž mali predovšetkým pre svoju fyzickú a psychickú pohodu.

Ako nováčikovia si dajte bacha najmä na to, aby ste neprepálili začiatok a cvičenie si hneď z kraja nesprotivili. Myslite na to, že pravidelný pohyb je rovnako dôležitý ako dostatočne dlhá regenerácia po tréningu.

A aké je teda optimálne množstvo tréningov v rámci týždňa? Konkrétne číslo vám dať bohužiaľ nemôžeme, pretože u každého bude iné s ohľadom na aktuálnu kondíciu, zdravotný stav a vytýčené ciele. Pre všetkých bez rozdielu však platí, že dané množstvo by malo byť z dlhodobého hľadiska udržateľné.

Skôr než na to, ako často cvičiť, sa na začiatku svojej cesty zamerajte na to, ako vlastne cvičiť. Odpoveď je v tomto smere jednoduchá – múdro. Kľúčový pre vás bude najmä optimálny výber cvikov a ich správne technické prevedenie.

Svoje snaženie môžete navyše podporiť VENIRA spaľovačom tukov, ktorý zefektívni vaše tréningy. Každá kapsula obsahuje 7 navzájom sa doplňujúcich účinných látok na podporu spaľovania tukov.

 

 

Tip: Nie ste si istí, ako na cviky po technickej stránke? Porozmýšľajte nad pomocou od trénera. Ten vás naučí, ako jednotlivé cviky správne previesť a pomôže vám so zostavením tréningového plánu.

 

Cvičíte radšej doma ako vo fitku?

Zefektívnite svoje tréningy s naším VENIRA setom odporovacích gúm, ktoré sú:

-skvelé na pretiahnutie celého tela

-vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých

-v troch rôznych záťažiach

-ľahké, skladné a prateľné

-zabalené v praktickom puzdre so sťahovacou šnúrkou

 

 

Tip: Pre začiatok odporúčame siahnuť po bielej gume s najmenším odporom. Po pár týždňoch pravidelného cvičenia už môžete zapojiť do tréningu zvyšné dve gumy a dať si poriadne do tela!

 

Ako správne jesť pri chudnutí

Začneme tým, čo rozhodne nerobiť. Nedržte drastické diéty, po ktorých možno rýchlo schudnete, ale kvôli jojo efektu sa ešte rýchlejšie dostanete späť na svoju pôvodnú váhu. Od začiatku vám musí ísť jednoznačne o zdravé chudnutie, pretože zlú (alebo žiadnu) stravu jednoducho nepretrénujete.

Ak je ideálna doba na to zmeniť/odľahčiť svoj jedálniček, tak práve teraz! Leto vám doslova hrá do kariet, tak to využite. Horúco potláča chuť do jedla, takže pravdepodobnosť, že budete dňom a nocou myslieť na sviečkovú alebo guláš, je takmer nulová.

Pestrá. Energeticky vyvážená. Bohatá na mikroživiny a makroživiny. Presne taká by mala byť vaša strava. Neviete si pod týmito pojmami predstaviť nič určitého? Pozrite na prehľad konkrétnych potravín nižšie.

Vláknina: Využite toho, že sú počas leta regály v predajniach plné sezónneho ovocia a zeleniny všetkých možných farieb i tvarov. Nielenže vás vláknina zasýti, ale konkrétne príjem ovocia a zeleniny pozitívne ovplyvňuje zloženie mikrobiomu ľudského organizmu. K ďalším významným zdrojom vlákniny patria strukoviny a celozrnné obilniny.

Bielkoviny: V každom jedle, ktoré si pripravíte by ste mali mať 20–40 gramov bielkovín. Avšak pozor! Bielkoviny môžete prijímať aj z iného zdroja než len z kuracieho mäsa pripravovaného na tisíc rôznych spôsobov. Siahnuť môžete aj po morských plodoch, rybách, vajciach, niektorých mliečnych výrobkoch (cottage syr, grécky jogurt, tvaroh), strukovinách a proteínových koktailoch, ktoré si môžete pripraviť napríklad v našom VENIRA shakeri so zásobníkom.

Sacharidy: Aby ste podali kvalitný športový výkon, potrebujete palivo, a práve tým sú pre vás sacharidy. Prijímať ich môžete napríklad z pečiva, ryže, zemiakov, cestovín, obilných vločiek, kukurice, quinoy, hrachu, šošovky a cícera.

Tuky: Nebojte sa tukov v potravinách. Verte, že bez nich by ste nespoznali dokonalé chute z rôznych kútov sveta. Svoj jedálniček by ste nemali ochudobniť najmä o extra panenský olivový olej (len na prípravu studenej kuchyne), avokádový olej a maslo ghí (na prípravu teplej kuchyne), vajcia, mäso, avokádo, orechy a olivy.

Nie nadarmo sa hovorí, že príprava je polovicou úspechu, a preto si pri zostavovaní svojho jedálnička dajte záležať. Neustále myslite na to, že aby išli kilá dole, váš energetický výdaj musí byť vyšší ako energetický príjem.

 

Čo jesť večer pri chudnutí

Nikdy nechoďte spať s plným žalúdkom. Pripravte si takú večeru, po ktorej vám nebude ťažko a ľahko ju strávite.

Prichystajte si zeleninový šalát bohatý na vlákninu a doplňte ho komplexnými sacharidmi, zdravými tukmi a bielkovinami. Aby to nebola nuda, nezostávajte iba pri jednej variácii šalátu, az vymýšľania kombinácií surovín a chutí si urobte taký svoj malý večerný rituál. Na začiatok môžete vyskúšať populárny Jennifer Aniston šalát, ktorý si herečka chystala po celých desať rokov natáčania seriálu Priatelia.

Ako na chudnutie efektívne alebo čo robiť, keď sú vaše chute silnejšie ako pevná vôľa

Verte, že aj bez náročného boja môžete byť vy tou osobou, ktorá bude mať kontrolu nad celou situáciou – nie jedlo nad vami. S VENIRA hunger blocker bude záchvatové prejedanie minulosťou. Garcínia kambodžská vám v kombinácii s chrómom pomôže zahnať pocit hladu a navodiť príjemný pocit sýtosti.

 

Ako naštartovať chudnutie v 7 bodoch

1. Určite si cieľ, ktorý chcete dosiahnuť.

2. Zostavte si dlhodobo udržateľný plán cvičenia, do ktorého zahrňte aj regeneráciu.

3. Nasledujte pravidlá zdravého taniera a dodržujte pitný režim.

4. Zaznamenávajte svoj progres, vďaka ktorému si udržíte motiváciu.

5. Netlačte na seba a na celý proces si doprajte dostatok času.

6. Psychicky sa pripravte na to, že všetko nemusí ísť vždy podľa plánu.

7. Nevzdávajte to a vytrvajte.

 

Asi je vám po prečítaní dnešného článku jasné, že si pri chudnutí otestujete svoju schopnosť vytrvať a budete potrebovať všetko odhodlanie sveta. Nakoniec ale uznáte, že to stálo za to. Odmenou vám totiž bude vaša zdravšia, fyzicky zdatnejšia a spokojnejšia ja. Tak hurá do toho!

 

 

  

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravé stravovanie

Vitamíny pre deti: Ako ich vybrať?

Vitamíny pre deti: Ako ich vybrať?

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie, a je jasné, že na vrchole tohto pomyselného listu prianie všetkého najlepšieho stojí zdravie. V kolektíve detí sa rôzne vírusové ochorenia šíria lavínovou rýchlosťou, a preto je v tejto oblasti dôležitá prevencia. Dnes vám poradíme, ako vybrať vitamíny pre deti, ktoré podporia ich imunitu tak, aby si mohli užiť detstvo na maximum a nemuseli jeho značnú časť tráviť maródením.

 

Základné pravidlá výberu vitamínov pre deti

Deti prijímajú dostatočné množstvo živín z nutrične vyváženej a pestrej stravy, ale za určitých okolností im môžu niektoré vitamíny a stopové prvky chýbať.

Situácia, pri ktorých sa vaše dieťa bez vitamínových doplnkov nezaobíde:

- má alergiu na potraviny konzumované v rámci zachovania vyváženého jedálnička

- na základe odporúčania od lekára musí dodržiavať striktnú diétu

- má potravinovú intoleranciu, kvôli ktorej nie sú v jeho jedálničku zastúpené niektoré druhy odporúčaných potravín

- trpí chronickým ochorením

- je vyberavé, a teda nechce jesť potraviny obsahujúce telu prospešné látky

 

Popri vyššie spomenutých bodoch je dôležité myslieť aj na skutočnosť, že niektoré vitamíny sa dajú ťažko získať čisto len z potravy. Príkladom je vitamín D. Má ho vaše dieťa dosť? Pokračujte v čítaní, aby ste si to overili.

 

Vitamíny pre deti do 1 roka

Asi každý rodič si kladie otázku, kedy začať s podporou zdravia svojich detí cez doplnky stravy. V tomto prípade záleží do značnej miery na tom, či sú deti dojčené výhradne materským alebo umelým mliekom.

V prípade, že vaše dieťa dostáva materské mlieko, mali by ste im podávať dennú dávku vitamínu D (asi 8,5 až 10 mcg) - a to aj v prípade, že ako matka sama užíva tento vitamín vo forme doplnkov stravy. Toto tvrdenie podporuje aj UNICEF vo svojom vyhlásení Baby Friendly Initiative z januára 2017. Naopak množstvo 500 ml dojčenskej výživy denne už obsahuje potrebnú dennú dávku vitamínu D.

 

Vitamíny pre deti od 1 roka

Ako deti starnú, je čím ďalej tým väčšou výzvou zaistiť, aby mali zdravú a vyváženú stravu. Preto sa odporúča dať im všetko, čoho neprijímajú dostatok v potrave, vo forme doplnkov stravy. Vo veku od 6. mesiaca do 5. roku dieťaťa by ste sa mali zamerať najmä na doplnenie vitamínov A, C a D, ktoré nájdete napríklad v doplnku VENIRA multivitamín pre deti. Zabudnúť by ste nemali ani dostatočný prísun stopových prvkov ako je selén a zinok.

Napriek tomu, že je cieľom tohto článku pomôcť vám s orientáciou vo vitamínových doplnkoch pre deti, majte na pamäti, že ich zmyslom je doplniť jedálniček, ktorý je sám o sebe bohatý na ovocie a zeleninu, mliečne výrobky a bielkoviny prijímané z ľubovoľného mäsa. Bohatým zdrojom vitamínu D, o ktorom bola reč už vyššie, je rybí tuk, vajcia, pečeň a mliečne výrobky.

 

Vitamíny pre deti na imunitu

Deti sa dostávajú do kontaktu s rôznymi vplyvmi ihneď po narodení, a preto sa ich imunita začína formovať už v takto útlom veku. V tomto ohľade je pre deti veľkým medzníkom ukončenie dojčenia, v dôsledku ktorého narastá frekventovanosť pokašliavania, nádchy a horúčiek.

Ďalším zlomovým okamihom je nástup do škôlky, kde sa deti stretávajú s chorobami, ktoré z domáceho prostredia nepoznajú, a tak voči nim zatiaľ nemajú vytvorené protilátky. Dá sa preto povedať, že prvé roky života dieťaťa zohrávajú kľúčovú úlohu z pohľadu vývoja imunitného systému.

Okrem vitamínov, ktoré sme spomínali vyššie, by ste mali zamerať svoju pozornosť na vitamíny skupiny B. Do tej patrí B1, B2, B3, B6, B9 a B12, pričom každý z nich plní špecifickú funkciu zameranú na podporu správneho rastu a vývoja dieťaťa. My sme všetky tieto telu prospešné látky zabalili do produktu VENIRA b-komplex pre deti. Ide o nabušenú multivitamínovú zmes obohatenú o vitamín C, ktorý predstavuje spoľahlivú prevenciu v boji proti infekciám.

Vitamín C zohráva kľúčovú úlohu v našom doplnku stravy vo forme cmúľacích tabliet VENIRA vitamín C pre deti s jahodovou príchuťou. V jedinej tablete je obsiahnutých hneď 250 mg vitamínu C, ktorý prispieva k udržaniu normálnej funkcie detského imunitného a nervového systému. Dôležitú úlohu zohráva aj z pohľadu ochrany buniek pred oxidačným stresom a zníženie miery únavy a stresu. Vitamín C je rozpustný vo vode, a tak sa ním nedá predávkovať.

 

Vitamín C je ďalej súčasťou VENIRA imuno sirupu pre deti staršie ako tri roky, ktoré sú náchylné na prechladnutie. Okrem tohto účinného antioxidantu obsahuje aj vitamín A, B12 a D3, ktoré prispievajú k zdravému rastu a správnemu vývoju kostí a svalov. Nechýba ani extrakt z piatich bylín podporujúcich zdravie dýchacích ciest a správnu funkciu imunitného systému.

Ďalšou dôležitou zložkou nášho imuno sirupu sú kvasničné beta-glukány, ktoré si ľudské telo nedokáže samo vyrobiť, ale ich prítomnosť v organizme je veľmi dôležitá, pretože sa viažu na bunky imunitného systému, čím ho posilňujú a stimulujú. Schopnosť zvyšovať obranyschopnosť organizmu majú aj citrusové bioflavonoidy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v citrusových plodoch a ako silné antioxidanty chránia bunky tela pred poškodením voľnými radikálmi.

 

Tie najlepšie vitamíny pre deti nájdete na našom e-shope

Všetky naše doplnky stravy pre deti sú prírodné a zdravotne nezávadné. Podávať ich teda môžete bez obáv as vedomím, že prospievate zdraviu svojich potomkov. Teda za predpokladu, že dodržujete maximálnu odporúčanú dennú dávku, ktorá je vždy uvedená pri konkrétnom doplnku stravy. Myslite na to, že prijímanie nadbytku vitamínov je pre deti rovnako škodlivé ako ich nedostatok.

Nebojte, mysleli sme aj na to, ako maškrtný jazýček deti mávajú. Vyvinuli sme najlepšie vitamíny pre deti nielen z pohľadu zloženia, ale aj chuti. Vyberať môžete hneď z niekoľkých ovocných príchutí, ktoré uspokoja chute všetkých malých labužníkov - presvedčte sa sami v našej rozmanitej ponuke. Z toho dôvodu radíme uchovávať doplnky stravy mimo dosahu detí. Kvôli ich dobrej chuti by si ich mohli ľahko pomýliť s cukrovinkami a prejedať sa nimi.

Blaho našich zákazníkov je pre nás vždy na prvom mieste, a preto sme vývoju vitamínov pre deti venovali veľa času tak, aby ste vy nemuseli a mohli ho investovať do vytvárania krásnych rodinných spomienok.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Výživové doplnky

Ako urýchliť rast vlasov?

Ako urýchliť rast vlasov?

Vlasy vám nevypadávajú, majú dostatočnú hustotu, s ktorou ste spokojní, ale o ich raste sa to bohužiaľ povedať nedá? S pomaly rastúcimi vlasmi sa rozhodne nemusíte navždy zmieriť! Prinášame vám konkrétne tipy na najrôznejšie triky a samozrejme aj na prírodné produkty pre zaručený rast vlasov.

 

Ako rýchlo rastú vlasy?
 
 Popis obrázku

Avšak každý z nás bude čakať inak dlhú dobu. Podľa výskumu The Trichological Society povyrastie každý vlas o 0,5 až 1,7 cm mesačne. Ročne potom hovoríme až o 15 cm. Avšak v praxi je potrebné vziať do úvahy aj faktory, ktoré celkovú dĺžku ovplyvňujú. Medzi tie patrí napr. genetická výbava, vek, momentálny zdravotný stav, psychické rozpoloženie av neposlednom rade aj hormonálne zmeny.

Máte pocit, že práve vaše vlasy rastú doslova šnečím tempom? Nezúfajte! Existuje celý rad spôsobov, ako podporiť silu vlasov a tým pozitívne pôsobiť na ich dĺžku. Samozrejme nehovoríme o zmene, ktorá by nastala cez noc. Reč je o dlhodobom procese, ktorý bude vyžadovať vašu trpezlivosť a vytrvalosť. Poďme si rovno predstaviť prvé tipy, ktoré vás dovedú k vytúženej hrive.

 

Správny výber kozmetiky pre rast vlasov

Starostlivosť o vlasy začína vždy výberom vhodnej prírodnej vlasovej kozmetiky a jej správnou aplikáciou. Ako ale vybrať tie správne produkty? Zamerajte sa predovšetkým na šampóny a kondicionéry so zložením účinných látok v podobe biotínu, keratínu, kolagénu a minerálov podporujúcich rast vlasov.

Nie všetky kozmetické produkty sa hodia pre všetky typy vlasov. Zistite si teda vopred, či ste majiteľkou vlasov kučeravých, vlnitých, suchých alebo poškodených. Suché kadere si zaslúžia poriadnu dávku hydratácie, naopak u poškodených sa najskôr zamerajte na ich obnovu.

Ak túžite po dlhých a zdravých vlasoch, siahnite po šampóne na podporu rastu vlasov. Ten je zložený z viacerých prírodných látok, ktoré šetrne čistia pokožku hlavy a zároveň stimulujú vlasové cibuľky, čím podporujú rast vlasov. Aby ste dosiahli maximálnu vlasovú starostlivosť, pridajte do svojej každodennej rutiny aj VENIRA vlasové sérum hair booster napomáhajúce k dosiahnutiu optimálnej dĺžky vlasov aj posilneniu folikulov už od korienkov.

Tip: Ako dosiahnuť krásne, dlhé, plné a silné vlasy pomocou ich regenerovania sa dočítate v našom článku.

 

Dlhé a zdravé vlasy vďaka masážam

Milujete masáže celého tela a radi by ste rovnaký pôžitok dopriali svojej vlasovej pokožke? Spojte príjemné s užitočným! S pomocou stimulujúcej masážnej kefy zlepšíte krvný obeh, podporíte výživu vlasových folikulov, odstránite napätie a uvoľníte stres. Nie náhodou sa teda hovorí, že pokiaľ chcete mať zdravé vlasy, musíte sa v prvom rade zamerať na pokožku hlavy.

Postupný rast nových baby vláskov, ale aj zlepšovanie celkovej kvality vašich kaderí pocítite aj s VENIRA derma rollerom, teda mikroihličkovým aplikátorom! Príjemnú a zároveň účinnú masáž s valčekom si doprajte dvakrát týždenne. Spojiť ju môžete s aplikáciou šampónu alebo vlasového oleja, ktorý pokožku hlavy krásne prevonia a stimuluje.

 

Správne používanie derma rollera

Pred použitím ho nezabudnite dôkladne umyť teplou vodou a vydezinfikovať.

Používajte ho iba na suchú a čistú pokožku hlavy.

Na valček nevyvíjajte príliš veľký tlak.

Po koži prechádzajte iba jedným smerom, a to síce v smere rastu vlasov.

Nakoniec naneste na pokožku sérum na podporu rastu vlasov.

 

Ako podporiť rast vlasov skrz úpravu jedálnička

Pokiaľ to s podporou rastu svojich vlasov myslíte naozaj vážne, len obyčajná zmena vlasovej kozmetiky stačiť rozhodne nebude. Starostlivosť o vlasy začína vo vnútri, a preto vám radíme, aby ste sa k svojim vytúženým vlasom tzv. prejedli. Na tejto ceste vám pomôže jedálniček bohatý na:

- ovocie, ako sú jablká, marhule, citrusy a hrozno

- zeleninu, v podobe brokolice, tekvice, špenátu či rukoly

- ryby, teda losos, tuniak, makrela a sardinky

- orechy a semienka, ako sú tie slnečnicové či vlašské orechy

 

Naopak si dajte pozor na prílišnú konzumáciu nezdravých vyprážaných potravín a tých s obsahom bieleho cukru.

 

Za rýchlo rastúcimi vlasmi stoja aj doplnky stravy

Vyvážený jedálniček ide ruka v ruke s dlhodobým užívaním doplnkov stravy určených na podporu rastu vlasov. Týmto spôsobom môžete do svojho tela doplniť vitamíny, ktorých v každodennej strave neprijímate dostatok. Vlasom robia dobre vitamíny skupiny B (biotín, B1, B2, B5 a B6), ktorých optimálne množstvo prijmete pomocou b-komplexu. Ďalej tiež zinok, železo, kremík a aminokyseliny L-metionín a L-cysteín.

S potrebným rastom vlasov, ale aj s ich nadmerným vypadávaním vám pomôžu VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť s neuveriteľnými 19 účinnými látkami v každej kapsuli. Vďaka ich komplexnému a dokonale vyváženému zloženiu rieši celý rad príčin pomalého rastu vlasov.

Pokiaľ chcete dopriať to najlepšie nielen svojim vlasom, ale aj svojmu maškrtnému jazýčku, sú tu lahodní jahodový gumový medvedík pre vlasy, nechty a pleť, ktorí pri pravidelnom užívaní zlepšia aj celkovú kvalitu kaderí.

 

Kto si počká, ten sa dočká

Je zrejmé, že celý rad faktorov ovplyvňujúcich rýchlosť rastu vlasov je mimo vašej každodennej kontroly - nie však všetky. Veríme, že vďaka svojej trpezlivosti a nasledovaniu našich tipov budete už čoskoro vlastniť obdivuhodný hár, za ktorým sa bude každý otáčať, tak vytrvajte! Alebo kto si počká, ten sa dočká...

Tip: Dovtedy sa medzitým inšpirujte našimi tipmi na trendy účesy z krátkych vlasov.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Ako správne používať peeling na pleť aj na telo?

Ako správne používať peeling na pleť aj na telo?

Kto by nestál o krásne jemnú, pružnú a žiarivú pokožku? Aby sme ju dosiahli, musíme jej samozrejme venovať náležitú starostlivosť. K tej by mal patriť aj pravidelný peeling. Pri správnej aplikácii vhodných produktov dokáže táto procedúra divy. Stačí dodržať pár jednoduchých zásad.

 

Zbavte sa nečistôt a nechajte pokožku zažiariť

Peeling je vlastne taká jemná masáž, pri ktorej dochádza k obrusovaniu pokožky za pomoci drobných čiastočiek (takzvaný mechanický peeling). V súčasnej dobe sa uprednostňujú čiastočky z prírodných materiálov, ktorých použitie neškodí životnému prostrediu. Vyrábajú sa najčastejšie z trstinového cukru, morskej soli, prírodných ílov, najrôznejších jadierok a podobne.

Cieľom peelingu je odstrániť odumreté kožné bunky a ďalšie nečistoty. Pokožka sa zároveň prekrvuje, prejasňuje a zjemňuje. Vďaka peelingu môžu ustúpiť do pozadia niektoré problémy, ku ktorým patrí celulitída, strie alebo akné.

Pokožka ošetrená peelingom je navyše pripravená na aplikáciu ďalších kozmetických prípravkov. Ich účinné látky budú na vyčistenej pleti pôsobiť oveľa lepšie.

 

Pre koho je peeling vhodný

Odpoveď je jednoduchá – prakticky pre všetkých. Nezáleží na pohlaví ani type pleti. Môžete ho využiť na pleť mastnú, suchú, citlivú aj tú normálnu. Pre citlivú pleť ale voľte peeling s jemnejšími čiastočkami, aby ste ju zbytočne nedráždili.

 

Ako často peeling používať?

Peeling sa obvykle nepoužíva každý deň, pretože pleť potrebuje po ošetrení nejaký čas na regeneráciu. Ideálne je riadiť sa podľa jej typu. Na tú mastnejšiu môžete peeling aplikovať o niečo častejšie, zatiaľ čo pleť citlivá si vyžaduje skôr dlhšie intervaly.

V tomto ohľade vám poradia aj odporúčania uvedené na konkrétnom produkte. Peelingy VENIRA môžete používať bez obáv niekoľkokrát do týždňa.

 

Postupujte osvedčeným spôsobom

Čistenie pleti má samozrejme svoje pravidlá, ktoré je potrebné dodržať, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky. Ako používať peeling? Stačí sa riadiť nasledujúcimi jednoduchými krokmi:

1. Peeling aplikujte vždy na vyčistenú pokožku. Pokiaľ sa chystáte použiť telový peeling, najprv sa osprchujte. Pri peelingu na tvár si ho najskôr vyčistite tak, ako ste zvyknutí.

2. Pleť zľahka navlhčite. Peeling nikdy nepoužívajte nasucho!

 

 

3. Peeling naneste na vybrané miesto a pokožku jemne masírujte. V žiadnom prípade netlačte - narobili by ste viac škody ako úžitku. Silné trenie by totiž spôsobilo poškodenie vrchnej vrstvy kože. Radšej stavte na jemné krúživé pohyby.

4. Pri peelingu tváre postupujte od stredu smerom von. Vynechajte očné okolie, kde je pleť skutočne veľmi citlivá.

5. Peeling následne dôkladne zmyte. Na pokožku môžete následne naniesť ostatné prípravky, ktoré bežne používate.

 

Venujte starostlivosť tvári i celému telu

Peeling môžete používať prakticky na celé telo – len musíte vybrať ten správny. Telový peeling nemožno voľne zamieňať s peelingom na tvár. Peeling na telo má totiž hrubšie čiastočky, ktoré by jemnej pokožke na tvárach nesvedčili. Pri voľbe vhodných produktov venujte pozornosť aj zloženiu. Dajte prednosť tomu prírodnému pred zbytočnou chémiou.

Ak hľadáte peeling na celé telo, môžete vyskúšať napríklad VENIRA telový peeling. Tvoria ho malé cukrové čiastočky, ktoré sa postarajú o dokonalé odstránenie odumretých buniek a vyčistenie pokožky. Ich hrany sú špeciálne zaoblené, takže sa nemusíte obávať nechceného podráždenia. Súčasťou peelingu sú ale aj štyri blahodárne oleje, vďaka ktorým sa pokožke dostane náležitá starostlivosť a regenerácia. Poskytujú totiž dôležitú výživu a zaistia hydratáciu, takže nedôjde k zbytočnému vysušovaniu.

 

Peeling na pery pre krásne ústa

Nielen telo a tvár si zaslúži vašu starostlivosť. Venujte pozornosť aj svojim perám. Aj na nich sa totiž môžu hromadiť odumreté bunky, ktoré treba dostať preč. Skvelou voľbou, ako s nimi zatočiť je VENIRA peeling na pery.

Stopercentne prírodné a veľmi jemné cukrové čiastočky zaručene odstránia všetky nečistoty. Výživné oleje zanechajú vaše pery dostatočne hydratované, krásne jemné a hebké. Peeling je vhodný najmä pre veľmi suché pery. Zbaví vás nepríjemného popraskania aj nevzhľadného odlupovania suchej kože.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť Starostlivosť o telo

Deň matiek tento rok pripadá na 8. mája: Inšpirujte sa tipmi na darček pre mamičku

Deň matiek tento rok pripadá na 8. mája: Inšpirujte sa tipmi na darček pre mamičku

Mama. To je žena, ktorá je s nami od prvých krôčikov. Prežíva s nami prvé školské lásky aj prvé zlomené srdcia. Je naším doktorom, ochrancom, najlepšou kamarátkou, vzorom aj terapeutom. Mama rozumie aj tomu, čo jej deti samy od seba nepovedia. Je to mamička, ktorá nás ako prvá zasväcuje do sveta kozmetiky i módy. Učí nás, čo to obnáša byť ženou a čo je to rodina. Obetuje pre nás úplne všetko a na oplátku od nás nič neočakáva. Poďme ju tiež vytvoriť úsmev na tvári!

 

Pre mamu, ktorá nikdy neposedí

Je vaša mama živel a neustále niečo podniká? Chodí rada na hory, so psom do prírody, behať alebo na lekcie jogy či spinningu? Darujte jej podložku na cvičenie alebo drobné športové vybavenie (činky, TRX, gymnastický balón, apod). IN sú teraz aj permanentky do fitka alebo kurzy tanca. Pokiaľ je mama skôr na kultúru, kúpte ju lístok do divadla alebo na filmovú premiéru českej komédie.

 

 

Pre cestovateľku

Má vaša mama cestovateľského ducha? Rada spoznáva svet a objavuje iné kultúry a pamiatky? Určite ocenia letenku do Ríma alebo výlet do Viedne. Alebo sa len choďte na víkend pozrieť do Prahy. Letenky sa dajú zohnať aj od niekoľkých stoviek korún a zážitok ju zostane na celý život. Na výlet ju môžete sprevádzať a užijete si tak spolu pekné chvíľky.

 

Pre vášnivú kuchárku

Je vaša mamička vášninovu kuchárkou? Tak to určite ocenia kuchynské vybavenie alebo zahraničnú kuchárku plnú receptov a tipov na varenie. Kúpte jej domácu pekáreň alebo formu na muffiny. Bude mať určite radosť.

 

Pre pohodárku

Len tak si oddýchnuť a nájsť si čas pre seba. Ak je vaša mama pokojná duša, ktorú nič nerozhádže, určite si zamiluje nejakú dobrú knihu. Omrknite autorov titulov, ktoré má vystavené na poličke v obývačkách a nechajte si niečo odporučiť v kníhkupectve.

Ku každej knihe sa navyše hodí teplá deka a hrnček sypaného čaju. Mamy si zaslúži poriadny relax a pokoj od starostí všedných dní. Soľ do kúpeľa je to pravé orechové na navodenie príjemnej atmosféry a pokoja.

 

 

Pre ezoterickú bytôstku

Ak vaša mamička miluje astrológiu, Feng-shui a čakry, urobí ju radosť náramok z krištáľu alebo napríklad so znamením zverokruhu. Na príjemný relax a oddych ju môžete kúpiť aj omaľovánky s mandalou. Nech nemá svet čiernobiely, nezabudnite ju k omaľovánkam prikúpiť aj farebné pastelky. Poteší ale aj sviečka s jej obľúbenou vôňou.

 

Klasikou nič nepokazíte

Nebojte sa ale aj siahnuť po niečom všednom. Verte, že aj kvetom alebo jej obľúbenou bonboniérou ju vykĺznete úsmev na tvári.

 

Pre budúcu mamičku

Na deň matiek môžete potešiť darčekom aj mamičku, ktorá svoje dieťa ešte len očakáva. Tehotné mamičky potrebujú starostlivosť a lásku rovnako tak, ako ich ešte nenarodené bábätko. Doprajte ju preto vitamíny pre tehotné ženy, ktoré majú príjemnú chuť čiernych ríbezlí.

A aby si udržala svoju prirodzenú krásu aj v tomto náročnom období, ocení určite aj prémiový kolagén pre tehotné a dojčiace ženy, ktorý pomáha nielen k pevnejšej pokožke, ale aj zmierniť vyčerpanie a podporí jej imunitný systém.

 

Pre módnú a beauty ikonu

Ak je vaša mama sebavedomá žena a rada sa stará o svoj zovňajšok, určite si zamiluje darček v podobe nejakého kvalitného kozmetického prípravku. Potešia ju napríklad anti-age krémy alebo aj kolagénové sérum, ktoré pomáhajú vyhladiť a omladiť zrelú pleť.

Prima darčekom sú aj kapsule na podporu rastu vlasov či šampón proti vypadávaniu vlasov. Výber kozmetiky záleží na vás, ale nebojte sa, s akoukoľvek prírodnou kozmetikou nešliapnete vedľa.

 

 

Menej je niekedy viac

Pokiaľ si s darčekom príliš lámete hlavu, nezúfajte. Niekedy sú slová zbytočné a niekedy naopak ani 1000 slovami nedokážete vyjadriť, čo k danej osobe cítite. Láska nie sú len slová, sú to hlavne činy.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Ako sa zbaviť čierných bodiek?

Ako sa zbaviť čierných bodiek?

Čierne bodky, ktoré sa vyskytujú predovšetkým na nose, brade alebo čele, trápia mnohých z nás. Nie sú síce bolestivé, ale na sebavedomie nám rozhodne nepridajú. Nie je však potrebné si zúfať. Poďme sa teraz pozrieť na to, prečo sa čierne bodky na pokožke vôbec tvoria a ako s nimi najlepšie zatočiť.

 

Keď sa pleť
 
 Popis obrázkupríliš mastí…

Súčasťou našej kože sú mazové žľazy, ktoré produkujú kožný maz. Ten sa cez póry dostáva na povrch pleti. Ide o úplne prirodzený proces. Vplyvom rôznych faktorov však môže dochádzať k zvýšenej produkcii kožného mazu, ktorý sa následne začne v póroch hromadiť.

Póry sa tak upchávajú a rozširujú. Maz sa následne zmieša s odumretými kožnými bunkami, a akonáhle sa dostane na povrch pokožky, zoxiduje a sčernie. Nevítané čierne bodky alebo komedóny sú na svete.

 

 

Čo horšie, čierne bodky obvykle chodia ruka v ruke s ďalšími problémami. Mastná pleť má totiž všeobecne sklony k akné, takže sa na nej objavujú aj biele a začervenané vyrážky alebo jazvičky.

A ako vlastne dochádza k produkcii nadbytočného kožného mazu? Na vine sú predovšetkým hormóny, ktoré sa vylučujú hlavne v puberte. Preto sa práve v tomto období kvalita pleti výrazne zhoršuje. Veľa ľudí však trápi mastná pleť aj v dospelosti. Do istej miery za to môže genetika.

Ďalšími faktormi, ktoré vznik čiernych bodiek i vyrážok ovplyvňujú, sú strava a celkový životný štýl. Svoju úlohu zohráva ale aj to, ako sa pleť staráte. Pokiaľ vám teda bola daná do vienka mastiaca sa pleť, verte, že situácia nie je beznádejná. A rozhodne nemusíte hneď bežať na kozmetiku. Existuje totiž množstvo spôsobov, ako na čierne bodky doma.

Tip: Trápi vás okrem mastiacej sa pleti aj akné, ktoré nemá konca? V našom článku si prečítajte ako sa ho čo najúčinnejšie zbaviť a ako sa starať k aknóznej pokožku.

 

Čistenie pleti je prvým krokom k úspechu

Ak sa pýtate, čo pomáha na čierne bodky, vedzte, že správna a pravidelná starostlivosť o pleť je zásadou číslo jedna. Pristupujte k nej preto zodpovedne. Aj napriek nedostatku času si pre seba denne vyhraďte päť minút. Urobte si z tejto činnosti príjemný relaxačný rituál. Starať sa o seba nie je hriech a vaša pleť vám bude vďačná.

Pleť si ideálne čistite ráno po prebudení - počas spánku sa na nej totiž usadili odumreté kožné bunky aj kožný maz. A potom samozrejme večer, kedy tento proces zahŕňa aj dôkladné odlíčenie. Večerné čistenie však nevynechávajte ani v prípade, že sa nelíčite. Nejde totiž len o odstránenie make-upu, ale aj všetkých nečistôt, s ktorými prišla pokožka počas dňa do styku.

 

Zvoľte správne produkty

Na čistenie pleti je potrebné používať vhodnú kozmetiku. Čítajte jej zloženie a vyberajte tu kvalitné. Či už je to maska na čierne bodky, špeciálny krém alebo čistiaca pena, nemala by obsahovať chemické konzervanty. Tie totiž na pleť často pôsobia dráždivo. Stavte preto radšej na prírodu.

Pokiaľ hľadáte, čo na čierne bodky, vyskúšajte napríklad VENIRA tvárovú umývaciu penu. O účinné látky sa v nej starajú predovšetkým osvedčené bylinky ako rebríček, praslička, žihľava alebo rozmarín. Pena dokonale zbaví vašu pleť všetkých nečistôt, nevysušuje a hlavne pomáha redukovať tvorbu nadbytočného kožného mazu. Pôsobí teda ako skvelá prevencia práve proti čiernym bodkám a akné.

Ak s čiernymi bodkami bojujete dlhodobo, je potrebné zaradiť do vašej čistiacej rutiny aj výrobky, ktoré sú špeciálne určené pre mastiacu sa a problematickú pleť. Akné krém v sebe ukrýva zmes blahodarných olejov, ktoré sa postarajú o hĺbkové vyčistenie vašich pórov. Krém navyše redukuje tvorbu kožného mazu, upokojuje podráždenú pokožku a hojí nevzhľadné jazvičky po akné.

Či už vás trápia čierne bodky na nose, na brade alebo na tvárach, môžete vždy staviť aj na bambusové uhlie. Vďaka aktívnym aniónom sa má schopnosť pleť dokonale vyčistiť a odstrániť prebytočný kožný maz. Bambusové uhlie je hlavnou súčasťou VENIRA konjakovej hubky pre mastnú a aknóznu pleť. Táto vynikajúca pomôcka má ako čistiace, tak antibakteriálne účinky a navyše je 100% prírodná.

 

Na čo sa ešte zamerať?

Okrem každodenného čistenia existujú aj ďalšie pravidlá, ako na čierne bodky vyzrieť. Dávajte si pozor na to, aby ste sa svojej tváre počas dňa príliš nedotýkali. Možno to znie ako banalita, ale vaše ruky sú pokryté najrôznejšími nečistotami, a to aj v prípade, že si ich pravidelne umývate. Čím viac sa potom dotýkate svojej tváre, tým viac baktérií si na pleť prenášate.

 

 

Z rovnakého dôvodu je vhodné vyhradiť si na tvár iný uterák, než ktorý používate na ruky. Tiež by ste ho určite nemali zdieľať s ostatnými členmi domácnosti.

 

Aj potraviny môžu škodiť

Na kvalitu našej pleti má v neposlednom rade vplyv aj strava. Preto je v boji proti čiernym bodkám občas potrebné zmeniť jedálniček. Vyvarovať by ste sa mali mastným aj tučným jedlám, rovnako ako nadmiere cukru. Dodržujte pravidelný pitný režim a dbajte o dostatočný prísun vitamínov.

Veľkými škodcami pre našu pleť sú alkohol a fajčenie. Pokúste sa preto týchto zlozvykov zbaviť alebo ich aspoň obmedziť na minimum.

Pleti nesvedčí ani stres. Zapracujte teda na zdravšom životnom štýle. Nájdite správny balans medzi pracovným a osobným životom, športujte, venujte sa svojim koníčkom a nezabudnite si urobiť čas na každodenné drobné radosti. Vaša pohoda sa odrazí nielen na vašej pleti, ale celkovo na vašom vzhľade aj sebavedomí.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Ako sa zbaviť akné? Krok za krokom, čo presne robiť

Ako sa zbaviť akné? Krok za krokom, čo presne robiť

Akné je nepríjemné kožné ochorenie, s ktorým sa väčšina z nás prvýkrát stretla v tínedžerskom veku. V dôsledku prebiehajúcich hormonálnych zmien sa práve v tomto období objavujú prvé výrazné kožné problémy. U niektorých ľudí časom vymizne, ale iní sa s akné, žiaľ, musia potýkať aj v dospelosti. Ženy trpia týmto problémom častejšie, pretože počas celého života zažívajú hormonálne výkyvy - či už počas menštruačného cyklu, tehotenstva alebo menopauzy. Čo je to akné a ako s ním bojovať? Pokračujte v čítaní článku a dozviete sa účinné tipy na boj proti akné.

 

Čo je to akné?

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz. Mazové žľazy produkujú kožný maz, ktorý pomáha udržiavať pokožku hydratovanú. Upchatie mazových žliaz mazom a odumretými kožnými bunkami môže viesť k tvorbe komedónov (čiernych alebo bielych bodiek). Baktérie, ktoré žijú na pokožke, sa môžu v upchatých póroch množiť a spôsobovať zápaly, čo môže viesť k tvorbe pupienkov, čiernych bodiek a cýst.

Najčastejšie postihnutými oblasťami sú čelo, nos a brada (tzv. T-zóna), ale akné sa nevyhýba ani zvyšku tváre. Môže sa vyskytnúť aj na krku a dekolte a výnimkou nie je ani akné na chrbte.

Tip: Aj vy máte čierne bodky a neviete, ako sa ich zbaviť? To a oveľa viac nájdete v našom článku.

 

Čo spôsobuje akné?

Vznik akné ovplyvňuje viacero faktorov. S niektorými nemôžeme nič urobiť, iné máme pevne v rukách. K vzniku akné môžu prispieť nasledujúce faktory:

 

Genetika

Ak máte v rodine akné, je pravdepodobnejšie, že ho budete mať. Niektorí ľudia boli obdarení problematickou pleťou, ktorá bude vždy mastnejšia a náchylnejšia na akné. V takomto prípade je vhodné zaradiť doplnky stravy, ktoré pomáhajú pri redukcii a prevencii akné. 

 

Hormonálne zmeny

Ide o už spomínanú pubertu, hormonálne výkyvy počas menštruačného cyklu, tehotenstvo, menopauzu. Hladiny hormónov u žien pravidelne kolíšu, preto je prirodzené, že sú náchylné na akné v rôznych fázach svojho života a menštruačného cyklu. Na dosiahnutie vyrovnanej hladiny ženských hormónov vyskúšajte kapsule pre hormonálnu rovnováhu.

 

Stres

Stres stojí za vznikom najrôznejších ochorení, ale môže byť aj príčinou vzniku a zhoršovania akné. Preto je dôležité dbať na dostatok a kvalitu spánku a na dostatok relaxu, pokoja a duševnej pohody. Keď je život náročný, môže byť náročné udržať si duševnú pohodu, preto by ste mali zvážiť užívanie doplnkov stravy, ktoré sú prospešné pre duševnú pohodu.

 

Stravovanie

Neexistujú vedecké dôkazy, že strava priamo spôsobuje akné, ale niektoré potraviny, ako napríklad čokoláda a mastné jedlá, môžu akné zhoršiť. Dbajte preto na to, aby ste jedli dostatok vlákniny a vitamínov v podobe ovocia a zeleniny a vyhýbajte sa mastným a tučným jedlám.

 

Niektoré lieky

Niektoré lieky, napríklad kortikosteroidy a antidepresíva, môžu nepriaznivo ovplyvniť akné alebo zhoršiť jeho výskyt. 

 

Kozmetické výrobky

Nekvalitné kozmetické výrobky môžu upchať póry. Správny peeling a čistenie pleti je v boji proti akné veľmi dôležité. 

 

Fajčenie a konzumácia alkoholu

Alkohol a fajčenie spôsobujú množstvo chronických ochorení, ale môžu vyvolať alebo zhoršiť akné. Preto sa snažte tieto dve návykové látky obmedziť alebo sa im dokonca úplne vyhnúť.

 

 

Formy akné

Existujú 4 formy akné, od miernej až po najťažšiu.

Mierna forma akné postihuje väčšinu žien a mužov a prejavuje sa komedónmi, t. j. bielymi a čiernymi bodkami. 

Stredne ťažká forma akné môže okrem komedónov predstavovať aj papuly a postuly alebo zdurené pupienky s hnisom alebo bez neho. 

Ťažkou formou akné je hnisavá forma, pri ktorej sa na koži vyskytujú abscesy a uzlíky a často zostávajú jazvy a pigmentové škvrny. 

Najťažšie akné sa vyznačuje rozsiahlymi léziami vo forme cýst a abscesov a zanecháva mnohopočetné jazvy. 

 

Typy akné

Komedóny

Komedóny, známe aj ako čierne a biele bodky, sú bežným prejavom akné. Hoci sa na prvý pohľad môžu zdať neškodné, v skutočnosti môžu viesť k zápalovému akné a jazvám. Komedóny sú predchodcom zápalového akné. Ak sa neliečia, môžu sa zapáliť a zmeniť na papuly, pustuly, uzlíky a cysty.

 

Otvorené komedóny (čierne bodky)

Pór sa upchá kožným mazom a kožný pigment melanín začne pod kožou oxidovať, stmavne a vytvorí čiernu škvrnu, ktorá sa najčastejšie objavuje na chrbte, ramenách alebo tvári. 

 

Uzavreté komedóny (biele bodky)

Uzavreté komedóny sa nazývajú aj vriedky. Sú tiež spôsobené upchatím pórov kožným mazom, ale k bielym bodkám sa nedostane vzduch, takže nesčernejú a zostanú biele. 

 

Papuly

Papuly sú malé uzlíky alebo opuchnuté pupienky bez viditeľného hnisu, ktoré sa tvoria na povrchu kože. Sú varovaním, že niečo nie je v poriadku. Papuly môžu byť červené, ružové alebo dokonca fialové. Sú bolestivé na dotyk a často sa objavujú v oblastiach, kde je koža zapálená. Papuly môžu byť dôsledkom upchatých pórov, nadmernej produkcie kožného mazu alebo infekcie.

Papuly sa objavia, keď sa steny upchatého póru rozpadnú a obsah sa vyleje do okolitého kožného tkaniva. To je jeden z dôvodov, prečo majú papuly a pustuly tendenciu vyzerať väčšie ako biele a čierne bodky. 

Na odstránenie väčšiny papúl zvyčajne postačujú voľne predajné prípravky na akné. Tieto produkty obsahujú zložky, ktoré pomáhajú znižovať zápal, regulovať tvorbu kožného mazu a uvoľňovať upchaté póry. Je dôležité vybrať si vhodný výrobok pre svoj typ pleti a poradiť sa s lekárom, ak sú papuly veľké alebo sa nezlepšujú.

 

Pustuly

Ide o malé hrbolčeky, ktoré obsahujú hnis. Pustuly sú červené, bolestivé a majú bielu hlavičku. Môžu sa objaviť na tvári, krku a chrbte. Pustuly sa tvoria, keď sa upchatý pór infikuje baktériami. Hnis sa hromadí pod kožou a vytvára malé hrčky. Tie sú bolestivé a môžu sa stať zápalovými. Pustuly sa často spájajú s akútnymi stavmi akné.

Liečba pustúl zahŕňa používanie antiseptických a antibakteriálnych látok. Je dôležité udržiavať postihnuté miesto čisté a vyhýbať sa stláčaniu, ktoré môže viesť k šíreniu infekcie. Ak sú pustuly veľké alebo sa nezlepšujú, odporúča sa problém konzultovať s dermatológom.

 

Uzlíky a cysty

Bodky a cysty patria medzi najzávažnejšie formy akné a vyznačujú sa hlbokými a bolestivými léziami. Na rozdiel od povrchových pupienkov sa uzlíky a cysty tvoria hlboko v koži a môžu zanechať trvalé jazvy. 

Uzlíky a cysty sú zápalové lézie, ktoré vznikajú v dôsledku upchatých pórov spôsobených mazom, odumretými kožnými bunkami a baktériami. Na rozdiel od papúl a pustúl, ktoré sa tvoria v povrchových vrstvách kože, uzlíky a cysty sa tvoria hlboko v mazových žľazách a vlasových folikuloch. Sú to hlboké, vreckovité lézie naplnené hnisom, ktoré môžu byť veľmi bolestivé.

 

Ako sa zbaviť akné?

Akné je spôsobené rôznymi faktormi, od genetiky cez lieky až po životný štýl. V boji proti akné je dôležitá zdravá a vyvážená strava. Zdravú stravu môžete podporiť aj vitamínmi a doplnkami, ktoré môžu akné predchádzať alebo zmierniť jeho príznaky.

Ak máte naozaj závažnú formu akné, neodkladajte návštevu dermatológa, ktorý vám môže predpísať správne lieky, aby ste predišli nezvratným zmenám pokožky v podobe jaziev alebo škvŕn. Pri miernejších typoch akné stačí zmeniť životný štýl a každodenné návyky. 

 

1. Šport

Pohyb je kľúčom ku všetkému. Šport môže mať priaznivý vplyv na redukciu akné. Vyberte si šport, ktorý máte radi, a cvičte aspoň 3-krát denne minimálne 30 minút. Zamerajte sa aj na chôdzu a denne by ste mali prejsť aspoň 6 000 krokov. Pred športovaním sa nezabudnite dôkladne osprchovať, pretože šport otvára kožné póry. Pri hrubej vrstve mejkapu pokožka nemôže dýchať a upcháva póry, čo je príčinou vzniku akné. 

 

Po cvičení sa osprchujte

Keď sa potíte, kožné póry sa otvárajú a z tela sa vyplavuje prebytočný kožný maz a nečistoty. Ak necháte pot na pokožke zaschnúť, póry sa začnú opäť upchávať, preto sa hneď po fyzickej aktivite osprchujte a vyčistite si pokožku kvalitným prípravkom. Pot počas cvičenia môžete zotrieť čistým uterákom určeným na tvár. 

 

2. Diéta

Ak bojujete s akné, mali by ste sa zamyslieť aj nad svojou stravou. Mastné alebo sladké jedlá vašej pleti neprospievajú, preto sa ich snažte čo najviac obmedziť. Dobré nie je ani pečivo z bielej múky.

Na druhej strane nezabúdajte na pravidelný príjem vitamínov. Svoju pleť môžete podporiť napríklad srdiečkami proti akné VENIRA, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu a prispievajú k boju proti akné. Vďaka nim dodáte telu potrebné množstvo zinku, ale aj vitamínov A, C, H a vybraných vitamínov skupiny B.

 

Ktoré potraviny zaradiť do svojho jedálnička na odstránenie akné?

Nie je jasné, či konzumáciou nižšie uvedených potravín úplne odstránite akné, ale môžu vám ho pomôcť výrazne znížiť a v kombinácii s výživovými doplnkami a správnou kozmetikou a čistením pleti sa môžete priblížiť k životu bez akné. 

Jahody obsahujú veľké množstvo antioxidantov a tiež antokyánov, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalom v tele. Obsahujú aj vitamín C, ktorý je dôležitý pre prirodzenú tvorbu kolagénu v tele a pri hojení jaziev po akné. Ideálne je skonzumovať denne šálku jahôd. Do svojho jedálnička zaraďte aj čučoriedky, ktoré sú bohaté na polyfenoly, ktoré bojujú proti baktériám spôsobujúcim akné. Paradajky sú jasnou voľbou v boji proti akné, pretože znižujú nadmernú tvorbu kožného mazu. 

Citrusové plody obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha pri hojení jaziev po akné, preto do svojho jedálnička zaraďte mandarínky, citrón alebo pomaranče. Jablká, ananás, banán alebo kivi majú tiež priaznivé účinky na pleť a ich konzumáciou sa môžete priblížiť k svojej vysnívanej pleti.

Orechy a semená obsahujú vitamín E a selén, ktoré chránia pokožku pred poškodením a infekciami. Vyskúšajte mandle, arašidy alebo kešu oriešky.

Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať zápaly v tele, ktoré sú spojené s akné. Dbajte preto na dostatočný prísun omega 3 mastných kyselín vo forme rýb a aspoň raz týždenne si na obed alebo večeru pripravte lososa. 

Vyskúšajte aj zelený čaj, ktorý pôsobí ako antioxidant a pomáha znižovať začervenanie a podráždenie pokožky. 

 

Tip na domáci zelený ľadový čaj

Nástup teplého počasia priamo nabáda ku konzumácii ľadových čajov! Nekupujte hotové nápoje v obchodoch, ktoré môžu obsahovať zbytočné cukry a sladidlá. Pripravte si kvalitný ľadový čaj v pohodlí domova. Jeho príprava vám zaberie menej ako päť minút. Uvarte si zelený čaj a nechajte ho chvíľu vychladnúť. Do pohára alebo džbánu vložte dostatok kociek ľadu, pridajte ovocie podľa vlastného výberu, citrón a obsah zalejte čajom. Ak do nápoja pridáte aj kolagén, vytvoríte ľadový nápoj plný antioxidantov a vitamínov. Podporíte tak redukciu akné, dodáte telu kolagén pre krásnu pleť, vlasy a nechty a osviežite sa! 

 

Ktorým potravinám sa vyhnúť v boji proti akné?

Rafinované sacharidy a cukry sú počas priemyselného spracovania zbavené vlákniny a prospešných látok. Vláknina je však veľmi dôležitá pri redukcii akné. 

Ak chcete mať pleť bez akné, vyhýbajte sa lacnej čokoláde, polotovarom, vyprážaným jedlám alebo sladkostiam vo forme sušienok. Ak trpíte náhlymi výsevmi akné, skúste znížiť množstvo konzumovaných mliečnych výrobkov. Skúste nahradiť bežné mlieko rastlinnými alternatívami a uvidíte, či sa vaše akné zlepší. 

Údené mäso a červené mäso môžu obsahovať veľké množstvo dochucovadiel a umelých látok, ktoré škodia vašej pleti. Skúste nahradiť priemyselne spracované údeniny a červené mäso kvalitnou šunkou alebo rybami. 

Pitie alkoholických nápojov uvoľňuje v tele histamín, ktorý stojí za začervenaním pokožky a tvorbou kruhov pod očami. Spôsobuje tiež opuchy, suchú pokožku a prispieva k tvorbe vrások. Skúste vynechať alkohol a vyskúšajte nealkoholické nápoje alebo domáci ľadový čaj, ktorý vašu pleť osvieži a pomôže jej. 

 

 

3. Vitamíny a výživové doplnky

Dodržiavaním uvedených tipov môžete zmierniť príznaky akné. Boj proti akné je vhodné podporiť aj doplnkami stravy s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré celý proces dosiahnutia pleti bez akné výrazne uľahčia. Tak ako všetko, aj výživové doplnky by sa mali užívať s mierou. Preto neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Vitamín A - má protizápalový účinok na organizmus. Pôsobí preventívne proti nadmernej tvorbe kožného mazu a zápalovým ložiskám akné. 

Vitamíny skupiny B - zmenšujú veľkosť pórov, regulujú hladinu hormónov, zvyšujú schopnosť hojenia a regenerácie pokožky.

Vitamín C - pôsobí ako antioxidant a podporuje tvorbu kolagénu v tele a môže tiež zlepšiť vzhľad jaziev po akné. 

Vitamín D - znižuje tvorbu kožného mazu, a tak môže pôsobiť preventívne proti komedónom. 

Vitamín E - pôsobí preventívne proti upchávaniu pórov, odstraňuje z pokožky toxíny a voľné radikály a má protizápalový účinok. Na akné najlepšie pôsobí v kombinácii s vitamínom A a selénom. 

Zinok má priaznivý vplyv na zdravie pokožky. Pomáha metabolizovať omega 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú redukovať akné. Má antioxidačné a protizápalové účinky a zároveň znižuje tvorbu kožného mazu. 

Selén stimuluje produkciu enzýmov peroxidázy, ktoré znižujú zápalové procesy v tele, a tým pomáhajú redukovať akné. 

 

VENIRA srdcia proti akné

Všetky vyššie uvedené vitamíny a minerály sú obsiahnuté v srdiečkach proti akné VENIRA, ktoré sú skvelé v boji proti pretrvávajúcemu akné. Prispievajú k zdravému vzhľadu pleti a zabraňujú nadmernej tvorbe kožného mazu. Navyše skvele chutia. Môžete si vybrať z malinovej alebo citrónovej príchute. 

 

Ako používať srdiečka proti akné?

Pri rozsiahlych problémoch s akné užívajte štyri srdiečka denne. Akonáhle na pleti uvidíte prvé známky zlepšenia, odporúčame znížiť dennú dávku na dve srdiečka. Najlepšie a najrýchlejšie vstrebávanie dosiahnete, ak budete srdiečka cmúľať, preto ich neprehĺtajte. Veľkou výhodou je, že srdiečka môžete aj žuť.

Aby telo vstrebalo všetky účinné látky, neužívajte všetky srdiečka naraz. Odporúčanú dennú dávku (či už 4 alebo 2 srdiečka) si preto rozdeľte na celý deň.

Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať maximálne 1 srdce denne. 

Balenie obsahuje 120 srdiečok s lahodnou malinovou alebo citrónovou príchuťou, čo pri dodržaní odporúčaného denného dávkovania zodpovedá liečbe na 30 až 60 dní. 

 

4. Kozmetika, make-up a čistenie pleti

V boji proti akné je nevyhnutná vhodná kozmetika a správna starostlivosť o pleť. Správnou rutinnou starostlivosťou o pleť môžete výskyt akné znížiť alebo sa ho úplne zbaviť. 

Pleť si umývajte dvakrát denne vlažnou vodou a jemným čistiacim prostriedkom. Vyhnite sa horúcej vode a drsnému treniu pokožky, ktoré môže pokožku podráždiť. Nepoužívajte mydlá, ktoré môžu pokožku vysušiť. Nepreháňajte to s nadmerným umývaním tváre, mohli by ste si ublížiť.

Kľúčom k úspechu je používanie vhodnej kozmetiky. Vyberajte si výrobky, ktoré sú špeciálne určené pre problematickú, mastnú a aknóznu pleť. Nemali by obsahovať alkohol, ktorý býva vysušujúci. Z rovnakého dôvodu sa vyhýbajte používaniu bežného mydla.

Na čistenie pleti môžete použiť hubku VENIRA cognac na mastnú pleť a pleť so sklonom k akné. Tento praktický nástroj obsahuje bambusové uhlie, ktoré sa postará o všetky nečistoty. Jednoducho navlhčite hubku a potom ňou jemne masírujte tvár a dekolt. Účinne tak predídete vzniku akné a zanecháte svoju pleť krásne sviežu.

V každom prípade je na boj proti silnému akné lepšie používať viac ako jeden výrobok. Vyskúšajte čistiace prípravky, séra, krémy a oleje na akné, ktoré vám pomôžu v boji s problematickou pleťou. Používajte čistiaci gél, ktorý dokonale odstráni zvyšky make-upu aj iné nečistoty. 

SOS sérum na akné naneste priamo na pupienky a potom na tvár aplikujte krém na akné, ktorý upokojí podráždenú pleť a pomôže zahojiť nevzhľadné jazvy.

V boji proti akné vám skvelú službu urobia 100 % organické oleje lisované za studena, pretože si zachovávajú účinnosť bioaktívnych látok, ktoré obsahujú, a sú prospešné pre vaše zdravie a krásu. 

Marhuľový olej pomáha zmierňovať príznaky akné, podporuje regeneráciu kožných buniek a vyživuje a zjemňuje pokožku.

Opunciový olej redukuje jazvy a škvrny po akné, podporuje tvorbu kolagénu a pomáha rozjasniť kruhy pod očami. 

Malinový olej bojuje proti akné, zlepšuje vzhľad pórov a účinne pomáha pri ekzémoch a psoriáze. 

Moringový olej je ideálny na pleť so sklonom k akné, pomáha redukovať vrásky na tvári, krku a okolo očí a je vhodný aj na starostlivosť o farbené vlasy. 

Ricínový olej pomáha znižovať výskyt akné, zabraňuje tvorbe čiernych bodiek a udržiava vlhkosť pokožky.

Olej z hroznových semienok a mrkvový olej sú dobrými pomocníkmi pre pleť so sklonom k akné, redukujú začervenanie a zosvetľujú jazvy. 

Používajte make-up, ktorý neucpáva póry. Pred spaním si vždy odstráňte make-up pomocou odličovacích tampónov. Ak si neodstránite mejkap, pripravujete sa na problémy s akné, pretože vám upcháva póry a vaša pleť nemôže dýchať.  

 

 

Ďalšie tipy na boj proti akné a jeho prevenciu

1. Vyhnite sa stláčaniu pupienkov, ktoré môže viesť k zjazveniu a infekcii.

2. Dostatok spánku a zníženie stresu sú dôležité pre celkové zdravie vrátane zdravia pokožky. Na zníženie stresu používajte relaxačný komplex, CBD, horčík alebo melatonín. 

3. Nepoužívajte make-up, ktorý upcháva póry.

4. Pravidelne čistite štetce a hubky na líčenie.

5. Chráňte svoju pokožku pred slnkom širokospektrálnym opaľovacím krémom s ochranným faktorom SPF 30 alebo vyšším.

6. Nedotýkajte sa tváre rukami - prenášajú na pokožku veľa baktérií. Samozrejme, občas sa dotyku nevyhnete, preto si pravidelne umývajte ruky, aby ste ich mali čo najčistejšie.

7. Uistite sa, že používate svoj vlastný uterák a nezdieľate ho s nikým iným. Najlepšie je vyhradiť si jeden na tvár. Často tiež perte obliečky na vankúše - počas spánku sa na obliečkach na vankúše usádzajú odumreté kožné bunky a iné nečistoty, ktoré vašej pokožke neprospievajú.

 

Čo si z článku vziať?

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz. Vzniká vtedy, keď sa maz v póroch upchá. Akné môže byť mierne až závažné. Rozlišujú sa otvorené a uzavreté komedóny alebo čierne a biele bodky, papuly, postuly, moduly a cysty, pričom cysty a moduly sú najťažšou formou. Akné môžu spôsobovať faktory, ako sú genetika, životný štýl, strava, stres, niektoré lieky, hormonálne zmeny, alkohol a fajčenie a nevhodné kozmetické výrobky. 

Redukciu akné môžete podporiť športom a zdravou stravou. Po športe je dôležité osprchovať sa a ošetriť si tvár vhodným prípravkom, aby ste zabránili upchatiu pórov. Do svojho jedálnička zaraďte jahody, banány, čučoriedky, ananás, citrusové plody, orechy a semená, omega 3 mastné kyseliny, zelený čaj alebo kefír. Na druhej strane by ste sa mali vyhýbať rafinovaným sacharidom a cukrom, priemyselne spracovaným potravinám s vysokým obsahom cukrov, alkoholu, údeninám a červenému mäsu a mliečnym výrobkom. Odporúča sa zaradiť doplnky stravy bohaté na vitamíny a minerály, ktoré sú prospešné pri odstraňovaní akné, zmenšovaní pórov a vyhladzovaní škvŕn a jaziev po akné. Zamerajte sa na kvalitnú kozmetiku proti akné vo forme krémov, sér, gélov a olejov. Pred spaním a cvičením si vždy odstráňte make-up pomocou odličovacieho prípravku a odličovacích tampónov. 

Vyhnite sa stláčaniu pupienkov, ktoré môže akné ešte zhoršiť. Nepoužívajte make-up, ktorý upcháva póry. Pravidelne čistite štetce a špongie. Chráňte svoju pokožku pred slnkom a používajte krémy s ochranným faktorom SPF. Používajte vlastný uterák na tvár a pravidelne ho umývajte. Nedotýkajte sa nadmerne svojej tváre. Doprajte si dostatok spánku a snažte sa eliminovať stres. 

Akné je častý problém, ale s trochou úsilia sa ho dá zbaviť. Dodržiavaním uvedených krokov a tipov môžete dosiahnuť čistú a zdravú pleť. Ak je vaše akné závažné alebo nereaguje na domácu liečbu, neváhajte sa obrátiť na dermatológa.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Ako správne čistiť pleť

Ako správne čistiť pleť

Aby bola vaša pleť zdravá a krásna, treba ju každý deň dôkladne vyčistiť. Odstránite tak zvyšky make-upu aj všetky nečistoty. Ak by ste sa v tomto smere zanedbávali, hrozí upchávanie pórov, a tým celkové zhoršenie kvality pleti. Poďme sa teda pozrieť na to, ako správne postupovať, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

 

Správne čistenie pleti

Ako si správne vyčistiť pleť? Nad touto jednoduchou otázkou občas dumá väčšina z nás. Nebojte sa, nie je to žiadna veda. Základom je používanie správnych kozmetických prípravkov. Určite si nevystačíte len s vodou a vôbec by ste nemali siahať po klasickom mydle. To má totiž tendenciu vysušovať a pokožke tváre tak skôr škodí.

 

Pri výbere kozmetiky sa vždy riaďte vašim typom pleti:

Suchá pleť - potrebuje predovšetkým dôkladnú hydratáciu. Vedľa už spomínaného mydla by ste sa mali vyhýbať aj prípravkom s obsahom alkoholu. Aj ten totiž vysušuje a navyše kvôli nemu často dochádza k väčšej viditeľnosti vrások. Siahnite radšej po prípravkoch krémovej konzistencie, ktoré sa ľahšie zmývajú.

Citlivá pleť - ak sa vaša pleť ľahko a rýchlo podráždi, potom vyberajte prípravky určené pre citlivú pleť. Sú obvykle jemnejšie a pôsobia na pokožku upokojujúcim dojmom. Nemali by obsahovať parfumáciu, ktorá môže zbytočne dráždiť.

Mastná pleť - táto pleť má sklony k tvorbe akné, čiernych bodiek a podobných nedokonalostí. O to dôkladnejšie čistenie teda potrebuje. Voľte preto vždy produkty určené pre problematickú alebo aknóznu pleť. Čistiaci gél či pena pre vás budú ideálne.

Normálna pleť - netrpia na nedokonalosti, napriek tomu by ste ani jej čistenie nemali zanedbávať. Stavte hlavne na pravidelnú hydratáciu.

Zmiešaná pleť - táto pleť má tendenciu sa v niektorých miestach mastiť (obvykle sa jedná o tzv. T-zónu), zatiaľ čo inde je skôr suchá. Je preto vhodné používať prípravky určené špeciálne pre tento typ.

 

Pleť čistite po prebudení…

Večerné čistenie pleti je pre mnoho z nás samozrejmosťou. Mali by sme ho však vykonávať aj ráno. Počas noci totiž na tvári priľnú najrôznejšie nečistoty, odumreté bunky a pot. Ak sa líčite, vedzte, že make-up na čistej pleti nielen lepšie drží, ale aj vyzerá.

Ranná rutina môže byť trochu kratšia a jednoduchšia ako tá večerná. Použite čistiace tonikum, micelárnu vodu alebo napríklad umývaciu penu, aby bola pleť pekne hydratovaná. Nezabudnite naniesť aj denný krém, ktorý pokožku ochráni pred vplyvmi počasia aj pred nečistotami z ovzdušia.

 

… a nezabudnite ani večer

Večerný postup čistenia pleti zahŕňa dôkladné odstránenie make-upu. K čisteniu ale pristúpte aj v prípade, že sa nelíčite. Počas celého dňa sa totiž na pleti nahromadí veľké množstvo nečistôt a prachu, ktoré je potrebné odstrániť, aby mohla pokožka voľne dýchať a nezanášala sa. Na vyčistenej pleti budú tiež lepšie účinkovať všetky ďalšie kozmetické prípravky, ktoré používate.

Vyskúšať môžete napríklad takzvané dvojfázové čistenie pleti. Ako názov napovedá, spočíva v dvoch krokoch. V prvom z nich použite produkt vyrobený na olejovej báze. S ním odstránite make-up a tiež nečistoty rozpustné v tukoch. V druhom kroku zvoľte čistiaci gél alebo čistiacu penu. Zbaví pleť zvyšku nečistôt, ktoré sa nepodarilo odstrániť v prvej fáze.

V každom prípade sa najskôr vrhnite do odlíčenia. Odličovacie tampóny nezabudnite dobre navlhčiť - pokiaľ by bol suchší, pleť by sa zbytočne odierala a rozdráždila. Najskôr ich teda namočte do obyčajnej vody a až potom naneste odličovač.

 

Ideme na to!

Začnite očami. Postupujte opatrne – pleť okolo očí je obzvlášť citlivá. Potom sa pustite do zvyšku tváre. Na pomoc si môžete vziať treba VENIRA odličovacie mlieko. Postará sa o dôkladné odstránenie make-upu aj riasenky, rovnako ako kožného mazu, prachu a ďalších nečistôt.

Po odlíčení tvár ešte dočistite. Na tento účel vám dobre poslúži VENIRA tvárová umývacia pena. Je plná účinných byliniek, ako je napríklad rebríček, praslička alebo žihľava. Tie zaistia hĺbkové čistenie pleti, napomáhajú vyčisteniu pórov i redukcii kožného mazu.

 

 

Pokiaľ má vaša pleť sklony k tvorbe akné, použite na ňu VENIRA akné čistiaci gél, ktorý je vyvinutý špeciálne pre boj s týmito problémami. Hroznový a levanduľový olej zaistí odstránenie všetkých nečistôt aj kožného mazu. Gél pomôže upokojiť podráždenú pokožku a eliminuje tvorbu akné.

Ak máte pleť normálnu alebo skôr suchú, skúste VENIRA konjakovú hubku určenú práve pre tieto typy pleti. Stačí si s ňou tvár jemne namasírovať a vašej pleti sa dostane nielen očistenie, ale aj potrebných vitamínov a antioxidantov, ktoré účinne spomaľujú proces starnutia.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o pleť

Ako sa zbaviť celulitídy? Bez týchto rád sa nezaobídete.

Ako sa zbaviť celulitídy? Bez týchto rád sa nezaobídete.

Celulitída sa všeobecne považuje za chybu krásy a súvisí s nadváhou. Mnohí ľudia však nevedia, že jamky na pokožke nie sú problémom len pre bacuľaté ženy, ale aj pre ženy štíhle. Po puberte postihuje až 80 % z nich. Nevzhľadná a hrboľatá pokožka môže narušiť naše sebavedomie, preto svoje stehná radšej skrývame. Aké sú príčiny celulitídy a ako s ňou môžeme účinne bojovať?

 

Čo je celulitída a prečo sa vyskytuje?

Celulitída je zmena podkožného (tukového) spojivového tkaniva, ktorá sa objavuje na pokožke, takže vyzerá ako pomaranč. Pomarančová koža sa vyskytuje najmä v problémových oblastiach - teda tam, kde ženy ukladajú najviac tukového tkaniva. Pozorujeme ju na stehnách, zadku, bruchu, bokoch a dokonca aj na rukách

 

Prečo je celulitída pre ženy taká nepríjemná?

Hoci celulitída nie je zdraviu škodlivá, je to hlavne estetický problém. Pomarančová koža znižuje sebavedomie a psychickú pohodu žien a obmedzuje ich v každodennom živote. Ak chcete odstrániť alebo zmenšiť celulitídu a prestať sa obávať, čo si ostatní pomyslia, keď si oblečiete krátku sukňu, pokračujte v čítaní článku. Máte pred sebou neľahký boj, ale váš cieľ je na dosah.

 

 

Majú celulitídu len ženy s nadváhou?

Nemajú. Bohužiaľ, celulitída je pomerne častý problém, ktorý postihuje až 80 % žien po puberte. Nie je však problémom len žien s nadváhou. Celulitída môže trápiť aj štíhle ženy a dievčatá. Jednoducho povedané, celulitída postihuje ženy bez ohľadu na vek, hmotnosť alebo výšku. A prečo je to tak? Presná príčina celulitídy nie je úplne objasnená. Predpokladá sa, že úlohu zohráva kombinácia týchto faktorov:

 

Faktory ovplyvňujúce výskyt celulitídy

 

Genetika

Ak má niekto z vašej rodiny celulitídu, je pravdepodobné, že ju budete mať aj vy. Genetika však nie je verdikt, ktorý by ste mali prijať. Možno sa budete musieť viac snažiť, aby ste sa celulitídy zbavili, ale aj tak môžete tento boj vyhrať.

 

Hormóny

Estrogén je hlavný ženský hormón, ktorý ovplyvňuje ukladanie tuku a štruktúru pokožky. Nízka hladina estrogénu môže viesť k ochabnutiu pokožky a zhoršeniu celulitídy. Progesterón ovplyvňuje ukladanie tuku a zadržiavanie tekutín v tele. Nízke hladiny progesterónu v tele môžu viesť k opuchom a zhoršeniu celulitídy. Stresový hormón kortizol a hormón inzulín sa podieľajú na zvyšovaní ukladania tuku v oblasti brucha a tiež prispievajú k zhoršovaniu celulitídy.

Hormonálne zmeny môžu tiež ovplyvniť vznik a zhoršenie celulitídy. Počas puberty dochádza k hormonálnym výkyvom, ktoré môžu viesť k prvým príznakom celulitídy. Ďalším rizikovým obdobím pre vznik celulitídy je tehotenstvo, pretože počas neho dochádza k veľkým hormonálnym výkyvom. Menopauza je tiež vinníkom vzniku a zhoršenia celulitídy, pričom dochádza k poklesu hladiny estrogénu a progesterónu. Závažnosť celulitídy sa u žien zhoršuje aj počas mesiaca v rôznych fázach menštruačného cyklu, pretože dochádza k hormonálnym výkyvom.

Priveďte svoje hormóny späť do rovnováhy a vyskúšajte kapsule na hormonálnu rovnováhu, ktoré prispievajú k lepšej nálade, udržujú normálny menštruačný cyklus a prispievajú k vyváženej hladine ženských hormónov

 

Stres

Stres môže ovplyvniť vaše hormóny a zhoršiť celulitídu, preto by ste sa mali uistiť, že relaxujete a dostatočne odpočívate. Každý deň si vyhraďte aspoň chvíľu na svoju obľúbenú činnosť. Prečítajte si knihu, pozrite si film alebo si zacvičte jogu. Na odstránenie stresu a kvalitný spánok vyskúšajte CBD olej, ktorý harmonizuje telo a myseľ. Dbajte na dostatočný prísun horčíka, ktorý zvyšuje odolnosť voči stresu a pomáha pri duševnej pohode.

 

Stravovanie

Strava bohatá na tuky, cukry a soľ môže celulitídu zhoršovať. Ak chcete znížiť výskyt celulitídy, jedzte zdravú, pestrú a vyváženú stravu a zaraďte do nej potraviny, ktoré majú priaznivý vplyv na zníženie celulitídy, ako sú celozrnné výrobky, orechy, listová zelenina, banány a citrusové plody

 

Nedostatok cvičenia

Nedostatok pohybu vedie k úbytku svalstva a zhoršuje celulitídu. Preto si každý deň vyhraďte čas aspoň na krátku prechádzku. V ideálnom prípade by ste mali denne prejsť aspoň 10 000 krokov a aspoň 3-krát týždenne zaradiť obľúbenú fyzickú aktivitu. Ak neradi dvíhate činky v posilňovni, vyberte si plávanie, beh, tanec alebo aerobik. Každý pohyb sa počíta a pomôže vám v snahe o vysnívanú postavu bez celulitídy.

 

Vek

S pribúdajúcim vekom sa znižuje tvorba kolagénu a elastínu, čo vedie k ochabovaniu pokožky a zhoršovaniu celulitídy. Preto sa odporúča, aby ženy užívali kolagén od 25. roku života. Kolagén možno užívať vo forme srdiečok alebo nápojov, ktoré sú vhodné aj počas tehotenstva. Ak do svojho jedálnička zaradíte vajcia, citrusové plody, orechy a semená, listovú zeleninu alebo bobuľovité ovocie, podporíte prirodzenú produkciu kolagénu v tele.

 

Alkohol a fajčenie

Alkohol pôsobí močopudne a odvádza z tela tekutiny, čím spôsobuje dehydratáciu. Dehydratovaná pokožka stráca pružnosť a je náchylnejšia na celulitídu. Alkohol tiež spomaľuje krvný obeh a zhoršuje zásobovanie tkanív kyslíkom a živinami. Chronická konzumácia alkoholu poškodzuje pečeň, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri metabolizme tukov. Poškodená pečeň ťažšie odbúrava tuk, čo môže viesť k ukladaniu tuku v problémových oblastiach a zhoršeniu celulitídy.

Fajčenie poškodzuje cievy a spomaľuje tvorbu kolagénu a elastínu, takže pokožka je menej pružná a náchylnejšia na celulitídu. Fajčenie tiež zvyšuje hladinu voľných radikálov v tele, ktoré poškodzujú bunky a zhoršujú celkový stav pokožky.

 

Aké sú typy celulitídy?

Existujú 3 typy celulitídy, ktoré sa líšia vzhľadom, štruktúrou a závažnosťou. Ktorý typ celulitídy sa týka vás?

 

1. Tuková

Tukovú celulitídu najčastejšie spôsobuje nedostatok pohybu, nadváha a zlá strava s vysokým obsahom tukov a cukrov. Konzumáciou nadbytočných tukov sa tukové bunky v tele množia, rastú a hromadia sa v tukovom tkanive. Zvyčajne sa vyskytuje na bruchu, bokoch a zadku. Prejavuje sa nerovným povrchom kože s viditeľnými hrbolčekmi. Sprevádza ho opuch a zväčšenie objemu postihnutých oblastí, pocit drsnosti a ochabnutosti kože. Koža môže byť sfarbená do modra alebo fialova.

Na tukovú celulitídu najlepšie pôsobia vytrvalostné športy. Môže to byť beh, intervalový tréning alebo rýchla chôdza. Určite by ste sa mali zamerať na anticelulitídne masáže a vyváženú stravu s dostatočným množstvom vitamínu C

2. Vodová

Príčinou je nedostatočný pohyb a zlý lymfatický obeh. Postihuje najmä stehná, členky, lýtka a ruky. Vodná celulitída často postihuje štíhle ženy. Zlý žilový a lymfatický obeh má za následok zadržiavanie vody v tele, čo spôsobuje opuchy a má za následok hrboľatý vzhľad pokožky

Ak sa chcete zbaviť celulitídy vodného typu, zamerajte sa predovšetkým na rozprúdenie lymfy a zlepšenie cirkulácie. Vyskúšajte vitamíny na podporu lymfatického systému, ktoré sú prospešné pri odvodňovaní organizmu. Voda je váš najlepší priateľ, preto denne pite veľa tekutín. Sledujte dostatočný príjem vitamínu B6, obmedzte soľ a začnite jesť marhule, ktoré majú vysoký obsah draslíka.

Na redukciu celulitídy vodného typu sa odporúča plávanie, pretože stimuluje krvný obeh. Vyskúšajte tiež anticelulitídnu bankovú masáž

3. Fibrózná

Ako už názov napovedá, vláknitá celulitída sa ukladá v tkanivách a je najodolnejším typom celulitídy. Najčastejšie postihuje stehná a kolená. Ak máte fibróznu celulitídu, budete sa musieť zamerať na komplexnú zmenu stravovania. Vyhnite sa bielemu cukru a do svojho jedálnička zaraďte ovocie a zeleninu, strukoviny a celozrnné pečivo. Dbajte na dostatočný prísun bielkovín a dostatok pitného režimu. Denne vypite aspoň 2 - 3 litre čistej vody. Zdravá strava nestačí, mali by ste začať aj s kardio cvičením a prechádzkami. Ideálne je prejsť denne aspoň 10-tisíc krokov a cvičiť aspoň 3-krát týždenne po dobu aspoň 30 minút

 

Aký typ celulitídy máte?

Určite si svoj typ celulitídy. Rozhliadnite sa okolo seba a vykonajte test dotykom a stlačením. Ak napriek našim pokynom neviete, aký typ celulitídy máte, odporúčame vám navštíviť lekára, ktorý vám diagnostikuje vašu celulitídu a bude vám vedieť poradiť.

 

Pozrite sa

Pozrite sa na svoju pokožku v dobrom svetle a zistite, či je hladká alebo má viditeľné hrbolčeky a nerovnosti. Všímajte si farbu pokožky a to, či je opuchnutá.

 

Kompresný test

Jemne stlačte kožu prstami na postihnutom mieste. Zistite, či sa koža dvíha a je mäkká, alebo či je tvrdá a pevne zrastená s podkladovým tkanivom.

Hmatový test

Jemne prejdite prstami po postihnutej koži. Zistite, či je koža hladká alebo má hmatateľné hrbolčeky a nerovnosti. Všimnite si, či je koža drsná a ochabnutá alebo pevná a pružná.

 

5 krokov, ako sa zbaviť celulitídy nielen na stehnách

To, ako rýchlo sa zbavíte celulitídy, závisí len od vás a vášho odhodlania. Nie je to nič zložité. Určite však budete musieť byť vytrvalí a urobiť si z týchto krokov akúsi rutinu. Dôležité je zistiť, ktorý typ celulitídy je ten váš, a tomu prispôsobiť celý proces redukcie celulitídy. Na každý typ celulitídy fungujú iné typy cvičení. Nižšie uvádzame niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré vám pomôžu začať boj o život bez celulitídy.

 

1. Pravidelné cvičenie

Sedavé zamestnanie je pre naše telo peklo. Dobre, nie je to až také horúce. Ale ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí sedia v kancelárii 8 hodín a vstanú, až keď je obedňajšia prestávka, musíte s tým niečo urobiť.

Nemusíte kvôli tomu meniť prácu, ale namiesto pozerania televízie by ste mali ísť po práci na dlhšiu prechádzku alebo si napríklad zacvičiť s našimi odporovými pásmi. Zahrejete si telo, prekrvíte sa a tukové bunky nebudú mať šancu zahniezdiť sa v problémových partiách.

Vždy si vyberte šport, ktorý máte radi. Ak neradi dvíhate činky v posilňovni a máte radšej pokojnejšie športy, choďte si zaplávať, vyvenčiť psa alebo si zacvičiť jogu pri východe slnka. Dôležité je, aby ste sa do ničoho nenútili a aby ste si cvičenie užívali.

 

Aký vplyv má cvičenie na redukciu celulitídy?

Pohyb je pre ľudské telo prirodzený a dôležitý. Pravidelné cvičenie má pozitívny vplyv na redukciu celulitídy, pretože zlepšuje krvný a lymfatický obeh, čo vedie k odplavovaniu toxínov a prebytočnej tekutiny z problémových oblastí, zmenšuje objem tukových buniek a redukuje celulitídu. Cvičenie spaľuje kalórie, odbúrava tuk a posilňuje svaly, čím znižuje celkovú tučnotu tela a celulitídu.

 

Najlepšie typy cvičení na redukciu celulitídy

Kardio cvičenie: aeróbne cvičenie, ako je beh, plávanie alebo bicyklovanie, pomáha spaľovať tuk a zlepšuje krvný obeh.

Silový tréning: Cvičenie s vlastnou váhou, so závažím alebo s činkami buduje svaly, ktoré spevňujú pokožku a zlepšujú vzhľad celulitídy.

HIIT (High Intensity Interval Training): striedanie krátkych intervalov intenzívneho cvičenia s krátkymi intervalmi odpočinku.

Pilates a joga: Cvičenia určené na natiahnutie a posilnenie svalov celého tela.

Drepy, výpady a cvičenia s odporovými pásmi sú špeciálne navrhnuté tak, aby rozprúdili lymfu a spevnili stehná a zadok, kde sa celulitída vyskytuje najčastejšie.

 

5 pravidiel cvičenia proti celulitíde

1. Cvičte pravidelne aspoň 3-krát týždenne.

2. Ideálna je kombinácia silového a kardio tréningu.

3. Začnite pomaly a postupne zvyšujte intenzitu cvičenia.

4. Kardio cvičenia vykonávajte aspoň pol hodiny. Telo začne spaľovať tuk po 30 minútach.

5. Nezabudnite sa po cvičení pretiahnuť.

 

2. Zdravá strava

Dodržiavajte zdravý životný štýl. Kľúčom k zdravému telu je vyvážená a pestrá strava. Do stravy zaraďte viac vlákniny a snažte sa obmedziť cukor a biele pečivo. Dopĺňajte vitamín C, či už v ovocí alebo v doplnkoch stravy, pretože pôsobí ako dokonalý antioxidant.

Ak chcete odstrániť celulitídu a podporiť lymfatický systém, stavte na potraviny, ako sú listová zelenina, orechy a semená, banánybobuľovité ovociecitrusové plody alebo ananás.

Naopak, vyhýbajte sa príliš slaným, mastným a vyprážaným jedlám, sladkostiam, klasickému bielemu chlebu, sladkým sýteným nápojom, údeninám a salámam a mastným omáčkam a dresingom.

Silnými spojencami v boji proti celulitíde budú aj výživové doplnky, ktoré podporujú metabolizmus, posilňujú lymfu, odvodňujú a pomáhajú detoxikovať organizmus.

 

Ktoré doplnky používať na odstránenie celulitídy?

Na boj proti celulitíde potrebujete odpočinok, kvalitný spánok a dostatočnú relaxáciu. S tým vám môžu pomôcť vaši priatelia melatonín, CBD, relax complex a ashwagandha.

Na detoxikáciu organizmu, podporu metabolizmu a odstránenie celulitídy vyskúšajte stop celulitíde, škoricový olej alebo komplex pre detox organismu

 

3. Pitný režim

Pite vodu, pite pitnú vodu, veľa vody. Na boj proti celulitíde musíte svojmu telu dopriať dostatočnú hydratáciu a dodržiavať pitný režim. Ideálna je voda z vodovodu s citrónom, ale pomôže aj bylinkový čaj. Voda plní v našom tele mnoho dôležitých funkcií. Reguluje telesnú teplotu, odstraňuje toxíny z tela, napomáha tráveniu, zmäkčuje kĺby, dodáva energiu a zlepšuje vzhľad pleti

Denne by ste mali vypiť aspoň 2 litre vody a šejker VENIRA vám v tom pomôže. Množstvo vody potrebné na dostatočnú hydratáciu organizmu sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia alebo vášho zdravotného stavu. Snažte sa tiež obmedziť pitie kávy, alkoholu, džúsov a sladkých sýtených nápojov.

 

Tipy na dodržiavanie pitného režimu

Všade so sebou noste fľašu s vodou. Budete ju mať stále na očiach a nezabudnete sa hydratovať.

Pite pravidelne počas jedla a tiež pred, počas a po cvičení.

Sledujte farbu svojho moču. Príliš tmavý moč môže znamenať, že ste dehydratovaná.

Jedzte ovocie a zeleninu bohaté na vodu, napríklad melóny, uhorky alebo cukety.

Zaobstarajte si aplikáciu na sledovanie pitného režimu, ktorých nájdete na internete veľa. Takto budete mať prehľad o tom, koľko denne vypijete.

 

4. Starostlivosť o pokožku a masáž

Starostlivosť o pokožku je základným krokom v boji proti celulitíde. Mali by ste si preto nájsť čas aspoň na 5 minút denne. Aj toto málo môže vášmu telu výrazne pomôcť.

Doprajte si peeling, ktorý je skvelý na prípravu pokožky na následnú starostlivosť. Na redukciu celulitídy je vhodný napríklad škoricový peeling. Jemná masáž peelingom nielenže zabezpečí dostatočné prekrvenie, ale aj exfoliáciu pokožky. Peeling nanášajte krúživými pohybmi, ideálne na vlhkú pokožku

Krémy proti celulitíde a oleje proti celulitíde sú dobrým pomocníkom pri odstraňovaní celulitídy, pretože prenikajú hlboko do pokožky na problematické miesto, podporujú mikrocirkuláciu krvi, dokonale hydratujú a zanechávajú pokožku jemnú a pružnú. Oleje používajte súčasne s vákuovou žiarovkou proti celulitíde, ktorá je vyrobená z vysokokvalitného silikónu a prekrvuje problematické miesta. Zároveň podporuje správnu funkciu lymfatického systému a uvoľňuje stuhnuté svalstvo. 

 

Ako vykonávať masáž vákuovou bankou pri celulitíde?

Na pokožku naneste olej a dôkladne ho rozotrite. Potom vezmite banku a pred priložením na pokožku ju stlačte. Stláčanie uvoľnite hneď, ako ju aplikujete. Tým sa vytvorí podtlak. Potom krúživými pohybmi pohybujte žiarovkou po celej dĺžke stehien, zadku, bokov a ramien. Budete cítiť mierny tlak, ale nemalo by to príliš bolieť. Banku nedržte dlho na jednom mieste, pretože by ste si mohli poraniť pokožku.

 

5. Lymfodrenáž u odborníka

Ak vám nevadí, že si za kozmetické ošetrenie priplatíte, zajdite si na lymfodrenáž. Ide o dôkladnú masáž lymfatického systému. Urýchli tok lymfy a pomôže telu rýchlejšie vyplavovať škodlivé látky. Škodlivé látky sa nebudú v tele toľko hromadiť a nebudú zväčšovať objem tukových buniek.

 

Tip na lacný domáci anticelulitídny peeling na domácu lymfatickú masáž

Zmiešajte olivový alebo kokosový olej, instantnú kávu pomletú nahrubo a cukor. Vytvoríte tak peeling, ktorý v sprche vmasírujete do oblastí postihnutých celulitídou a potom dôkladne opláchnete. Masírujte peelingom proti celulitíde aspoň 3-krát týždenne, a to nielen na stehnách.

 

Čo si z článku vziať?

Celulitída je bežný problém, ktorý postihuje až 80 % žien po puberte bez ohľadu na vek, hmotnosť alebo výšku, ale s trochou úsilia sa jej dá zbaviť. Existujú tri typy celulitídy, a to tuková, vodnatá a fibrozna, pričom fibrozna celulitída je najodolnejší typ. Každý typ celulitídy si vyžaduje iný typ cvičenia a zaradenie iných potravín do jedálnička. Existujú však všeobecné pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete celulitídu zmierniť. Zamerajte sa na zdravú stravu. Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť listovú zeleninu, ovocie a zeleninu, semená a orechy, citrusové plody a banány. Používajte doplňky stravy na podporu metabolizmu, rozprúdenie lymfy, odvodnenie a pomoc pri detoxikácii organizmu

Pite veľa čistej vody, ideálne 2 - 3 litre denne. Začnite chodiť na prechádzky, pretože denne by ste mali prejsť aspoň 10 000 krokov, aby sa lymfa rozprúdila. Do svojho týždenného programu zaraďte obľúbenú fyzickú aktivitu aspoň 3-krát týždenne po dobu aspoň 30 minút. Choďte plávať, behajte, cvičte jogu alebo choďte do posilňovne. Používajte krémy a oleje na celulitídu. Vykonávajte domáce masáže pomocou banky na celulitídu, aby ste rozprúdili krvný obeh v problematických oblastiach a podporili správnu funkciu lymfy. Ak sa nechcete masírovať doma, navštívte odborníka na lymfodrenáž. Dodržiavaním uvedených krokov a tipov môžete dosiahnuť hladkú a zdravú pokožku.

Či už sa rozhodnete bojovať s celulitídou, alebo nie, nezabudnite, že stále ide o prirodzenou súčasť vášho tela. Krásu ženy nedefinuje ani tak to, ako vyzerá, ale jej sebavedomie.  Pamätajte, že kľúčom k úspechu je trpezlivosť a vytrvalosť.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť Starostlivosť o telo

Aký darček na Valentína? Inšpirujte sa.

Aký darček na Valentína? Inšpirujte sa.

Možno nie každý z vás si 14. februára spojí práve so sviatkom svätého Valentína. V Česku sú totiž ľudia rozdelení na 2 tábory – buď Valentín milujete alebo ho neznášate. Pokiaľ ste zamilovaní, svoju drahú polovičku určite potešíte pekným darčekom či romantickým večerom. Ak medzi zástancov tohto amerického sviatku nepatríte, môžete si aj tak dopriať deň plný sebalásky a radosti. Inšpirujte sa našimi nápadmi a užite si sv. Valentína so všetkým všade.

 

Darčeky pre ženu

Ako na Valentína potešiť ženu? Venujte jej svoj čas a doprajte jej romantiku! To je zaručený recept lásky na spokojnú ženu.

 

1. Kvetina je symbolom krásy

Venujte svojej žene kyticu jej obľúbenej kvetiny a určite sa vám vrhne okolo krku. Pre ešte väčšiu roztomilosť kúpte medvedíka z ruží. Ale nebojte, nemusíte kupovať hneď puget ruží, poteší ju totiž už len to, že si na ňu spomeniete.

 

2. Oslaďte jej život

Rozhodne nič nepokazíte ani sladkou bonboniérou alebo lahodnou čokoládou. Extra body navyše získate aj fliaš šampanského s jahodami.

Tip: Sladkými VENIRA gumovými medvedíkmi pre vlasy, nechty a pleť okúzlite každú ženu.

 

3. Hlavne nech sa blyští!

Pokiaľ si svojej milovanej naozaj vážite, môžete jej to dokázať aj šperkom. Prstienok, náušnice, retiazka s príveskom,... no skrátka na výber je toho toľko, že vedľa určite nešliapnete.

 

4. Láska prechádza žalúdkom

Romantická večera pri sviečkach je skrátka stávka na istotu. Buď ju pozvite do vybranej reštaurácie alebo uvarte sami! To jej určite vykúzli úsmev na tvári. Aby to bolo ťip ťop, nezabudnite však po večeri všetko upratať!

 

5. Krásne vlasy a pleť pristanú každému

Každá žena sníva o krásnych vlasoch, nechtoch a pleti. Darujte jej napríklad 40 dennú kúru na vlasy, ktorá pomôže zlepšiť štruktúru vlasov a podporí ich rast alebo malinový kolagén. Určite si ich zamiluje a potešíte ju tak nielen na Valentína.

 

Darčeky pre mužov

Vybrať darček pre mužov je vždy tak trochu oriešok. Nie je to preto, že by boli tak nároční, ale obvykle preto, že nám chýba dostatok inšpirácie, čo im zaobstarať.

 

1. Debna dobrôt pre maškrtníka

Vášho miláčika potešte rôznymi dobrotami. Radosť mu urobí napríklad box so sušeným mäsom, tuniakom, údeninami, syrom a pivným špeciálom. Hodí sa pre každého gurmána a doladiť ho môžete podľa jeho chuti!

 

2. Fanúšik ako sa patrí

Chlapi a šport, to ide jednoducho k sebe. Kúpte mu lístky na zápas jeho obľúbeného futbalového klubu a bude nadšením bez seba. A pokiaľ futbal veľmi nemusíte, dovoľte mu vziať so sebou svojho kamaráta.

 

3. Poteš kvapkou dobrého drinku

Chlapi sú napospol pivári, ale fľaša kvalitnej whisky alebo kubánskeho rumu ho rozhodne neurazí. Naopak, ak vyberiete alkohol, ktorý len tak nekúpite vo večierke z hornej dolnej, máte vyhrané!

 

4. Fúzy potrebujú starostlivosť

Váš partner určite ocenia aj poriadnu kozmetiku na starostlivosť o jeho fúzy! VENIRA BIO arganový olej má množstvo blahodarných účinkov. Upokojuje podráždenú pokožku, hydratuje ju a jeho fúzy bude udržiavať mäkké, poddajné a lesklé.

 

Darčeky pre páry

Buďte cute couple a urobte si radosť spoločne. Mrknite na najhorúcejšie darčeky pre páry.

 

1. Buďte štýloví v dvoch

Ste skrátka dokonalý pár. Ukážte to všetkým a objednajte si párové tričká, pyžamo, spodnú bielizeň, ponožky alebo hrnčeky. Na výber máte rôzne designy. Pokiaľ ste navyše kreatívni, môžete si dizajn vymyslieť dokonca sami.

 

2. Zájdite na prechádzku alebo do kina

Pokiaľ je vonku vľúdne počasie, vyrazte s partnerom do prírody. Utužíte tak svoj vzťah, preberiete svoje záujmy a ešte budete na čerstvom vzduchu. Na záver romantického večera si doprajte malý romantický rituál. Čo tak spoločne vypustit lampióny šťastia? Vraj dokážú splnit akékoľvek želanie. Pokiaľ počasie veľmi nepraje a vám sa chce len zaliezť do perín, spríjemnite si večer spoločným sledovaním filmu s popcornom! 

 

3. Hranie je zábava

Zahrajte sa. Vytiahnite karty, stolnú hru pre dvoch alebo si zahrajte spoločne hru na Playstation. Zaspomínajte na staré časy a zahrajte si napríklad Lode, piškvorky alebo Monopoly.

 

4. Relaxujte spoločne

Pravidelný spánok je síce relaxácia ale čo by ste povedali na spoločný párový kúpeľ s voňavou a upokojujúcou soľou do kúpeľa? Tá vám navodí príjemnú a uvoľnenú atmosféru, pri ktorej si spolu s partnerom dokonale oddýchnete.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Hormonálna rovnováha, prečo je pre nás dôležitá?

Hormonálna rovnováha, prečo je pre nás dôležitá?

„Upokoj hormón.“ Tak toto sme často počúvali od rodičov v puberte a zrejme to brali na ľahkú váhu. Avšak táto veta má predsa len niečo do seba. Rozladené hormóny totiž môžu s naším telom narobiť veľkú paseku. Čo vlastne sú hormóny a čo v našom tele spôsobujú?

 

Ľudské hormóny

Hormóny sú chemické látky v našom tele. Podieľa sa predovšetkým na našom telesnom vývoji. Dokážu ale ovplyvniť funkciu buniek v iných častiach tela, to znamená, že vedia ovplyvniť našu náladu, metabolizmus, ale aj množstvo ďalších dôležitých procesov.

V našom tele sa nachádza hneď niekoľko druhov hormónov, zamerajme sa ale na pohlavné hormóny. Tie totiž ovplyvňujú naše správanie a predovšetkým sú zodpovedné za správnu funkciu a vývoj pohlavných orgánov.

 

Ženské hormóny

Estrogény

Najznámejšie ženské hormóny sú estrogény (estradiol, estriol a estrón). Tie majú na starosti rozvoj a udržovanie ženských rysov, regulujú priebeh tehotenstva a ovplyvňujú menštruačný cyklus. Najviac ho vyprodukujú vaječníky, počas tehotenstva však ich produkciu preberá placenta.

Estrogén môžeme prijímať aj v doplnkoch stravy. Estrogény ovplyvňujú náš metabolizmus a to, ako rýchlo dokážeme spaľovať tuky. Okrem toho spolu s rastovým hormónom spôsobuje predovšetkým v puberte rýchlejší rast. Ďalej estrogén pomáha kontrolovať hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdravie kostí.

Najvyššiu hladinu estrogénu majú ženy v plodnom veku, potom začne jeho hladina s nástupom menopauzy prudko klesať.

 

Progesterón

Progesterón je hormón, ktorý je dôležitý najmä pre tehotenstvo, pretože sa podieľa na príprave maternice na uchytenie oplodneného vajíčka a udržanie tehotenstva.

 

Prolaktín

Prolaktín, hovorí sa mu tiež materský hormón. Je uvoľňovaný počas obdobia tehotenstva a dojčenia. Zaujímavosťou na ňom treba to, že dokáže ovplyvniť správanie a náladu matky. Jeho hladinu ovplyvňuje samotné dojčenie a predovšetkým to, ako dlho a ako často žena dojčí.

Prolaktín môže vyvolať aj popôrodné depresie, či laktačnú psychózu, čo sú psychické stavy, keď žena po pôrode namiesto radosti prežíva naopak depresie, úzkosti, nie je schopná nadviazať vzťah so svojím dieťaťom a dokonca môže mať aj výpadky pamäti.

 

Oxytocín

Oxytocín možno poznáte pod názvom hormón lásky. Uvoľňuje sa totiž keď cítime lásku, radosť, náklonnosť druhého, dotyky, či sexuálne vzrušenie. U žien, ale aj u mužov je to práve oxytocín, ktorý spôsobuje orgazmus. Oxytocínom sa môže vyvolať aj pôrod. Jeho vyššia hladina totiž spôsobuje kontrakcie maternice a tým aj pôrodu.

Tip: Na udržanie komfortu každej ženy je určená hormonálna rovnováha, ktorá prispieva nielen k normálnemu menštruačnému cyklu, ale tiež podporuje zdravý spánok a lepšiu náladu.

 

Mužské hormóny

Testosterón

Testosterón je mužský, steroidný pohlavný hormón. Vzniká v semenníkoch a nadobličkách. Podieľa sa na vývoji pohlavných orgánov, ochlpení, hrtana a má vplyv aj na nárast svalovej hmoty.

Najvyššiu hladinu testosterónu muži majú v období puberty. V prípade jeho nedostatku potom muži strácajú chuť k sexu, ubúda svalová hmota, horšie spaľujú tuky. Podpíše sa to aj na ich psychickom rozpoložení a energii.

 

Hormonálna nerovnováha

Je obvyklé, že prirodzená hladina hormónov kolíše. Táto zmena je daná radom faktorov. Na vine je predovšetkým stres, nezdravý životný štýl, ochorenie a užívanie liekov, alebo problémy so štítnou žľazou. Prirodzený úbytok hormónov je potom spôsobený vekom.

 

Prejavy hormonálnej nerovnováhy:

– hormonálne akné (tvoria sa najmä v oblasti brady a dolnej čeľuste)

– vypadávanie vlasov

– silnejší a bolestivý priebeh menštruácie alebo jej nepravidelnosť

– prejedanie a priberanie na váhe

– chudnutie

– zažívacie problémy, nadúvanie

– časté zmeny nálad a nervozita

– nadmerný rast ochlpenia

– návaly tepla

– zvýšená únava

– nespavosť

 

Hormonálna rovnováha ich dá sa povedať takým pomyselným receptom na lepšiu náladu, zdravie a váš celkový komfort.

 

Doplnky stravy pre hormonálnu rovnováhu

Ako svoje telo vrátiť späť do rovnováhy? Nebojte sa siahnuť po doplnku stravy.

VENIRA hormonálna rovnováha je prírodný produkt, ktorý kombinuje 6 starostlivo vybraných účinných látok. Obsahuje ovos siaty, špargľu hroznovitý, medovku lekársku, včelí peľ, materskú kašičku a jód. Látky podporujú hormonálnu aktivitu a prirodzenú obranyschopnosť. Napomáhajú tiež k správnej funkcii pohlavných orgánov a štítnej žľazy.

Tieto látky sa vo svojej vyváženej kombinácii podieľajú na vyrovnanej hladine ženských hormónov, čím prispievajú aj k normálnemu menštruačnému cyklu a podporia celkový komfort. Kapsule nielenže prispievajú k lepšiemu fyzickému zdraviu, ale vďaka obsahu medovky lekárskej aj k psychickému zdraviu, pozitívnemu mysleniu a prispieva k dobrej nálade.

Vyskúšať môžete aj PREMIUM hormonálnu rovnováhu, ktorá obsahuje dokonca 8 účinných látok. Klasické zloženie je tak doplnené o Muira puam a Vitamín B6. Muira puama, ktorá sa vyrába z rovnomenného stromu rastúceho v brazílskom dažďovom pralese. Tu je už po stáročia používaná amazonskými domorodcami, ktorí ju nazývajú aj ako „amazónsku viagru“. Prispieva totiž okrem iného k zvýšeniu libida a podporuje našu výkonnosť, pretože je skvelým zdrojom energie.

Vyskúšajte Macu peruánsku! Naše prírodné kapsule Maca sú skvelou kombináciou látok, ktoré majú blahodarné účinky na náš organizmus. Maca je označovaná ako zázračná rastlina. Podporuje totiž nielen naše fyzické a duševné zdravie, ale aj vytrvalosť, vitalitu, plodnosť a sexualitu.

 

Tak nezabúdajte - ak sa práve necítite vo svojej koži, ste rozladení alebo vás rozhodí kadejaký malý pupienok na brade, pamätajte, že možno za to môžu práve vaše hormóny

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravie žien

Imunita je základ, 5 tipov ako sa vyhnúť „rymičke“ a ďalším chorobám

Imunita je základ, 5 tipov ako sa vyhnúť „rymičke“ a ďalším chorobám

Máme tu mrazivé počasie as ním bohužiaľ silnejú rôzne choroby. Covid-19 je v zime navyše vo svojom živle, takže sa dá povedať, že na nás čaká takmer na každom rohu. Od nádchy, cez zápaly, až po chrípku, si domov z práce (alebo deti zo školy) prinesiete veľa bacilov. Aby vaše telo všetky negatívne vplyvy ustálo, potrebujete prevenciu, ale hlavne poriadnu dávku vitamínov. Čo by ste mali vášmu telu dopriať, aby sa dokázalo samo popasovať s vírusmi a ochorením?

 

Nepodceňujte zdravú životosprávu

Soľ nad zlato, rovnako tak ako pomaranč nad párkom v rožku. Párok si úplne odpúšťať nemusíte, do svojho jedálnička by ste ale mali viac zaraďovať potraviny bohaté na živiny, vitamíny a minerály.

Skúste si na desiatu namiesto syrovej žemle pribaliť napríklad jablko alebo mandarínku. Ovocie vám dodá potrebný vitamín C a ďalšie, telu prospešné látky. Okrem ovocia a zeleniny, by ste mali jesť aj strukoviny, ryby, mäso a zdravé tuky.

 

 

Nezabúdajte tiež na pitný režim. Úplne vám bude stačiť čistá voda (pre chuť môžete pridať aj citrón s mätou), prípadne kvalitné bylinkové čaje či vylúhovaný zázvor s medom a citrónom.

S pravidelným pitným režimom a VENIRA shakerom vás nebudú trápiť bolesti hlavy, zlepšia sa vaše koncentrácie a navyše svoje telo detoxikujete. Pokiaľ môžete, vyhýbajte sa sladeným nápojom a častej konzumácii kávy.

 

Doprajte si kvalitný spánok a odpočinok

Nie nadarmo sa hovorí, že pri chorobe by ste mali odpočívať. Má to svoj dôvod! Počas spánku vaše telo totiž regeneruje. Už nezapínajte ten ďalší diel napínavého seriálu a bežte si namiesto neho ľahnúť. Rozhodne vám neuškodí ani popoludňajší šlofík cez víkend.

Odporúčaná dĺžka spania je totiž 7-8 hodín denne! Spánok vám navyše dodáva energiu na ďalší deň. Okrem kvalitného spánku by ste si tiež nemali zabúdať dopriať pokoj a relax. Zájdite si na masáž, prečítajte si knihu alebo zájdite do sauny. Môžete si tiež dať krátku meditáciu s pokojnou relaxačnou hudbou alebo ľahký strečing svalov.

 

„Don't worry, be happy“

Netrápte sa a buďte šťastní. Akú to má ale spojitosť s imunitou? Možno sa budete diviť, ale poriadnu! Našu imunitu totiž ovplyvňuje aj psychické rozpoloženie – prevažne sa na našom zdraví podpisuje stres, únava, starosti, nespokojnosť v živote alebo smútok.

Pamätajte, čo hovorievali už naše prababičky – v zdravom tele zdravý duch. Aby ste sa cítili zdraví, koľkokrát stačí naladiť svoju myseľ na pozitívne myšlienky a cítiť sa skvele.

 

Tip: Pokiaľ sa so stresom nemôžete sami vysporiadať, je tu pre vás pomocník menom VENIRA relax komplex, ktorý napomáha k účinnému upokojeniu, relaxácii a odolnosti voči stresu.

 

Športom k zdraviu

Zdravý pohyb je pre vaše zdravie nenahraditeľný. Ak nie ste práve vrcholoví športovci, nemusíte vôbec zúfať. Stačí vám napríklad pravidelné prechádzky, krátky beh, ranná joga alebo pilates. Môžete sa tiež cez víkend prejsť s rodinou alebo so svojim psom na hory.

Nadýchate sa čerstvého vzduchu a uvidíte, že budete potom plní energie! Ideálne je, keď šport beriete ako súčasť svojho života alebo si z neho urobíte svoj rituál. Dobrá fyzická kondícia totiž znamená silnejší a odolnejší imunitný systém. Vaše telo sa potom dokáže lepšie pobiť s bacilmi.

Ak máte odvahu, vyskúšať môžete aj súčasný trend otužovania. Otužovaním si totiž získate lepšiu imunitu. Chce to ale čas a odhodlanie sa do toho pustiť! Pre lepší a výkonnejší tréning môžete vyskúšať aj VENIRA nakopni to!

 

Doplnky stravy sú zázrak

Nie vždy zo svojho jedla získate všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje. Preto môžete siahnuť po niektorom z doplnkov stravy.

 

Ktoré doplnky stravy používať na posilnenie imunity?

Vyberať môžete z nepreberného množstva. Napríklad taký imunity drink je úplnou vitamínovou bombou, ktorá dokonale posilní imunitný systém na maximum. Obsahuje totiž 13 starostlivo vybraných účinných látok, ako je vitamín C, zmes vitamínov skupiny B, selén a zinok, MSM a extrakt z ruže šípkovej. Drink je tiež bohatý na kvasničné beta-glukány, ktoré sú považované za jedny z najúčinnejších látok na podporu nášho imunitného systému!

 

 

Takýto vitamín D je považovaný za najdôležitejší vitamín na posilnenie nášho imunitného systému, podporu kvalitného zdravia a vyššiu obranyschopnosť. Má tiež pozitívny vplyv na vývoj kostí a zubov.

A počuli ste už o vitamíne C? Medzi jeho najdôležitejšie benefity patrí podpora imunity. Pomáha prispievať aj k normálnej funkcii nervovej sústavy, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a prispieva k zníženiu miery únavy a stresu.

Naopak taký kvalitný multivitamín dodá telu všetky potrebné vitamíny a minerály a doplní ich tam, kde je potreba. Ak sa chcete starať o svoje zdravie, mal by váš multivitamín obsahovať široké spektrum tých najlepších foriem vitamínov a minerálov. VENIRA multi komplex PRO sa pýši neuveriteľnými 31 účinnými látkami pre vaše zdravie, imunitu a energiu.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Zdravie a nemoc

Objavte kúzlo peelingu

Objavte kúzlo peelingu

Prajete si vyzerať neustále mlado a mať dokonalú žiarivú pokožku? Tak rozhodne siahnite po peelingu! Tie v sebe totiž obsahujú jemné a maximálne šetrné peelingové čiastočky, ktoré vďaka treniu o našu pokožku pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a dôkladne čistiť póry. Naša pokožka tak zostane neodolateľne hebká na dotyk!

 

Prečo je dobré peeling používať?

Peeling z pleti, pier alebo pokožky celého tela jemne a maximálne šetrne odstraňuje odumreté kožné bunky a zároveň ju krásne prekrvuje, regeneruje a vyživuje. Podporuje tak tvorbu kolagénu a eliminuje vznik vrások.

Navyše pomáha našu pleť zbaviť prebytočného kožného mazu, čistiť upchaté póry a pomáha tiež pri problémoch s akné a čiernymi bodkami. Tieto problémy sa totiž bežne vyskytujú práve z dôvodu nedostatočného čistenia pleti.

Odstránením prebytočného kožného mazu a odumretých kožných buniek sa navyše ošetrujúce krémy, séra a tonika dostanú do hlbších vrstiev pokožky a pomôžu dokonca aj zvýšiť ich účinnosť.

 

Ako sa peeling používa?

Na jeho aplikáciu nie je absolútne nič ťažké! Peeling na pleť a pery je dôležité naniesť na dokonale odlíčenú a vyčistenú pleť. Pri telových peelingoch si musíme dať pozor primárne na to, aby sme mali navlhčenú pokožku.

V tejto chvíli stačí už len nabrať primerané množstvo peelingu a urobiť si jemnými krúživými pohybmi šetrnú masáž pleti, pier alebo pokožky celého tela. Následne stačí dôkladne opláchnuť vodou a máme hotovo!

Tip: Peeling odporúčame používať primárne večer, aby mala pleť dostatok času na odpočinok a regeneráciu.

 

Sú peelingy vhodné pre všetky typy pleti?

Áno! Pri ich výbere by sme ale mali dbať na veľkosť peelingových čiastočiek a frekvenciu používania. Jedinci s mastnou pleťou si ich totiž môžu dopriať oveľa častejšie ako tí, ktorých trpia suchá pleť. Preto vždy záleží na vašom individuálnom stave pleti.

 

Kúzlo pleťového peelingu

O pleť sa treba riadne starať a dopriať ju len to najlepšie, a preto by ste aj vy mali vyskúšať pleťový peeling, ktorý je kľúčom do sveta zdravej a oslnivej pleti. Tento proces, založený na odstránení odumretých kožných buniek umožňuje odhaliť rozjasnenú a jemnú pokožku.

Pravidelný pleťový peeling môže byť kľúčom k oživeniu a prečisteniu vašej pokožky. Tým, že sa zbavíte starých a odumretých kožných buniek, otvoríte priestor pre nové, mladistvé bunky, ktoré pleti prepožičia jas a zdravý tón. Vyberať môžete hneď z niekoľkých druhov peelingov, ako sú mechanické, chemické alebo enzymatické.

 

Zázračné peelingy na pery

Trápi vás vysušené a popraskané pery bez života a túžite po dokonale jemných a šťavnatých perách? Ak áno, tak sú pre vás VENIRA peelingy na pery ako stvorené! Obsahujú totiž 100% prírodné cukrové čiastočky, ktoré majú príjemne upokojujúce účinky. Celkový proces krásne podporí kombinácia mandľového a slnečnicového oleja.

Tie vo svojej vyváženej kombinácii zanechajú pery dokonale jemné, regenerované a dokonale hebké na dotyk. Navyše si môžete vybrať hneď z troch úplne vyšperkovaných príchutí - višňa, melón a kokos!

 

Neodolateľné telové peelingy

Neodolateľne hebká pokožka? ÁNO! Podarilo sa nám totiž vyvinúť úplne dokonalé VENIRA telové peelingy, a to hneď v niekoľkých božských vôňach, ktoré si zamilujete. Aj do nich sme pridali 100% prírodné peelingové čiastočky, ktoré z pokožky šetrne odstránia všetky odumreté kožné bunky.

 

 

U väčšiny telových peelingov bývajú ich čiastočky oveľa väčšie ako sú napríklad pri peelingoch na pery alebo na pleť. To znamená, že môžu mať príliš ostré hrany, čo zaváňa problémom. Z tohto dôvodu sme teda naše čiastočky špeciálne zaoblili, a tak sa nemusíte báť, že by bola po jeho aplikácii pokožka príliš podráždená alebo poranená.

Do každého z nich sme navyše pridali vyváženú kombináciu hneď niekoľkých blahodarných olejov, ktoré pokožke zaistia prvotriednu hydratáciu a hĺbkovú regeneráciu!

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť