• Použite kód VEL15 na zľavu 15 % na všetko
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Použite kód VEL15 na zľavu 15 %

Blog, Strana 11

Vitamíny pre tehotné a dojčiace mamičky? Čo potrebujú a ako ich vybrať?

Vitamíny pre tehotné a dojčiace mamičky? Čo potrebujú a ako ich vybrať?

Zdravie mamičky je pre zdravie bábätka úplne zásadné. S tým sa spája aj užívanie konkrétnych vitamínov a minerálnych látok v čase pred počatím, počas tehotenstva av období dojčenia. Aké látky by vášmu telu nemali v tomto citlivom období chýbať, a aké problémy sa spájajú s ich nedostatočným príjem?

 

Kľúčové vitamíny a minerálne látky by ste mali získavať v prvom rade prostredníctvom vyváženej a pestrej stravy

Avšak nie vždy sú obyčajnou stravou dodané v dostatočnej miere, a tak je na mieste konzumovať doplnky stravy pre tehotné a dojčiace mamičky.

Pri výbere konkrétneho doplnku stravy si vždy dôkladne prečítajte zloženie a pokiaľ je to len trochu možné, dajte prednosť prírodným doplnkom, ktorých používanie je bezpečné a šetrné, ako pre vás, tak aj pre bábätko.

 

Aké sú najlepšie vitamíny pre tehotné?

Potreby tela sa v jednotlivých trimestroch líšia. Zatiaľ čo v tom prvom je kľúčové prijímať dostatok kyseliny listovej, železa, vápnika, cholínu, horčíka, jódu a vitamínu D3, v tom druhom je okrem spomínaných dôležitý zinok a omega 3 mastné kyseliny. V poslednom, teda treťom trimestri, je opäť dôležité zamerať svoju pozornosť na zvýšenie príjmu omega 3 mastných kyselín.

 

Prečo sú spomínané látky dôležité?

Kyselina listová – je veľmi dôležitá na zachovanie normálneho vývoja plodu a rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva. Ďalej sa podieľa na procese delenia buniek, prispieva k normálnej krvotvorbe, normálnej funkcii imunitného systému a napomáha k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Železo – podieľa sa na procese delenia buniek a ako hlavná zložka hemoglobínu prispieva k tvorbe červených krviniek. Vzhľadom na to, že práve tie dodávajú kyslík plodu, ktorý si navyše vytvára zásoby na prvé štyri mesiace života, potreba železa v tehotenstve rapídne rastie. Železo tiež napomáha znižovať mieru únavy a vyčerpania a prispieva k rozvoju poznávacích funkcií.

Vápnik - počas prvých mesiacov odčerpáva plod vápnik z vášho tela, a preto sa jeho potreba v tehotenstve zvyšuje až dvojnásobne. Vápnik podporuje zdravý vývoj kostí plodu a jeho nedostatok môže v dospelosti spôsobovať vášmu dieťaťu rednutie kostí.

Horčík - pre vás je v období tehotenstva dôležitý z dôvodu, že zabraňuje predčasným kontrakciám a kŕčom. Pre plod je zásadný z hľadiska podpory zdravého vývoja kostí.

Jód - k vývoju štítnej žľazy dochádza u plodu po 12. týždni tehotenstva, a práve jód je minerál, ktorý napomáha k jej normálnej činnosti a tvorbe hormónov štítnej žľazy. Jeho nedostatočný príjem zvyšuje riziko predčasného pôrodu, vrodených chýb a dokonca aj potratu.

Cholín – táto bioaktívna látka je dôležitá pre udržanie normálneho metabolizmu homocysteínu a pre normálny neurologický vývoj plodu a novorodenca.

Vitamín D3 – prispieva k normálnemu vývoju kostí a zubov plodu. Vzhľadom na to, že si ho dokážete vytvoriť iba zo slnečného žiarenia, a ešte sa oň delíte, musíte tento vitamín suplementovať.

Zinok – antioxidant, ktorý chráni bunky pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi. Ďalej prispieva k udržaniu normálneho stavu nechtov, vlasov a pokožky.

Omega 3 mastné kyseliny – do tejto kategórie patrí DHE, teda kyselina dokosahexaenová, ktorá prispieva k správnemu vývoju mozgu a očí dieťaťa.

 

Aby ste si počas tehotenstva nemuseli robiť ťažkú hlavu s tým, či prijímate dostatočné množstvo jednotlivých vitamínov a minerálnych látok, vyvinuli sme pre vás VENIRA vitamíny pre tehotné ženy, 1–3 trimester. Tie obsahujú 15 účinných látok v každej vitamínovej kockičke, na ktoré si navyše každý deň skvele pochutnáte.

 

S užívaním vitamínov začnite už v čase pred plánovaným počatím

Napríklad spomínanú kyselinu listovú je vhodné zaradiť do jedálnička zhruba tri mesiace pred plánovaným počatím. Jej nedostatočný príjem je totiž dávaný do súvislosti s predčasnými pôrodmi a zvýšenou potratovosťou.

Máte pocit, že vaše snaženie o bábätko neberie konca? Prečítajte si náš článok: Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte náš nový prírodný doplnok stravy. Dozviete sa v ňom možné dôvody, prečo sa vám nedarí otehotnieť a zistíte, ako pravdepodobnosť počatia výrazne zvýšiť.

 

Najlepšie vitamíny pre dojčiace matky

Dojčenie a starostlivosť o bábätko vo všeobecnosti kladie na mamičky obrovské nároky, a preto je toto obdobie veľmi často sprevádzané vyčerpaním psychického i fyzického charakteru, stresom či oslabenou imunitou. Rovnako sa môže objaviť nadmerné vypadávanie vlasov a celkové zhoršenie stavu pokožky a nechtov.

S užívaním vitamínov a minerálnych látok by ste teda rozhodne nemali prestať ani v období dojčenia, keď sa do konečného zloženia materského mlieka premieta doslova celé vaše ja.

 

Aké vitamíny a minerálne látky užívať počas dojčenia?

Nároky na príjem vitamínov a minerálnych látok sa v priebehu tehotenstva a dojčenia menia, ale stále platí, že telo ženy musí zaistiť všetky zdraviu prospešné látky v dostatočnej miere nielen pre seba, ale aj vyvíjajúce sa bábätko.

Potrebné látky si potom môžete jednoducho zaistiť vďaka vitamínovému komplexu so špeciálne upraveným zložením pre dojčiace ženy. Ten už obsahuje všetky kľúčové vitamíny a minerálne látky v potrebnom množstve a pomere.

Príkladom je prírodný doplnok stravy VENIRA vitamíny pre dojčiace ženy vo forme cmúľacích kociek so sladkou príchuťou marhule. Obsahuje deväť vitamínu skupiny B vrátane dôležitej kyseliny listovej. V zložení nájdete aj silné antioxidačné vitamíny A, C a E. Nechýba ani vitamín D3, ktorý je prakticky nemožné získať v dostatočnom množstve iba zo stravy a vitamín K2 dôležitý pre udržanie normálneho stavu kostí. Na záver sme pridali jód, ktorý prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám, energetickému metabolizmu a činnosti nervovej sústavy.

Pokiaľ u vás došlo k zhoršeniu stavu pleti, vlasov a nechtov, vitamínový komplex odporúčame užívať súčasne s VENIRA PREMIUM kolagénovým drinkom pre tehotné a dojčiace mamičky, ktorý obsahuje 8 000 mg 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu v každej dennej dávke.

Okrem kolagénu nájdete v zložení ďalších 11 účinných látok (kyselinu hyalurónovú, vitamín C, horčík, zinok, železo, meď a vitamíny skupiny B). Obsahuje teda všetky dôležité vitamíny a minerálne látky ako pre tehotné, tak aj dojčiace mamičky.

Zloženie kolagénového drinku je natoľko komplexné, že:

- minimalizuje vznik vrások

- prispieva k pevnejšej, pružnejšej a dokonale hydratovanej pokožke

- zlepšuje kvalitu a hustotu vlasov

- podporuje rast vlasov a minimalizuje ich vypadávanie

- zvyšuje pevnosť a odolnosť nechtov proti lámaniu a štiepeniu

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Tehotenstvo a dojčenie

Aké fázy má menštruačný cyklus? Poznáte samú seba?

Aké fázy má menštruačný cyklus? Poznáte samú seba?

Menštruačný cyklus je prirodzenou súčasťou života každej ženy. Do značnej miery ovplyvňuje to, ako sa práve cítime po fyzickej i duševnej stránke. Aké fázy má menštruačný cyklus, ako nás jednotlivé fázy ovplyvňujú v každodennom živote a čo môžeme urobiť pre to, aby sme sa cítili lepšie, sa dočítate v dnešnom článku.

 

Charakteristika menštruačného cyklu

Menštruačný cyklus nie je len doba, počas ktorej krvácame. Celé obdobie je totiž rozdelené do štyroch samostatných fáz a trvá v priemere 28 až 35 dní.

 

Každý deň menštruačného cyklu riadi hormóny, ktorých hladina neustále kolíše

Reč je predovšetkým o estrogéne, progesteróne a testosteróne. Ide o hormóny, ktorých hladina v priebehu mesiaca kosíla a tiež sa mení ich pomer. Ako sa to prejavuje na našom psychickom a fyzickom stave? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Viete, ako spoznáte, že sú vaše hormóny v nerovnováhe? To, a oveľa viac, sa dočítate v článku: Hormonálna rovnováha, prečo je pre nás dôležitá?

 

Štyri ženy v jednom tele alebo štyri fázy menštruačného cyklu

1. fáza cyklu: Menštruačná

Kedy začína a ako dlho trvá? Prvý deň cyklu sa rovná prvý deň menštruácie. Dĺžka tejto fázy sa líši. Zvyčajne trvá tri až sedem dní.

Čo sa deje v tele? V tomto období dochádza k vylúčeniu neoplodneného vajíčka spolu so zvyškami sliznice.

Ako sú na tom hormóny? Prvé dni sú hladiny estrogénu, testosterónu a progesterónu nízke. Hladiny prvých dvoch spomínaných hormónov začínajú stúpať tretí deň cyklu.

Čo vás môže potrápiť? Okrem bolestí v podbrušku je pre toto obdobie typický pocit únavy, absencia energie a väčšia potreba spánku. Skrátka celkové fyzické a duševné spomalenie. U pokožky vás môže potrápiť zvýšená citlivosť. Pleť môže byť matná na pohľad a suchšia na dotyk.

Ako si uľaviť? Užívajte dlhodobo prírodné kapsule VENIRA Maca s obsahom macy peruánskej, ashwagandhy a tolice siatej. Tento doplnok stravy podporuje fyzické a duševné zdravie a podieľa sa na harmonizácii menštruačného cyklu tým, že pôsobí pozitívne na hormóny. K dlhodobému užívaniu vám odporúčame aj VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré podporujú udržanie normálneho stavu nechtov, vlasov a kože a napomáhajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Všetko ďalšie, čo možno o menštruácii neviete, sa dočítate u nás na blogu.

 

2. fáza cyklu: Folikulárna

Kedy začína a ako dlho trvá? Folikulárna fáza začína súbežne s tou menštruačnou, akurát s tým rozdielom, že trvá zhruba 14 dní.

Čo sa deje v tele? V týchto dňoch dozrieva vajíčko.

Ako sú na tom hormóny? Hladina estrogénu rastie a zároveň prichádza na rad folikulostimulačný hormón, ktorý ovplyvňuje vo vaječníku rast folikulov, ktoré obsahujú vajíčka.

Čo vás môže potrápiť? Po uplynutí prvých dní, kedy vás môžu sužovať bolesti v podbrušku a ďalšie nepríjemnosti sprevádzajúce menštruáciu, sa budete cítiť skvele. Pocítite veľký príval energie, lepšiu sústredenosť, väčšiu produktivitu a vyššie sebavedomie. Okrem toho, že sa budete cítiť atraktívnejšie ako normálne, budete mať väčšiu chuť na sex a väčšiu chuť komunikovať.

Ako si uľaviť? Nepríjemné pocity počas menštruácie môžete eliminovať s pomocou prírodného doplnku stravy VENIRA menštruácie. Obsahuje päť prírodných aktívnych látok, ktoré podporujú zdravý (pred)menštruačný komfort. Chuť na sex po celý mesiac si udržíte vďaka pravidelnému a dlhodobému užívaniu kapsúl VENIRA sex booster, ktoré podporujú tvorbu estrogénu a prispievajú k zvýšeniu vytrvalosti a libida.

Trápi vás znížená chuť na sex? Inšpirujte sa našimi 10 tipmi na zvýšenie svojho ženského libida.

 

3. fáza cyklu: Ovulačná

Kedy začína a ako dlho trvá? Ovulačná fáza začína približne 15. deň cyklu a trvá dva až tri dni.

Čo sa deje v tele? Zrelé vajíčko je pripravené na oplodnenie, a preto je v tejto fáze cyklu najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia.

Ako sú na tom hormóny? Hladiny estrogénu a testosterónu rastú a dostávajú sa do úplnej harmónie.

Čo vás môže potrápiť? V zásade nič, pretože v tejto časti mesiaca sa budete cítiť zďaleka najlepšie. Estrogén totiž navodzuje u žien pohodu. Tiež si budete pripadať plnej energie a vaša pokožka bude doslova žiariť.

Ako si uľaviť? Hoci ovulačná fáza je zaliata slnkom, nepoľavujte v starostlivosti o svoje duševné zdravie a krásu. Aj naďalej dodržujte svoju kozmetickú rutinu a užívajte doplnky stravy, ako ste zvyknuté. Len tak dosiahnete udržateľné výsledky.

Inšpirujte sa v našom článku na blogu tipy, ako sa starať o pleť podľa jej typu a aktuálneho stavu.

 

4. fáza cyklu: Luteálna

Kedy začína a ako dlho trvá? Luteálna fáza začína paralelne s ovuláciou a trvá až do ďalšej menštruácie, čo je 12–16 dní v závislosti od dĺžky vášho menštruačného cyklu.

Čo sa deje v tele? Vaše telo je pripravené na spracovanie oplodneného vajíčka. Pokiaľ k oplodneniu nedošlo, dôjde k jeho vylúčeniu v ďalšom menštruačnom cykle.

Ako sú na tom hormóny? Prakticky okamžite po ovulácii dochádza k poklesu estrogénu a testosterónu. Naopak progesterón dosahuje svoj vrchol.

Čo vás môže potrápiť? Zatiaľ čo na začiatku luteálnej fázy sa budete cítiť ako bohyňa, koniec ovulácie okamžite pocítite. Potrápi vás obrovská únava a veľké chute na sladké. Zabrať vám dá aj vaša pleť, ktorá v tomto období produkuje nadbytok kožného mazu, čo môže viesť k vzniku akné.

Ako si uľaviť? Nesnažte sa byť aktívny príliš na silu a svojmu telu doprajte odpočinok, ktorý potrebuje. Zároveň sa ale pokúste neprepadať lenivosti. Pokiaľ sa na cvičení necítite, choďte na pravidelné prechádzky do prírody a nájdite si priestor pre meditáciu, ktorá vás udrží v psychickej pohode.

Ak sa vám objavia nejaké pupienky, nesiahajte na ne a nie jepte ich. V tomto období je vhodné nasadiť kozmetiku na akné, ktorá pleť vyčistí, upokojí, zhydratuje a zregeneruje. Ďalšie tipy, ako sa zbaviť akné, nájdete v samostatnom článku u nás na blogu.

 

Chcete sa cítiť komfortne v každej fáze mesiaca?

Teraz keď už ste spoznali jednotlivé fázy menštruačného cyklu, dokážete sa lepšie prispôsobiť ich prejavom a žiť s nimi v súlade. S tým vám pomôže aj VENIRA menštruácia, čo je prírodný doplnok stravy vyvinutý pre všetky ženy, ktoré sa chcú cítiť komfortne za každej situácie.

Každá kapsula obsahuje pivonku čínsku, drmek obyčajný, srdcovník obyčajný, smldinec chlpatý a alchemilka obyčajná. Jedná sa o prírodné aktívne látky, ktoré spoločne podporujú:

- zdravie žien

- (pred)menštruačný a menopauzálny komfort

- osvieženie tela

- normálne kognitívne funkcie

- normálna činnosť nervovej sústavy

- správnu činnosť kĺbov a svalov

- prirodzené trávenie 

 

Vzhľadom na to, že tento doplnok stravy funguje čisto na prírodnej báze, očakávaných výsledkov sa dočkáte pri dlhodobom užívaní. Prvé zmeny môžete zaznamenať už po štyroch až piatich týždňoch od začiatku užívania.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Zdravie žien

Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte náš nový prírodný doplnok stravy

Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte náš nový prírodný doplnok stravy

Zatiaľ čo pre niektoré páry môže byť počatie relatívne jednoduchou záležitosťou, iné po mesiacoch snaženia zisťujú, že je to doslova umenie. Pokiaľ aj vás trápia problémy s počatím, alebo len chcete byť dobre pripravené, tento článok je určený pre vás. Dočítate sa o možných dôvodoch, prečo sa vám nedarí otehotnieť a zistíte, ako pravdepodobnosť počatia výrazne zvýšiť.

 

Možné dôvody, prečo sa vám nedarí otehotnieť

- stres spôsobený neúspešnými pokusmi o počatie

- psychické problémy

- absencia ovulácie

- nepriechodnosť vajcovodov spôsobená zrastami po zápalových procesoch v dutine brušnej

- endometrióza (ochorenie, pri ktorom sa tkanivo sliznice maternice objavuje na iných orgánoch)

- problémy so štítnou žľazou

- hormonálne problémy

- obezita

- nezdravý životný štýl (fajčenie, užívanie alkoholu a branie drog)

 

Samozrejme to nie je tak, že by chyba bola vždy iba na strane žien. Problémy s počatím môžete mať aj z dôvodu nízkeho počtu alebo zlej pohyblivosti spermií partnera.

 

Čo pomáha otehotneniu? Strážte si plodné dni

Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia je v ovulačnej fáze menštruačného cyklu, kedy je zrelé vajíčko pripravené na oplodnenie. Ovulačná fáza začína približne 15. deň cyklu a trvá dva až tri dni.

Samotná ovulácia potom trvá iba jeden deň, ale plodných dní je našťastie viac. Za plodné dni sa všeobecne označujú tri dni pred ovuláciou, deň ovulácie a deň po jej skončení.

Ak ovulujete spoznáte podľa zvýšeného libida, zvýšenej bazálnej teploty, prípadne ovulačného krvácania. Istotu potom budete mať vďaka domácemu ovulačnému testu alebo po návšteve lekára, ktorý vykoná ultrazvuk.

Viac informácií o jednotlivých fázach menštruačného cyklu sa dočítate v našom článku na blogu.

 

Ako zlepšiť kvalitu vajíčok?

S množstvom vajíčok nič moc nenarobíte, pretože ich počet vám bol daný už pred narodením. Rozhodne ale môžete podporiť ich kvalitu. Ako?

 

Stavte na antioxidanty

Antioxidanty dokážu obmedziť činnosť voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidačný stres, a tým spomaľujú starnutie buniek a podporujú ich zdravé fungovanie. Zároveň chráni pred poškodením mitochondrie, ktoré bunkám dodávajú energiu, a teda sú veľmi dôležité z pohľadu udržania optimálnej kvality vajíčok a zaistenia reprodukčnej funkcie.

Svoj jedálniček preto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidačnou aktivitou. K takým patria napríklad černice, šípky, artičoky, karfiol, píniové oriešky a arašidy.

K nenahraditeľným antioxidantom radíme ďalej vitamíny A, B6, C a E. Z minerálnych látok musíme spomenúť zinok a selén. Ďalej potom koenzým Q10 a astaxantín. Tieto látky nájdete napríklad v našich prírodných doplnkoch stravy pre vlasy, nechty a pleť.

Antioxidanty sú rovnako dôležité z pohľadu udržania mladistvej pleti a silných vlasov. Viac zistíte v našom článku, čo jesť, aby ste mali peknú pleť a zdravé vlasy.

 

Do svojho jedálnička zaraďte zdravé tuky

Zdravé tuky podporujú kvalitu vajíčok a plodnosť. Ďalej prispievajú k vyrovnaniu hladiny hormónov ak zníženiu rizika zápalov. Ich prirodzeným zdrojom sú potraviny ako ryby, avokádo, mäso, vajcia, olivový olej alebo orechy.

 

Čo ďalšie jesť, keď chcem otehotnieť?

V období plánovania tehotenstva, ako aj v čase aktívneho snaženia o bábätko, je vhodné dopĺňať železo a vápnik.

Železo sa podieľa na procese delenia buniek a tvorbe červených krviniek, ktoré zásobujú pokožku kyslíkom. Prispieva k rozvoju poznávacích funkcií a normálnej funkcii imunitného systému. Okrem toho napomáha znižovať mieru únavy a vyčerpania. Jeho deficit môže spôsobiť nízku pôrodnú váhu dieťaťa.

Vápnik pomáha znižovať únavu a stres, posilňuje nervový systém, napomáha k sústredeniu ak celkovej psychickej pohode. Je vhodný proti svalovým kŕčom a dokonca môže pomôcť s nespavosťou. Počas tehotenstva jeho potreba rastie, a preto je nutné pripraviť sa na to už pred otehotnením. V opačnom prípade ich vápnik odoberám zo zásob, ktoré sú v kostiach.

 

Aký vitamín brať pred otehotnením?

Pokiaľ chcete dať šancu prírodným pomocníkom pred hormonálnou liečbou, rozhodne vám odporúčame zamerať sa na dostatočný príjem kyseliny listovej, ktorá bude mať pozitívny vplyv na vašu emočnú stabilitu a psychickú pohodu. Táto zložka tak znižuje úzkosť a stres, ktoré na vás môžu dopadať s každým neúspešným pokusom.

Vitamín B9 alebo kyselinu listovú by ste mali začať užívať zhruba tri mesiace pred plánovaným počatím. Jej nedostatočný príjem je totiž dávaný do súvislosti s predčasnými pôrodmi a zvýšenou potratovosťou.

Okrem toho, že sa kyselina listová podieľa na zachovaní normálneho vývoja plodu a rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva, tiež prispieva k normálnej krvotvorbe a normálnej funkcii imunitného systému. Ďalej napomáha k zníženiu miery únavy a vyčerpania a podieľa sa na procese delenia buniek.

Prirodzeným zdrojom vitamínu B9 je predovšetkým špenát, kapusta, hlávkový šalát, fenikel, paradajky a uhorky. Nájdete ho aj v zemiakoch, strukovinách, celozrnných obilninách, orechoch, sóje a preničných klíčkoch.

Potrebnú dennú dávku kyseliny listovej si zaistíte aj s pomocou prírodného doplnku stravy VENIRA plodnosť. Okrem tej obsahuje aj:

- zinok, ktorý má kľúčový vplyv na zdravie a funkciu reprodukčného systému žien

- špargľa hroznovitá navodzujúca dobrú náladu a podieľajúca sa na vyživení, tonizovaní a zlepšení funkcie ženských pohlavných orgánov

- macu peruánsku, ktorá podporuje hormonálnu rovnováhu a zdravú funkciu reprodukčného systému

- ružu stolistú starajúci sa o gynekologické zdravie

- inositol podporujúci metabolické procesy a hormonálnu rovnováhu

- aminokyselinu L-arginine, ktorá môže vďaka svojmu účinku na zlepšenie prietoku krvi zvýšiť šance na úspešné počatie

 

Zvýšte svoje šance na otehotnenie

Detoxikujte svoje telo

Pokiaľ plánujete bábätko v horizonte nasledujúceho roka, je vhodné vyhradiť si pár mesiacov na dôkladnú očistu svojho organizmu, a to najmä v prípade, keď ste užívali niekoľko rokov antikoncepciu.

Keď hovoríme o detoxikácii organizmu, hovoríme vlastne o tom, čo najviac ocení vaša pečeň a črevá. S tým vám pomôžu zelené potraviny chlorella a spirulina. Práve tie sú spoločne s ďalšími zelenými superpotravinami dokonalým prototypom sviežosti a zdravia.

Ako chlorellu, tak aj spirulínu, nájdete v prírodnom doplnku stravy VENIRA super greens, ktorý obsahuje celkom 16 aktívnych látok. Súčasťou sú napríklad aj probiotiká, teda živé mikroorganizmy ovplyvňujúce ľudský organizmus. K ich najčastejšie skloňovaným účinkom na ľudský organizmus patrí podpora imunitného systému, úprava pH čreva a podpora integrity črevnej sliznice.

 

Uvoľnite sa

Už v článku, ako sa zbaviť stresu a jeho fyzických príznakov, sme písali o tom, že stresové faktory v našom tele spúšťajú mechanizmy pomáhajúce vyzbrojiť telo a myseľ na prípadný boj alebo útek. To môže byť užitočné napríklad pri zmene zamestnania, ale rozhodne nie v prípade, keď sa pokúšate o bábätko.

Napríklad taká meditácia vykonávaná 10–15 minút denne počas 30 dní môže vaša šanca na otehotnenie výrazne zvýšiť. Počas meditácie totiž dochádza k uvoľneniu DHEA, čo je hormón nadobličiek nevyhnutný pre plodnosť žien aj mužov, pretože má priamy vplyv na kvalitu spermií a vajíčok.

Na uvoľnenie vám môžu pomôcť bylinky. Napríklad prírodný antioxidant ashwagandha prispieva k zníženiu stresu a úzkosti, ale taktiež pôsobí pozitívne na funkciu reprodukčného systému. Je veľmi prospešný pre osoby, ktoré chcú zvýšiť svoju energiu a vytrvalosť.

 

Po sexe 20–30 minút odpočívajte

Vaša šanca na otehotnenie tým zase o pár percent vzrastú. Po uvedenú dobu počkajte s hygienou a odpočívajte – ideálne v polohe sviečky, alebo s nohami pritlačenými k hrudníku. Týmto spôsobom podporíte doručenie spermie k vajíčku.

Pokiaľ je pre vás dočasná nemožnosť počatia natoľko stresujúca, ľahko sa môže stať, že dôjde k poklesu vášho libida. V takom prípade vám odporúčame zaradiť do svojho jedálnička prírodný doplnok stravy VENIRA sex booster.

Každá denná dávka obsahuje zmes starostlivo vybraných ingrediencií, ktoré spoločne podporujú hormonálnu aktivitu, pohlavné orgány a sexuálne zdravie. Ďalej sa podieľajú na vyrovnaní hladiny ženských hormónov, zvýšení libida u žien a udržaní dobrých sexuálnych vzťahov. Vďaka prekrveniu pohlavných orgánov sa zase zlepší vaša citlivosť a celkový zážitok pri sexe.

Pokiaľ sa chcete o danej problematike dozvedieť viac informácií, nájdete ich v našom článku: Znížená chuť na sex – 10 tipov na zvýšenie ženského libida.

 

Eliminujte rizikové faktory

Fajčenie, konzumácia alkoholu ani užívanie omamných látok vašu cestu k bábätku rozhodne neuľahčia.

Váš partner by si mal dať tiež pozor na nosenie tesnej spodnej bielizne a upnutých nohavíc, príliš horúce kúpele a pokladanie notebooku do lona. Také zahrievanie semenníkov spôsobuje horšiu tvorbu a pohyblivosť spermií.

 

Kedy už porozprávať s odborníkom?

Pokiaľ sa o bábätko pokúšate aktívne dlhšie ako rok, je vhodné porozprávať sa o svojich problémoch s lekárom. Vzhľadom na to, že vaše problémy s počatím môžu byť zapríčinené najrôznejšími zápalmi, infekciami a ochoreniami, skúsený odborník vás zoznámi s vhodnými spôsobmi liečby a poradí, ako postupovať ďalej podľa vašej konkrétnej situácie.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Tehotenstvo a dojčenie Zdravie žien Výživové doplnky

Krásne biele zuby? Vyskúšajte produkty na domáce bielenie zubov s prírodným zložením

Krásne biele zuby? Vyskúšajte produkty na domáce bielenie zubov s prírodným zložením

Mysleli ste si, že krásne žiarivý úsmev je výsadou hollywoodskych hviezd? Omyl! Dnes vám prinášame tipy na to, ako svoj úsmev vybieliť z pohodlia domova, a ako si ho v tejto novej podobe aj čo najdlhšie udržať.

 

Prečo zuby žltnú?

Než sa dostaneme ku konkrétnym tipom, ako svoje zuby vybieliť, začnete tým, prečo vôbec žltnú. Odborníci tvrdia, že každý z nás dostal do vienka jedinečnú farbu chrupu, ktorá je kombináciou genetických informácií od matky a otca. Vaše zuby teda nemusia byť nutne čisto biele, ale pokiaľ sú zdravé, rozhodne by mali byť svetlé. Práve žltnutie je známkou toho, že ste si svoj hollywoodsky úsmev pokazili buď stravovacími návykmi, fajčením alebo nedostatočnou ústnou hygienou. Na vine môže byť tiež nadmerný prísun fluoridov (nájdete ich v niektorých zubných pastách a ústnych vodách).

 

Než sa pustíte do domáceho bielenia zubov…

…navštívte svojho zubného lekára, ktorý v rámci preventívnej prehliadky skontroluje, že nemáte žiadne zubné kazy alebo zápaly v ďasne. Bieliť by ste totiž mali iba zuby zdravé.

Pokiaľ sú vaše zuby silne sfarbené pigmenty z potravín a zanesené zubným povlakom (napríklad na ťažko prístupných miestach), je vhodné zájsť si pred bielením aj na dentálnu hygienu.

 

Domáce bielenie zubov

Počuli ste o metóde bielenia zubov s využitím jedlej sódy a citrónu? Tak na tento spôsob prosíme rovno zabudnite, pretože by ste mohli nenávratne poškodiť svoju zubnú sklovinu. Namiesto toho siahnite po overenej kozmetike na domáce bielenie zubov zo 100% prírodným zložením.

Pri domácom bielení síce nedosiahnete výsledky tak rýchlo ako pri ordinačnom bielení, ale za je táto metóda mimoriadne šetrná k vašim zubom. Naše produkty sú navyše vďaka svojmu prírodnému zloženiu vhodné aj na starostlivosť o zuby veľmi citlivé.

 

Bieliaci zubný gél

Belšieho úsmevu sa dočkáte s pomocou bieliaceho zubného gélu, ktorý zvládne vybieliť váš chrup o 1–1,4 odtieňa a to úplne bezpečne a bezbolestne.

Obsahuje špeciálne povrchovo upravené minerály, ktoré dokážu redukovať žltkastý tón zubov na minimum. Zároveň eliminujú škvrny spôsobené konzumáciou farebných potravín a nápojov.

Náš gél je súčasťou komplexnej starostlivosti o ústnu dutinu, pretože zuby čistí, odstraňuje z ich povrchu plak a zanecháva ich dokonale vyleštené. To všetko s maximálnou šetrnosťou, a teda bez rizika narušenia zubnej skloviny. A ako bonus budete mať vďaka mätovej príchuti neodolateľne svieži dych po každom vyčistení zubov.

 

Bieliaci zubný púder

Na rozdiel od gélu sa bieliaci zubný púder aplikuje až na vyčistený chrup. Bieliaci efekt zaisťuje aktívne uhlie z kokosových škrupín SpecKareTM, ktoré je známe svojou schopnosťou fungovať ako prírodný magnet priťahujúci a absorbujúci rôzne nečistoty, ako sú škvrny spôsobené potravinami, nápojmi či tabakom.

Púder s využitím jemného a abrazívneho kaolínu obnovuje prirodzenú belosť vašich zubov. O úplne normálnu abrazivitu (teda schopnosť mechanickým spôsobom odstraňovať možné usadeniny z povrchu zubov) sa postará uhličitan vápenatý. Obsahuje aj mentol a olej z mäty piepornej, ktoré spoločne osviežujú dych.

 

Vhodná starostlivosť o vybielený úsmev

Lámete si hlavu nad tým, ako zabrániť, aby sa z vašich perličiek opäť nestali hviezdičky? Ani v momente, keď hollywoodsky úsmev dosiahnete, nemáte vyhrané. Zubná sklovina vám totiž môže zožltnúť rovnako rýchlo, ako rýchlo ste ju dokázali vybieliť. Ako tomu predísť?

 

Správna ústna hygiena

Vyberte si kefku, ktorá má stredne mäkké až mäkké vlákna.

Okrem klasickej kefky používajte jednozväzkovú kefku a medzizubnú niť.

Kefku vymeňte za novú každého štvrť roka, alebo skôr, ak je to potrebné.

Zuby si čistite dvakrát denne – ideálne ráno a večer.

Zuby si čistite vždy najmenej dve minúty.

Najmenej raz ročne si zájdite na dentálnu hygienu a absolvujte preventívnu prehliadku u svojho zubného lekára.

 

Vhodná technika čistenia zubov

Zuby si čistite najskôr po 30 minútach od posledného jedla.

Najprv si vyčistite medzizubné priestory.

Pri používaní klasickej kefky nevyvíjajte príliš veľký tlak.

Kefku prikladajte k zubu pod uhlom 45 stupňov čo najbližšie k ďasnu.

Vykonávajte jemné krúživé pohyby.

Postup opakujte pri každom zube zo všetkých jeho strán.

Vypľujte prebytočnú pastu.

Ústa po vyčistení NEvyplachujte vodou.

Po večernom čistení už nič nekonzumujte - maximálne čistú vodu.

 

Praktizujte oil pulling

Metóda oil pulling spočíva v prevaľovaní lyžice oleja v ústach. Hlavným účelom je čistenie a detoxikácia ústnej dutiny, ale vedľajším (žiaducim) efektom je práve vybielenie. Pôvodom sa na tieto účely využíval slnečnicový a olivový olej, ale v posledných rokoch rastie na popularite olej kokosový.

Ako postupovať? Metódu je vhodné praktizovať ráno na lačno. Lyžicu kokosového oleja prevaľujte v ústach po dobu 15–20 minút. Olej sa zmieša so slinami, čím vzniká emulzia, ktorá nabalí všetok povlak a baktérie. Olej môžete aj kloktať, ale dajte si pozor na to, aby ste ho omylom nespolkli. Po uplynutí doby olej vypľujte do koša a ústa vypláchnite teplou vodou. Následne pokračujte v ústnej hygiene viď postup vyššie.

 

Aj naďalej používajte kozmetiku na bielenie zubov

Bieliacu pastu neprestávajte používať ani vo chvíli, keď dosiahnete vytúžený odtieň. Pri pravidelnom a dlhodobom používaní našej bieliacej zubnej pasty s osviežujúcou mätovou príchuťou si udržíte dokonale čisté a vyleštené zuby a budete eliminovať zubný povlak ako aj nežiaducu pigmentáciu.

Na dosiahnutie maximálneho účinku radíme nepreplachovať ústa vodou, aby obsiahnuté aktívne látky pôsobili aj naďalej. Namiesto toho po každom čistení zubov použite ústnu vodu s aktívnym uhlím a príchuťou mäty. Zatiaľ čo aktívne uhlie pomáha absorbovať nečistoty a obnovuje prirodzenú belosť zubov bez rizika narušenia zubnej skloviny, mäta pohlcuje pachy spôsobené baktériami a osviežuje váš dych.

Pokiaľ sa vám robí zubný povlak, odporúčame vám našu ústnu vodu so zinkom, ktorá dokáže znižovať rýchlosť demineralizácie. Ide o proces, pri ktorom sa vplyvom pôsobenia kyselín v ústnej dutine uvoľňujú ióny minerálov zo zubnej skloviny. Pri pravidelnom používaní tejto ústnej vody posilníte svoju zubnú sklovinu a obnovíte v nej dôležité látky a minerály, čím prispejete k zníženiu rizika vzniku zubného povlaku, zubného kameňa či kazu a udržíte svoje zuby oslnivo čisté a zdravé.

V prípade, že už pozorujete známky oslabenia zubnej skloviny, vyskúšajte našu ústnu vodu s horčíkom a ďalšími minerálmi, ktoré podporujú remineralizáciu, teda navrátenie a uloženie iónov minerálov späť do zubnej skloviny. Ústna voda ďalej prispieva k zdraviu ďasien a udržaniu rovnovážneho pH ústnej dutiny.

 

Dajte si pozor na konzumáciu farebných potravín a nápojov

Farbu vašich zubov do veľkej miery ovplyvňujú vaše stravovacie návyky. Zatiaľ čo niektoré potraviny a nápoje zanechávajú na zuboch vonkajšie usadeniny, iné prispievajú k erózii zubnej skloviny, v dôsledku čoho presvitá zubnú kosť, ktorá má prirodzene žltú farbu.

Žlté zafarbenie zubov je spôsobené najmä častou konzumáciou:

- kávy

- čierneho čaju

- červeného vína

- bieleho vína

- sýtených nápojov

- tmavých bobuľovín

- kečupu a paradajok všeobecne

- citrusov

- sladkostí

- karí

- balzamikového octu

- sójové omáčky

 

Ale pozor! Ak sa niektoré položky zo zoznamu vyššie nedokážete vzdať, dáme vám malý tip, ako si ich vychutnať bez rizika zafarbenia zubov.

Nápoje konzumujte s pomocou slamky, čím obmedzíte kontakt so zubnou sklovinou na minimum. Po jedle, ktoré zahŕňalo „farebné“ potraviny, si zase dôkladne vypláchnite ústa vodou.

Avšak takzvanú bielu diétu by ste mali držať najmenej tri dni po domácom bielení. V tejto dobe sú zuby najcitlivejšie, pretože sa fixuje ich konečný odtieň.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o telo

Krásne a pevné poprsie prírodnou cestou? Toto by vám mohlo pomôcť

Krásne a pevné poprsie prírodnou cestou? Toto by vám mohlo pomôcť

Túžite po plnšom a pevnejšom poprsí? V dnešnom článku vás presvedčíme o tom, že to ide aj bez pomoci plastických chirurgov. Máme pre vás 5 tipov, ako si prírodnou cestou dopomôcť ku krajšiemu poprsiu.

 

Čo tvoria ženské prsia a čo ovplyvňuje ich veľkosť a tvar?

Okrem mliečnej žľazy ich tvoria tukové a väzivové tkanivá, ktorých pomer a množstvo určuje tvar a veľkosť pŕs. Všetko sa ukrýva pod jemnou a tenkou pokožkou, ktorá ľahko reaguje na vonkajšie vplyvy, a tak niet divu, že sa tvar aj veľkosť pŕs v priebehu života každej ženy niekoľkokrát zmení.

 

Faktory ovplyvňujúce vzhľad pŕs

- hormonálne zmeny (tehotenstvo, dojčenie, klimaktérium)

- výrazný úbytok na váhe

- zlé držanie tela

- nosenie nevhodnej podprsenky (veľkosť, strih)

- gravitácia

- vek

 

Ženské prsia sa v priebehu života výrazne menia

Prsia začínajú rásť v puberte (medzi 12 až 15 rokom), kedy sa začína zväčšovať mliečna žľaza a vytvára sa ženský prsník. Pokiaľ je rast veľmi rýchly, pokožka môže popraskať, čo vedie k vzniku takzvaných strií. Zistite viac o tom, ako vznikajú strie a ako sa ich zbaviť.

Vývoj pŕs trvá zhruba do 18 až 20 rokov, ale to neznamená, že sa ich tvar a veľkosť nemôže zmeniť aj neskôr. Veľký vplyv na to majú napríklad prudké zmeny na váhe.

Z pohľadu veľkosti a tvaru pŕs dochádza k markantným zmenám v období materstva. Pokožka v tomto období dostáva poriadne zabrať, pretože zatiaľ čo počas tehotenstva av období po pôrode sa prsia zväčšia pokojne aj o niekoľko čísel, po ukončení dojčenia dochádza k ich výraznému zmenšeniu z dôvodu straty hustoty. Do svojej pôvodnej podoby sa vracia skôr len výnimočne. väčšia pravdepodobnosť je potom u žien, ktoré nedojčili.

K ďalším zmenám dochádza medzi 50 a 60 rokom. Na prsia v období pred a po menopauze pôsobí čím ďalej tým viac gravitácie, hormonálne zmeny, väčšie zadržiavanie vody a strata prirodzenej pružnosti pokožky.

 

Ako zväčšiť prsia prírodnou cestou? Vyskúšajte týchto 5 tipov

1. Správne držanie tela

Zlé držanie tela môže opticky deformovať vašu postavu a to samozrejme vrátane pŕs. Či sa tento problém týka aj vás zistíte pri obyčajnom pohľade do zrkadla.

Správny postoj vyzerá tak, že váš chrbát nie je príliš zhrbený ani nijak zvlášť zaklonený, brada zostáva rovno a pohľad smeruje dopredu. Pri posede sa pekne napriamte a panvicu posaďte na sedacie hrbole.

 

2. Starostlivosť o pokožku

Tenká pokožka pŕs je zaťažovaná všetkými vyššie zmienenými zmenami, ktoré v dlhodobom meradle narúšajú jej pružnosť. Pokiaľ teda túžite po pevnom poprsí, nezaobídete sa samozrejme ani bez kozmetiky so spevňujúcim účinkom.

Vyskúšajte napríklad náš VENIRA PUSH-UP spevňujúci krém na dekolt a poprsie, ktorý podporuje prirodzenú produkciu lipidov v pokožke a zlepšuje elasticitu pokožky v oblasti dekoltu, ktorú zároveň vyhladzuje. Krém môže pri pravidelnom používaní prispieť k zväčšeniu objemu vašich pŕs až o 13 % a zvýšeniu ich pevnosti až o 57 %.

Vzhľadom na to, že VENIRA PUSH-UP spevňujúci krém na dekolt a poprsie funguje vo všetkých vrstvách kože, podporte jeho účinok jemnou masážou. Krém si naneste do dlaní a prsia masírujte jemnými krúživými pohybmi tak dlho, kým sa krém úplne nevstrebe.

Pri opaľovaní nezabudnite natierať svoje prsia a celý dekolt opaľovacou kozmetikou. Zamedzíte tak predčasnému starnutiu pokožky a vzniku pigmentových škvŕn.

 

3. Jednoduché cviky na posilnenie prsných svalov

Cvikov na posilnenie prsných svalov existuje samozrejme celý rad, ale my sme si pre vás pripravili prehľad tých, ku ktorým nebudete nič potrebovať a bez problémov ich zvládnete z pohodlia svojho domova.

Pri prvom cviku si spomeňte na vyššie spomenuté tipy ohľadom správneho držania tela. Predvolená pozícia je totiž rovný postoj, pri ktorom proti sebe tlačíte dlane spojené pred hrudníkom.

Pri druhom cviku zostaňte stáť, ale tentoraz sa postavte proti múru a oprite sa o ňu s natiahnutými rukami. Potom tlačte dlaňami proti stene.

Celú sériu zakončite cvikom postojačky, ohnite ruky v lakťoch a jemne ich priložte ku bedrám. Potom sa plynulým pohybom pokúste dotknúť lakte za chrbtom.

V každej pozícii vydržte vždy aspoň 10 sekúnd a cvik si najmenej päťkrát zopakujte. Na dosiahnutie viditeľných výsledkov odporúčame opakovať niekoľkokrát týždenne.

 

4. Nosenie vhodnej podprsenky

Kvalitná a dobre padnúca podprsenka je z pohľadu uchovania krásneho poprsia úplným základom. Dôležité je vybrať si podprsenku, ktorá má správne zvolený obvod, strih a veľkosť košíčkov.

Bohužiaľ sa veľmi často stáva, že ženy obliekajú podprsenky s väčším obvodom a naopak menšími košíčkami, než v skutočnosti potrebujú. Nielenže to nevyzerá dobre, ale tiež si týmto spôsobom môžu privodiť bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Nosenie nepadnúcej podprsenky samozrejme nesvedčí ani samotným prsiam.

Ak nosíte správnu veľkosť podprsenky spoznáte jednoducho podľa toho, ako vám sedí, keď sa prirodzene postavíte. Pokiaľ máte pocit, že sa vám v tejto pozícii podprsenka bolestivo zarezáva, alebo sú košíčky príliš odchlíplé, odporúčame vám navštíviť špecializovanú predajňu, kde vám poradia s výberom, a vy tak konečne začnete nosiť dobre padnúcu podprsenku. Pocit neskutočnej úľavy zaručený!

 

5. Vitamíny na prsia

Priblížiť sa k svojmu snu môžete aj s pomocou nášho jedinečného doplnku stravy VENIRA krásne prsia. Každá kapsula obsahuje hydrolyzovaný kolagén podporujúci pevnosť, pružnosť a elasticitu pokožky. Ďalej extrakt z piatich starostlivo vybraných bylín, ktoré prospievajú ženskému zdraviu, podporujú imunitný systém a napomáhajú k udržaniu zdravých a pevných pŕs.

Tento doplnok stravy prírodného pôvodu je vhodný pre všetky ženy, ktoré chcú podporiť:

- prirodzenú pevnosť a objem pŕs

- vyrovnanú hladinu hormónov

- udržanie normálne funkcie reprodukčného systému

- pružnosť a elasticitu pokožky pŕs a dekoltu

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

 

Starostlivosť o telo Zdravie žien

Ako na efektívne čistenie a odličovanie pleti? Vyskúšajte tieto produkty

Ako na efektívne čistenie a odličovanie pleti? Vyskúšajte tieto produkty

Zásluhou odličovania a čistenia budete mať zdravo vyzerajúcu pleť a vytvoríte ideálne podmienky na vstrebanie všetkých účinných látok obsiahnutých v pleťovej kozmetike. Ako by ale také čistenie/odlíčenie malo vyzerať, aby bolo skutočne efektívne, a aké kozmetické produkty by ste pri tom mali použiť?

 

Prečo čistiť a odličovať svoju pleť každý deň?

Nikdy nezabudnete aplikovať pleťový krém a fotoprotekciu používate poctivo každý deň? Pokiaľ tieto produkty nanášate na pleť zanesenú nečistotami, žiadne zázraky nečakajte. Alfou a omegou zdravej a krásnej pleti je totiž čistota (nie sterilita) a tú jednoducho bez odličovacej a čistiacej kozmetiky nedosiahnete.

 

Pleť je nutné čistiť ráno aj večer

Prečo ráno? V rámci ranného čistenia odstránite pot, zvyšky odumretých kožných buniek a maz, ktoré sa (nielen) na povrchu pleti usadili v priebehu noci. Vytvoríte tak dokonale čisté plátno na aplikáciu zvláčňujúcich produktov a make-upu.

Prečo večer? Večerným čistením odstránite z pokožky baktérie, zvyšky make-upu a hlboko usadené nečistoty. Pleť bude vďaka dôkladnému čisteniu pripravená na nočnú regeneráciu a príjem aktívnych látok z produktov aplikovaných v ďalších krokoch ošetrujúcej rutiny.

Pamätajte, že pre pleť je nadmerná starostlivosť rovnako nevhodná ako starostlivosť nedostatočná. Častejšie ju preto zbytočne nečistite, aby ste ju nevysúšali. Výnimkou sú situácie, kedy ste sa veľmi spotili pri opaľovaní, na tréningu a pod.

 

Ako na efektívne čistenie pleti?

Za predpokladu, že sa bavíme o rannom čistení pleti, začnite tým, že si umyjete ruky antibakteriálnym mydlom. Pokiaľ si to daný kozmetický produkt žiada, navlhčite svoju pleť.

Zodpovedajú množstvo prípravku aplikujte pomocou brušiek prstov rovnomerne na celú tvár. Pomalými krúživými pohybmi ho vmasírujte do pokožky a potom ho starostlivo opláchnite. Na záver si vezmite uterák, ktorý používate výhradne na tvár, a jemným poklepávaním ho osušte. Pri čistení nezabudnite aj na svoj krk a dekolt.

Tip: Vždy si prečítajte vhodný spôsob použitia odporúčaný výrobcom. V niektorých prípadoch sa totiž produkty nanášajú na vlhkú pleť a inokedy na pleť suchú. Obvyklé je predovšetkým pri čistiacich géloch, ktoré pri kontakte s vlhkou pleťou penia, čo uľahčuje ich používanie.

 

Čo je dvojfázové čistenie pleti?

Ako samotný názov napovedá, jedná sa o čistenie rozdelené do dvoch fáz. V rámci tej prvej použijete čistiaci produkt s olejovou receptúrou, v druhej fáze siahnete po prípravku na vodnej báze.

Dvojfázové čistenie vám odporúčame vykonávať predovšetkým večer, kedy je pokožka oveľa viac zanesená ako pri rannom čistení.

 

Ranná rutina krok za krokom - ako začať deň s čistou a sviežou pleťou

1. Najprv pleť očistite

Ráno je dôležité odstrániť nečistoty a prebytočný maz, ktorý sa nahromadil cez noc. Použite jemný čistiaci gél alebo penu, ktorá je prispôsobená vášmu typu pleti. Napríklad, pre mastnú pleť je vhodný gél s obsahom kyseliny salicylovej, zatiaľ čo suchá pleť ocenia hydratačné zložky ako glycerín.

 

2. Použite tonikum

Tonikum pomáha obnoviť prirodzené pH pleti a zmenšuje póry. Naneste tonikum na tampón a jemne utrite tvár. Vyhnite sa alkoholu v toniku, ktorý môže pleť vysušovať.

 

3. Nezabudnite pleť hydratovať

Aplikujte ľahké sérum s antioxidantmi, ako je vitamín C, ktoré chráni pleť pred voľnými radikálmi. Následne naneste hydratačný denný krém, ktorý poskytne pleti potrebnú vlhkosť. Nezabudnite na ochranu pred slnkom - denný krém s SPF je nevyhnutný aj v zime.

 

 

Večerná rutina - Odstráňte všetko, čo na pleti počas dňa zachytilo

1. Opäť pleť odlíčte - a to hneď dvakrát

Večer je kľúčové odstrániť všetok make-up a nečistoty. Použite odličovacie mlieko alebo micelárnu vodu. Zamerajte sa na oči a pery, kde je make-up často najodolnejší. Pokiaľ používate vodeodolnú riasenku, zvoľte špeciálny odličovač na báze oleja.

Po odstránení make-upu vykonajte druhé čistenie pomocou čistiaceho gélu alebo peny. Tento krok je dôležitý pre dôkladné odstránenie všetkých zvyškov nečistôt a zaistenie, že pleť je skutočne čistá.

2. Vyživujte

Aplikujte sérum alebo olejktoré dodajú pleti potrebné živiny a podporia regeneráciu. Oleje ako arganový alebo jojobový sú skvelé pre suchú pleť, zatiaľ čo séra s kyselinou hyalurónovou poskytujú intenzívnu hydratáciu.

Na záver naneste výživný nočný krém, ktorý pomôže regenerácii pleti počas spánku. Nočné krémy sú obvykle bohatšie a obsahujú aktívne látky, ktoré podporujú obnovu buniek.

 

 

Ďalšie tipy a triky pre dokonalú pleť

Vyhnite sa horúcej vode: Použitie horúcej vody pri čistení môže pleť vysušovať a narušiť jej prirodzenú bariéru. Používajte radšej vlažnú vodu.

Pravidelná exfoliácia: Zaraďte do svojej rutiny jemný peeling raz až dvakrát týždenne, aby ste odstránili odumreté kožné bunky a podporili obnovu pleti.

Individuálny prístup: Každá pleť je iná, preto je dôležité nájsť produkty, ktoré vyhovujú práve vášmu typu pleti. Nebojte sa experimentovať a prispôsobiť svoju rutinu aktuálnym potrebám vašej pleti.

Hydratácia zvnútra: Nezabúdajte na dostatočný príjem vody počas dňa, čo je kľúčové pre udržanie pleti hydratované a zdravé.

 

Čomu sa naopak vyhnúť, ak chcete peknú pleť?

Príliš časté umývanie: Časté umývanie pleti môže viesť k jej vysušeniu a podráždeniu. Držte sa dvoch čistení denne – ráno a večer.

Používanie nevhodných produktov: Vyhnite sa produktom s obsahom alkoholu a agresívnych chemikálií, ktoré môžu pleť dráždiť. Vždy vyberajte produkty vhodné pre váš typ pleti.

Zabúdanie na ochranu pred slnkom: UV žiarenie je jedným z hlavných faktorov starnutia pleti. Používajte denne krém s SPF, aby ste ochránili pleť pred škodlivými účinkami slnka.

Nedostatočný spánok a stres: Kvalitný spánok a zvládanie stresu sú kľúčové pre zdravú pleť. Snažte sa spať aspoň 7-8 hodín denne a nájdite si čas na relaxáciu.

 

Čo si z článku odniesť?

Správna starostlivosť o pleť je kľúčom k dosiahnutiu zdravej a žiarivej pokožky. Dnešný článok vám poskytol podrobný návod, ako efektívne čistiť a odličovať pleť, aby ste predišli bežným problémom, ako sú upchaté póry, akné alebo podráždenie. Ranná rutina by mala zahŕňať očistenie, tonizáciu a hydratáciu s ochranou pred slnkom, zatiaľ čo večerná starostlivosť sa zameriava na dôkladné odstránenie make-upu a nečistôt, nasledované výživou a regeneráciou pleti. Dôležité je tiež vedieť, čomu sa vyhnúť, ako je príliš časté umývanie pleti alebo používanie nevhodných produktov.

Starostlivo vybraná kozmetika, pravidelnosť v starostlivosti a vyhýbaní sa škodlivým návykom sú základom pre udržanie zdravej pleti. Hydratácia zvnútra, dostatočný spánok a zvládanie stresu sú ďalšími kľúčovými faktormi, ktoré prispievajú k celkovému zdraviu vašej pokožky. Pri dodržiavaní týchto krokov a tipov môžete dosiahnuť pleť, ktorá je nielen krásna na pohľad, ale aj zdravá a odolná voči vonkajším vplyvom. Investujte do svojej pleti a ona sa vám odvďačí mladistvým vzhľadom a sebavedomím.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o pleť

Ako často si umývať vlasy? Pozrite sa, či to robíte správne

Ako často si umývať vlasy? Pozrite sa, či to robíte správne

Umývanie vlasov je podobné ako čistenie zubov. Minimálne v tom slova zmysle, že to robíme všetci, ale len málokto z nás ovláda správnu techniku. Konkrétne v otázke, ako často si umývať vlasy, panuje celý rad nejasností. Ako je to teda správne?

 

Ako často si umývať vlasy?

Ak teraz čakáte na konkrétnu odpoveď, potom vás musíme sklamať. Z pohľadu frekvencie totiž neexistuje univerzálne pravidlo, pretože vždy záleží na konkrétnom type vlasov, kondícii vlasovej pokožky a vašej obvyklej fyzickej aktivite.

Rozhodujúcim faktorom bude aj váš vek. Je totiž normálne, že ako starneme, naša vlasová pokožka produkuje menej mazu, a teda sa môže početnosť umývania s postupom rokov znižovať.

Pokiaľ by sme vám mali poradiť, vlasy si umývajte v momente, keď sú mastné, spotené, zľahnuté alebo zanesené nečistotami a stylingovými prípravkami.

 

Umývanie vlasov každý deň? Áno, ale…

len v prípade, že nemáte suchú pokožku hlavy. Zatiaľ čo pri mastnej vlasovej pokožke sa každodennému umývaniu pravdepodobne nevyhnete, pri tej suchej je doslova nežiaduce. Pri umývaní vlasov sa totiž z vlasovej pokožky odstraňujú prírodné oleje, a tak by mohla byť vaša pokožka pri každodennom umývaní ešte viac vysušená. Paradoxne sa potom bráni tým, že sa rýchlejšie mastia, čím sa dostanete do začarovaného kruhu.

Keď vezmeme do úvahy iba typ vlasov, každodenné umývanie nie je to pravé ani pre vlasy vlnité a kučeravé, ktoré sú náchylnejšie na vysúšanie alebo lámanie. Práve časté umývanie môže v dlhodobom horizonte daný problém zhoršiť. Vlasy by ste z toho dôvodu nemali umývať častejšie ako raz týždenne.

Každodenné umývanie nie je vhodné ani v prípade, že máte chemicky ošetrené vlasy, ktoré sú zo svojej podstaty suchšie, a teda náchylnejšie na poškodenie. V tomto prípade je vhodné umývanie zhruba raz týždenne.

 

V niektorých prípadoch je každodenné umývanie vlasov prospešné

Každodenné (alebo veľmi časté) umývanie vlasov vás čaká pravdepodobne v prípade, keď:

- máte mastnú pokožku hlavy

- máte riedke vlasy

- používate stylingové prípravky (gély, laky a pod.) na dennej báze

- denne športujete

- navštevujete často saunu či bazén

 

Môžete si častým umývaním vlasov uškodiť?

Z dôvodu častého umývania môžu vlasy stratiť svoj lesk a môžu byť vysušené, a teda náchylné na lámanie a štiepenie. Na druhej strane málo frekventované umývanie môže viesť k vzniku lupín. Preto by ste mali zistiť, čo najviac vyhovuje konkrétne vám.

Ak máte pocit, že si vlasy musíte mať každý deň, pretože sa vám rýchlo mastia, zamyslite sa nad tím, či je problém skutočne vo vašej rýchlo sa mastiacej pokožke hlavy.

Kámeň úrazu môže byť totiž v častom:

- nosenie pokrývok hlavy

- kefovanie (najmä ak svoj hrebeň pravidelne nečistíte)

- siahanie sa do vlasov

Ani v jednom z vyššie spomínaných bodov sa nespoznávate? Potom je možné problém vo vašej vlasovej starostlivosti alebo technike umývania.

Ak používate kosmetické produkty, ktoré nie sú určené pre váš typ vlasov, vaša vlasová pokožka sa môže nadmerne mastiť. Aké produkty teda používať? Rozhodne tie, ktoré sú plné prírodnej sily.

Prečítajte si náš článok o tom, prečo je prírodná vlasová kosmetika bez sulfátov, silikónov a parabénov lepšou voľbou.

Teraz, keď už viete, ako ČASTO si umývať vlasy, poďme sa pozrieť na to, ako SPRÁVNE si umývať vlasy.

 

Ako si správne umývať vlasy krok za krokom

Pri každom umývaní vlasov

1. Než otočíte kohútikom, rozčešte si vlasy. Aby ste zabránili mechanickému poškodeniu, najprv si rozčešte končeky a cez dĺžky postupujte smerom ku korienkom.

2. Vlasy od korienkov ku končekom prepláchnite pod prúdom vlažnej vody.

3. Zodpovedajúce množstvo šampónu naneste rovnomerne na vlasovú pokožku. Do dĺžok stečie pri zmývaní.

4. Šampón rozmasírujte pomocou brušiek prstov.

5. Vlasy dôkladne prepláchnite pod prúdom vlažnej vody.

6. Pokračujte druhou aplikáciou šampónu a postupujte rovnako ako prvýkrát. Pri prvej aplikácii sa rozdrví prach, nečistoty a zvyšky stylingu. Až pri druhom umývaní skutočne čistíte vlasovú pokožku a umývate jednotlivé vlasy.

7. Vytlačte z vlasov prebytočnú vodu.

8. Zodpovedajúce množstvo kondicionéra (ktorý vlasy vyživuje a uzatvára) rozdrvte medzi dlaňami a postupne ho naneste do dĺžok a končekov vlasov. Na pokožku hlavy ho nikdy neaplikujte, pretože by ste ju tým zbytočne zaťažili.

9. Vezmite si hrebeň a vlasy dôkladne rozčešte, aby sa produkt dostal všade (mimo pokožku hlavy).

10. Kondicionér nechajte pôsobiť po odporúčanú dobu uvedenú na obale produktu.

11. Vlasy dôkladne prepláchnite pod prúdom vlažnej vody. Dajte si pozor na to, aby ste z vlasov vždy vymyli skutočne všetok produkt. V opačnom prípade by sa vám vlasy rýchlejšie mastili a boli by zľahnuté.

12. Po umytí vlasy nedrbte, ale iba z nich vyžmýkajte prebytočnú vodu.

13. Vlasy zabaľte do turbanu, v ktorom ich nechajte maximálne 10 minút presychať.

 

Tip: Ak máte pocit, že dvojité šampónovanie vaše vlasy zbytočne zaťažuje, aplikujte ho len niekedy – napríklad pri každom druhom umývaní.

 

Hĺbková regenerácia

Pokiaľ chcete svojim vlasom dopriať hĺbkovú regeneráciu, umývanie rozšírte o aplikáciu masky na vlasy. Tú použite na šampónom umyté vlasy a pri jej použití postupujte rovnako ako v prípade kondicionéra, ktorý aplikujte neskôr.

V našom článku, ako si vybrať najlepšiu masku na vlasy, sa dočítate o benefitoch pravidelného používania masky a zistíte, podľa akých kritérií masku vybrať.

 

Bezoplachová starostlivosť

Na umyté vlasy môžete aplikovať vlasové séra a spreje, ktoré vyživujú vlasovú pokožku a podieľajú sa na starostlivosti o vlasy od korienkov ku končekom.

Vhodný spôsob aplikácie potom vychádza z toho, po akom produkte siahnete. Napríklad bezoplachové zahusťujúce sérum sa nanáša iba na pokožku hlavy až ku korienkom vlasov. Naopak rozmarínová voda sa aplikuje ako na vlasovú pokožku, tak aj do dĺžok.

V rámci bezoplachovej starostlivosti môžete používať aj za studena lisovaný kozmetický olej, ktorý si vyberte podľa typu svojich vlasov, vlasovej pokožky a prípadne problematiky, ktorú riešite. Aplikácia oleja je veľmi jednoduchá. Stačí si rozomlieť pár kvapiek vybraného oleja medzi prstami a potom ho naniesť rovnomerne do dĺžok a na končeky vlasov. Olej nechajte pôsobiť pár hodín alebo cez noc a potom vlasy dôkladne umyte podľa návodu vyššie.

 

Tepelná úprava

Vlasy si vyfénujte vždy po každom umývaní. Pokiaľ preferujete voľné presychanie, po každom umývaní si aspoň vyfúkajte pokožku hlavy, ktorá nesvedčí vlhko.

Pred fénovaním si vlasy rovnomerne postriekajte sprejom na tepelnú ochranu vlasov.

 

Čo si z dnešného článku odniesť?

Frekvencia umývania vlasov sa líši človek od človeka.

Vlasy si umývajte tak často, aby ste si zachovali svieži pocit čistoty.

Zatiaľ čo niekomu môže každodenné umývanie vlasov prospievať, iným môže uškodiť.

Na vhodne zvolenej frekvencii umývania záleží rovnako ako na správnej technike.

Šampón a kondicionér sa používajú pri každom umývaní vlasov.

Šampón sa aplikuje iba na vlasovú pokožku.

Kondicionér sa aplikuje iba do dĺžok a na končeky vlasov.

Fén používajte po každom umývaní vlasov.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

Ako sa starať o nechty, aby boli zdravé a krásne

Ako sa starať o nechty, aby boli zdravé a krásne

Krásne nechty sú vizitkou celkového vzhľadu, ale aj zdravia. Ak chcete, aby vaše ruky vždy vyzerali upravene a vaše nechty boli zdravé ako nikdy predtým, ste na správnom mieste. V dnešnom článku vám predstavíme všetky tajomstvá správnej starostlivosti o nechty vrátane niekoľkých dôležitých tipov.

 

Upravené nechty sú polovicou úspechu?

Pilovanie nechtov, ich lakovanie alebo dokonca strihanie nechtovej kožičky by malo patriť medzi základné činnosti všetkých dnešných žien. Tiež si často hovoríte, že na takéto skrášľovanie nemáte čas?

Aj keď si to mnoho žien, ale aj mužov nemusí príliš uvedomovať, nechty predstavujú vizitku našich rúk a môžu tak mať výrazný vplyv nielen na naše sebavedomie, ale predovšetkým na dojem, ktorým pôsobíme na ostatných.

 

Tip: Skvelým riešením pre stále upravené nechty môžu byť aj gély na nechty, vďaka ktorým sa necht dokonale spevní.

 

Správna starostlivosť o prírodné nechty

Vaše nechty nie sú príliš dobrej kvality a čím ďalej tým viac vás láka návšteva kozmetického salónu na ich predĺženie alebo spevnenie, aby ste sa nemuseli pozerať na rozdvojené alebo neustále sa lámajúce nechty? Hoci v dnešnej dobe môžete využiť hneď niekoľko najrôznejších techník na vylepšenie vašej manikúry, nemali by ste zabudnúť na starostlivosť o vaše prírodné nechty. Ako ich teda udržať v perfektnom stave?

 

1. Dbajte na dôkladnú hygienu

Základom každej starostlivosti o nechty je pravidelná hygiena. Pokiaľ je to možné, nechty si nechajte krátko strihané a udržujte ich čisté tak, aby ste predišli hromadeniu nečistôt pod nimi. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete pre pestovanie dlhých nechtov, pre ich perfektnú hygienu a odstránenie všetkých nečistôt môžete použiť aj špeciálnu kefku na nechty.

 

2. Nechajte nechty dýchať

Hoci sú laky na nechty krásnym ozvláštnením, je dôležité nechať nechty pravidelne dýchať. Pri ďalšej manikúre teda nezabudnite dať nechtom aspoň niekoľko dní bez vrstvy laku na to, aby sa mohli opäť zregenerovať a získať prirodzenú silu. K tomu vám môžu pomôcť aj kozmetické oleje, ktoré nechtom dodajú potrebnú výživu.

 

3. Vyhýbajte sa hryzeniu nechtov

Vedeli ste, že hryzenie nechtov môže spôsobiť ich oslabenie a predovšetkým aj nevzhľadnú deformáciu? Pokiaľ máte tendenciu k tomuto škodlivému návyku, snažte sa ho pre raz prekonať. Príčinou v mnohých situáciách môže byť totiž aj stres, úzkosť alebo nuda.

O oveľa lepším a efektívnejším spôsobom na skracovanie nechtov je použitie kvalitných pilníkov alebo nožníc.

 

4. Používajte vhodné produkty

Pri výbere produktov pre vašu manikúru v podobe lakov, odlakovačov alebo olejov na nechty dajte prednosť predovšetkým prírodným a kvalitným značkám. Vyvarujte sa produktom obsahujúcim agresívne chemikálie, ktoré môžu vaše nechty poškodiť. Na výživu nielen nechtového lôžka vám dokonale poslúžia prírodné krémy na ruky poskytujúce hydratáciu aj vašim dlaniam.

 

Na správnu starostlivosť o nechty by mali rozhodne myslieť aj ženy, ktoré nosia umelé nechty.

 

Vplyv stravy na zdravé nechty

Aj vyvážená strava má vplyv na zdravie vašich nechtov. Zahrňte preto do svojho jedálnička potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ako je napríklad:

Biotín - nájdeme ho v potravinách, ako sú vaječné žĺtky, orechy, strukoviny alebo banány.

Vitamín A - je súčasťou mrkvy, sladkých zemiakov, špenátu alebo marhúľ.

Vitamín C – obsahujú ho citrusové plody, broskyne, jahody či paprika.

Zinok - nájdeme ho v morských plodoch, semienkach a orechoch.

Omega-3 mastné kyseliny - tieto kyseliny nájdeme v rybách, ako je losos a tuniak, ľanových semienkach alebo vlašských orechoch.

Tieto živiny podporujú rast a pevnosť nechtov. Vyhýbať by ste sa mali aj nezdravej strave v podobe príliš vyprážaného alebo koreneného jedla, ktoré neprospieva ani vášmu telu.

 

Tip: K zdravým nechtom vám môže pomôcť aj hydrolyzovaný kolagén.

 

Čo si z dnešného článku odniesť?

Nezabúdajte na:

- pravidelné zastrihávanie nechtov a starostlivosť o nechtovú kožičku

- agresívne produkty vymeňte za tie s prírodným zložením

- vyhnite sa hryzeniu nechtov

- dodržujte zdravú stravu a kúpte si kvalitné doplnky stravy

- občas nechty ponechajte bez laku, aby sa mohli zregenerovať

- dodržujte základnú hygienu

- nechty pravidelne hydratuje a vyživujte

- snažte sa príliš nestresovať

 

Vyskúšajte naše rady a tipy a užite si vašu cestu k zdravým a krásnym nechtom!

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ihneď sa pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o telo

Čo jesť, aby ste mali peknú pleť a zdravé vlasy?

Čo jesť, aby ste mali peknú pleť a zdravé vlasy?

Ak máte radi hodovanie na priemyselne spracovaných potravinách a vaším najobľúbenejším nápojom je sladká limonáda, máte istotu, že pleť na vás skôr či neskôr všetky tieto diétne prehrešky práskne nepeknými pupienkami. A pozadu rozhodne nezostanú ani vaše kadere. Čo teda jesť, aby vaša pleť žiarila a vlasy boli plné sily?

 


 
Dokonalá potrava pre vašu pleť a vlasy

Zdravé tuky

Zdravé tuky prispievajú k udržaniu optimálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky. Pre telo sú zásobárňou energie a zároveň zaisťujú absorpciu vitamínov A, D, E a K.

 

Pre pleť a vlasy sú obzvlášť prospešné omega-3 mastné kyseliny, ktoré:

- obnovujú prirodzenú kožnú bariéru

- pomáhajú pri zápaloch

- zlepšujú stav kože pri akné a ďalších kožných ochoreniach

- podporujú uzavretie vlhkosti v koži

- dodávajú vlasovým folikulom živiny, čím podporujú ich prirodzený rast

 

Omega-3 mastné kyseliny nájdete napríklad v kvalitných rastlinných olejoch (napr. olivovom, ľanovom), v avokáde alebo napríklad v tučnejších rybách (napr. makrele, losose), ktoré sú ďalej prirodzeným zdrojom zinku a vitamínu E.

 

Orechy a semienka

V kategórii orechov vám rozhodne odporúčame siahnuť po para, ktoré sú významnou zásobárňou selénu, ktorý vyživuje pokožku, vlasy a nechty. Vedľa nešliapnete ani pri pravidelnej konzumácii mandlí, ktoré obsahujú vlákninu a antioxidanty.

V kategórii semienok sú jasnou voľbou tekvicové s obsahom zinku a chia plná vlákniny a zdravých tukov.

 

Ovocie a zelenina

Citróny – Napomáhajú rozjasneniu pleti tým, že zosvetľujú škvrny po akné a zjemňujú pigmentové škvrny. Ďalej podporujú spomalenie prirodzeného procesu starnutia a prispievajú k zachovaniu jej pružnosti. Citróny zároveň podporujú rast vlasov a predchádzajú ich šediveniu.

Jahody – Sú prirodzeným zdrojom kyseliny salicylovej, ktorá preniká hlboko do pórov, čistí ich a sťahuje. Rovnako môžu fungovať ako filter UVA žiarenia čím predchádzajú predčasnému starnutiu pleti. Jahody obsahujú aj železo, horčík a vitamín K, čo je kombinácia látok, ktorá môže pomôcť proti vypadávaniu vlasov, suchej pokožke a lupinám.

Kivi - ako bohatý zdroj draslíka, horčíka, vlákniny, vitamínu E a vitamínu C predchádza vzniku vrások a podporuje rozjasnenie pleti. Jeho pravidelná konzumácia navracia lesk farbeným vlasom.

Ananás – Vzhľadom na obsah enzýmu bromelaínu má hojivé a protizápalové účinky, a teda urýchľuje hojenie drobných poranení. Zároveň vyživuje pleť do hĺbky a pomáha sťahovať rozšírené póry. O ananáse je ďalej dobre známe, že obsahuje veľké množstvo biotínu, ktorý pôsobí pozitívne na zdravie kože, vlasov a nechtov.

Papája – Svojimi antibakteriálnymi schopnosťami pomáha pri liečbe ekzému. Rovnako napomáha k zjemneniu jaziev a vrások a zosvetľuje škvrny.

Broskyne – Podporujú udržanie mladistvého vzhľadu pokožky tým, že prispievajú k udržaniu optimálne pevnej a hydratovanej pokožky.

Paprika - Je bohatá na vitamín C podporujúci tvorbu kolagénu, ktorý pokožke prepožičiava jej pevnosť a pružnosť.

Červená repa – Vzhľadom na svoje antioxidačné vlastnosti eliminuje starnutie pleti a tvorbu predčasných vrások. Pri pravidelnej konzumácii prispieva k zlepšeniu celkového stavu pleti a vlasov.

Avokádo – Popri kyseline olejovej, ktorá podporuje hydratáciu pokožky a zabraňuje predčasným vráskam, obsahuje aj antioxidačné vitamíny C a E, ktoré bojujú proti voľným radikálom, ktoré sa vo veľkom nachádzajú predovšetkým v UV žiarení.

 

Strava bohatá na antioxidanty

Oxidačný stres spôsobuje predčasné starnutie pleti. Môže mať za následok tvorbu vrások, šedý tón pleti, rozšírenie vyrážok a ďalších nedokonalostí. Pri vlasoch zase spôsobujú ich vysúšanie a nadmerné vypadávanie. Práve antioxidanty majú tú moc obmedziť záškodnícku činnosť voľných radikálov, ktoré oxidačný stres spôsobujú.

Svoj jedálniček preto obohaťte o potraviny s vysokou antioxidačnou aktivitou. K takým patria napríklad černice, šípky, artičoky, karfiol, píniové oriešky a arašidy.

K nenahraditeľným antioxidantom radíme ďalej vitamíny A, B6, C a E. Z minerálnych látok musíme spomenúť zinok a selén. Ďalej potom koenzým Q10 a astaxantín. Tieto látky nájdete napríklad v našich prírodných doplnkoch stravy pre vlasy, nechty a pleť.

 

Voda a potraviny bohaté na vodu

Váš jedálniček je pre udržanie krásnej pokožky a vlasov rovnako dôležitý ako pitný režim, pretože vďaka tekutinám v organizme sa môžu odpadové látky rýchlo a správne pohybovať.

Denný príjem tekutín by mal zodpovedať množstvu 30–45 ml na kilogram vašej telesnej hmotnosti. Samozrejme vždy berte ohľad na svoju fyzickú aktivitu a momentálnu okolitú teplotu.

Pokiaľ vám konzumácia pramenitej vody robí problém, časť dennej potreby tekutín môžete pokryť potravinami, ktoré sú bohaté na vodu. K takým patria melóny, pomaranče, jahody, broskyne, jablká, ľadový šalát, mrkvy, špenát, tvarohy, cottage, syry, klasické polotučné mlieko, ryža, cestoviny, polievky a ďalšie.

Cítite, že vašej pleti chýba voda? Dodajte jej hydratáciu zvonku s produktmi hydratačné kozmetické rady, ktorá zahŕňa všetko, čo potrebuje na každodennú starostlivosť o svoju pleť.

 

Ako súvisí vzhľad pokožky s kondíciou čriev?

Ako ste sa mohli dočítať už v našom predchádzajúcom článku o probiotikách, zlá kondícia čriev sa môže prejaviť tráviacimi problémami, zmenami na váhe, ale aj rôznymi kožnými problémami.

Vzhľadom na to, že jednou z hlavných funkcií čriev je absorpcia živín, z ktorých potom čerpá aj pokožka, zamerajte sa na udržanie rovnováhy črevného mikrobiomu. S tým vám pomôžu:

- fermentované a probiotické potraviny (napr. kefír, kombucha, biely jogurt so živými kultúrami, kyslá kapusta, tempeh, miso, kimchi)

- potraviny s obsahom vlákniny (ovocie, zelenina, strukoviny)

- zdravé tuky

- bylinkového čaju a pramenitá voda

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť Zdravé stravovanie

Ako sa zbaviť akné? Kompletný sprievodca pre krásnu a zdravú pleť

Ako sa zbaviť akné? Kompletný sprievodca pre krásnu a zdravú pleť

Viete, ako vzniká akné, čím sa líšia jednotlivé typy vyrážok a ako sa ich úspešne zbaviť? Inšpirujte sa našimi ôsmimi tipmi, ktoré skutočne fungujú.

 

 

 

Čo je akné?

Akné (z latinského acne vulgaris) charakterizujeme ako neinfekčné zápalové kožné ochorenie. Vyskytuje sa predovšetkým na tvári, ramenách, hrudníku a na chrbte, teda v miestach s väčším počtom mazových žliaz.

S akné sa najčastejšie stretávajú dospievajúci vo veku od 12 do 25 rokov. Avšak problémy s akné riešia veľmi často aj dospelé osoby. Zvlášť potom ženy, ktoré sa stretávajú s tzv. hormonálnym akné v období menštruačného cyklu, tehotenstva/dojčenia a menopauzy.

Podľa štúdie Global Burden of Disease Study 2019 postihuje akné približne 9,4 % celosvetovej populácie. V rámci štúdie boli použité dáta z 204 krajín, pričom miera záťaže akné sa v prevažnej väčšine z nich stále zvyšuje.

 

Ako vzniká akné

Naše mazové žľazy produkujú kožný maz (= sebum), čo je olejovitá látka, ktorá sa dostáva na povrch kože. K vzniku akné dochádza vo chvíli, keď mazové žľazy produkujú nadbytok kožného mazu, ktorý nestíha odchádzať, a teda upcháva póry.

Pokiaľ k zaneseniu pórov dochádza v dôsledku hyperkeratinizácie čiže hromadenia odumretých kožných buniek, tvoria sa nám komedóny, čo sú biele alebo čierne pupienky.

Za predpokladu, že k rozvoju akné dochádza z dôvodu množenia baktérií v upchatých póroch, tvoria sa nám papuly, pustuly, noduly alebo cysty.

 

Jednotlivé typy akné

Komedóny alebo biele a čierne bodky = Jedná sa o najľahšiu formu akné objavujúce sa najčastejšie na tvári (nos + T-zóna), ramenách a chrbte. Veľmi často vzniká v dôsledku nedostatočnej alebo nadmernej starostlivosti o pokožku, a preto je riešením úprava kozmetickej rutiny.

Papuly = Malé červené pupienky, ktoré sú zapálené, ale neobsahujú hnis.

Pustuly = Malé červené pupienky, ktoré sú zapálené a vo svojom strede majú hnis.

Noduly = Bolestivá forma podkožného akné. Pokožka je v danom mieste hrboľatá, tvrdá, opuchnutá, začervenaná a na dotyk citlivá.

Cysty = Najzávažnejšia forma akné vznikajúce hlboko v pokožke. Veľmi často vedie k hyperpigmentácii a vzniku jaziev.

 

Typy akné podľa závažnosti

Z hľadiska závažnosti rozlišujeme miernu formu akné (komedóny), strednú formu akné (papuly a pustuly) a závažnú formu akné (noduly a cysty). Zatiaľ čo u prvých dvoch foriem je možná liečba svojpomocne, v prípade nodul a cýst je vhodná konzultácia s dermatológom.

Lekára navštívte aj v prípade, že sami nie ste schopní diagnostikovať, aký z typov akné máte. Obráťte sa naň aj vtedy, ak sa vám akné objavuje inde ako na tvári. V takom prípade možno tiež hovoriť o závažnejšej forme.

 

Faktory zhoršujúce stav akné

Kozmetické produkty s obsahom sulfátov, ktoré pokožku dráždia a vysušujú.

Príliš častá exfoliácia, ktorá môže pokožku podráždiť a rozniesť nečistoty.

Nevhodne zostavený jedálniček.

Nadmerná konzumácia alkoholu.

Fajčenie cigariet.

Nedostatok spánku a odpočinku.

Častý pobyt v znečistenom prostredí.

 

Ako sa zbaviť akné?

1. Používajte vhodné kozmetické prípravky

Absolútnym základom je správne vyčistená pleť. S týmto krokom začnite svoju rannú rutinu av rámci večernej rutiny ho zaraďte za odlíčenie make-upu a SPF. Po použití akné čistiaceho gélu pokračujte aplikáciou lokálneho séra na akné, ktoré obnovuje rovnováhu pleti. Svoju starostlivosť zakončite krémom na akné vyvinutým na starostlivosť o náročnú pleť. V ranných hodinách nezabudnite na opaľovací krém s SPF 50, ktorý zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky a vzniku pigmentových škvŕn.

Všeobecne platí, že vyhovujúce kozmetické prípravky poznáte podľa toho, že obsahujú výhradne prírodné zložky, ktoré nedráždia a nevysušujú pokožku, nie sú komedogénne, majú antibakteriálny a upokojujúci účinok a napomáhajú k regulácii tvorby kožného mazu. Všetky tieto podmienky spĺňajú prípravky z VENIRA akné rady, ktoré pleť čistia, upokojujú, hydratujú a podporujú ju v prirodzenej regenerácii.

 

2. Majte uterák, ktorý budete používať iba vy a iba na tvár

V uteráku, ktorý používate na osušenie tela, sa množia všelijaké baktérie, ktoré by ste si mohli jednoducho preniesť na svoju tvár. Alebo si naopak akné z tváre rozniesť aj na ďalšie časti tela. Aby ste týmto rizikám zamedzili, vždy majte uterák zvlášť na telo a zvlášť na tvár, ktorý navyše pravidelne perte.

 

3. Vyraďte zo svojho jedálnička niektoré potraviny

Stav svojej pleti zlepšíte aj tým, že zo svojho jedálnička vyradíte konkrétne potraviny. Pre osoby s problematickou pleťou nie sú vhodné potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do organizmu. Bezprostredne po ich konzumácii dochádza k okamžitému zvýšeniu hladiny krvného cukru, a teda zvýšeniu produkcie inzulínu, ktorý podporuje nadmernú produkciu kožného mazu.

Do skupiny potravín s vysokým glykemickým indexom patrí napríklad biele pečivo, zemiaky pečené v rúre, džemy, sušené ovocie, raňajkové cereálie, niektoré druhy cestovín, cukríky, oblátky a ďalšie sušienky, sladké malinovky, fastfoodové hranolky, hamburgery a pod.

Za zhoršeným stavom akné môžu stáť aj mliečne výrobky, silne korenené a solené jedlá. Samozrejme každá pleť je iná, a tak čo nevyhovuje jednému, vám nemusí spôsobovať žiadne problémy. V prvom rade sa teda budete musieť snažiť vypozorovať, čo konkrétne vašej pleti škodí.

V našom článku Čo (ne)jesť, ak máte pleť so sklonmi k akné zistíte, ako postupovať pri eliminačnej diéte a aké potraviny zaradiť do svojho jedálnička, aby ste podporili zdravý vzhľad svojej pleti.

 

4. Starajte sa o svoj črevný mikróbiom

Kožné problémy sú ukazovateľom toho, že vaše črevá nie sú v dobrej kondícii. Týmto spôsobom sa totiž detoxikujú cez pokožku, čo má za následok vznik akné.

V črevách je uložených na 80 % imunity a vzhľadom na to, že ovplyvňujú vaše celkové zdravie, udržanie ich normálnej funkcie by malo byť vašou prioritou číslo jeden.

Svoj črevný mikróbiom dostanete späť do pohody s pomocou:

- fermentovaných a probiotických potravín

- potravín s obsahom vlákniny

- zdravých tukov

- potravín s nízkym obsahom sacharidov

- pramenitej vody a bylinkového čaju

 

Bližšie informácie o tejto problematike sa dočítate v našom článku Probiotiká – zdravé črevá sú základom všetkého.

 

5. Doplňujte dôležité vitamíny a minerálne látky

V boji proti neustupujúcemu akné vám pomôžu vitamíny na pleť proti akné, ktoré podporujú dosiahnutie hormonálnej rovnováhy a podieľajú sa na zdravom vzhľade pokožky tým, že znižujú zápalové reakcie pleti a posilňujú kožnú bariéru.

 

6. Zabráňte nadmernému stresu

Vedeli ste, že existuje priama súvislosť medzi stresom a vznikom akné? Naše telo produkuje v reakcii na stresovú situáciu androgény, čo sú hormóny, ktoré stimulujú nadmernú produkciu kožného mazu. Preto je vhodné praktizovať techniky podporujúce zníženie stresu. Inšpiráciu nájdete v našom článku, ako sa zbaviť stresu a jeho fyzických príznakov.

 

7. Pupienky sami nikdy nevytláčajte

Chápeme, že pokušenie je to veľmi silné, ale verte, že týmto spôsobom si môžete privodiť zápal, a ešte si ho rozniesť do okolia. Nešetrným stláčaním by ste tiež predĺžili dobu hojenia a zvýšili pravdepodobnosť vzniku pigmentových škvŕn a jazvičiek v mieste výskytu pôvodného pupienka. Omnoho účinnejšie je aplikovať priamo na problematické miesto lokálne sérum na akné s protizápalovým účinkom.

Vytlačením pupienkov by ste navyše vôbec neriešili príčinu svojho problému, ale iba následok. Ako ste sa dočítali už vyššie, pravá príčina sa môže skrývať vo vašej kozmetickej rutine alebo napríklad stravovacích návykoch.

K ďalším zlozvykom patrí časté siahanie na tvár s neumytými rukami. Týmto spôsobom by ste akné zaniesli ďalšími baktériami a opäť zhoršili jeho stav. Pokiaľ sa tento zlozvyk týka aj vás, natrite si ruky krémom s výraznou parfumáciou. Kedykoľvek sa s nimi priblížite k tvári, dôjde vám, že tam nemajú čo robiť.

 

8. Svoju pleť neodmasťujte, ale hydratujte

Pokiaľ pleť tvorí dlhodobo viac kožného mazu, paradoxne to znamená, že je presušená, a tak sa snaží vybalansovať absenciu vody. Rozhodne sa teda nesnažte ešte viac ju odmastiť! Naopak k stabilizácii činnosti mazových žliaz prispejete tým, že svoju pokožku budete hydratovať. Popri kozmetike s obsahom zvláčňujúcich zložiek je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

6 tipov, ako zahnať jesenné chmúry a užiť si toto krásne obdobie naplno

6 tipov, ako zahnať jesenné chmúry a užiť si toto krásne obdobie naplno

Príchod sychravého jesenného počasia môže pekne zamávať s vašou náladou a energiou. Prečo tomu tak je a ako s tým bojovať, aby ste si naplno užili kúzlo jesene?

 

 

Za jesenné chmúry môžu hormóny

Hoci je jeseň ročným obdobím plným farieb, jeho príchod si mnohí z nás spájajú predovšetkým s úbytkom slnečného svitu a nižšími teplotami. Tieto zmeny sa potom negatívne podpisujú na našej psychike. Ako s tým súvisia hormóny?

Je vedecky dokázané, že spomínaný úbytok slnečného svetla súvisí so znižovaním hladiny hormónu serotonínu, ktorý ovplyvňuje náladu, chute a celkovú energiu, a naopak so zvýšením hladiny hormónu melatonínu, ktorý spôsobuje ospalosť a nadmerný smútok.

 

Jesenná depresívna nálada verzus depresie

Zatiaľ čo depresia sa prejavuje dlhodobým poklesom nálady, ktorý nijako nesúvisí s dianím v okolí a liečbu je nutné riešiť s lekárom, jesenná depresívna nálada má skôr krátkodobý charakter a je priamou reakciou na zmenu ročnej doby.

Výraznejšie zmeny nálad spôsobené zmenou ročného obdobia sa potom súhrnne označujú ako sezónna afektívna porucha, známa tiež pod skratkou SAD. Práve jeseň je obdobím, kedy sa prejavuje zďaleka najčastejšie.

Ak máte pochybnosti o tom, že vaša momentálna skleslosť je spôsobená zmenou ročného obdobia a váš psychický stav sa nijako nelepší ani pri zážitkoch pozitívneho charakteru, odporúčame vám vyhľadať odbornú pomoc.

 

Ako spoznáte, že na vás dopadli jesenné chmúry?

Ste unavení viac, než obvykle.

Znížil sa váš pracovný výkon.

Máte vo všeobecnosti menší záujem o činnosti, ktoré vám ešte nedávno prinášali radosť.

Nemôžete zaspať, alebo naopak spíte viac ako bežne.

Zmenili sa vaše stravovacie návyky.

Priberáte na váhe.

Ste podráždení av strese.

Trpíte pocitmi beznádeje a bezcennosti.

Odkláňate sa od svojej bežnej rutiny.

Znížilo sa vám libido.

 

6 tipov, ako zahnať jesenné splíny

1. Fototerapia

Fototerapia vám môže pomôcť k tomu, aby ste sa prebúdzali plní energie a s dobrou náladou. Ide o uznávanú liečbu svetlom, kedy sa prostredníctvom špeciálnych fototerapeutických lámp simuluje denné svetlo, ktoré pôsobí na hormón melatonín.

Melatonín sa v tele hromadí počas dňa a jeho produkcia vrcholí v čase spánku. Svetlo je potrebné na to, aby sa melatonín odbúral z krvi. Týmto procesom potom dochádza k zlepšeniu nálady a zvýšeniu energie.

Aj naďalej platí, že najlepším zdrojom svetla je jednoznačne slnečný svit, preto využite všetky nadchádzajúce slnečné dni a vyrazte na prechádzku. Lampu vytiahnite len v dňoch, keď je svetla nedostatok.

 

2. Pitný režim

Denný príjem tekutín by mal zodpovedať množstvu 30–45 ml na kilogram vašej telesnej hmotnosti. Samozrejme vždy berte ohľad na svoju fyzickú aktivitu a momentálnu okolitú teplotu.

Pokiaľ vám konzumácia pramenitej vody robí problém, časť dennej potreby tekutín môžete pokryť potravinami, ktoré sú bohaté na vodu. K takým patria melóny, pomaranče, jahody, broskyne, jablká, ľadový šalát, mrkvy, špenát, tvarohy, cottage, syry, klasické polotučné mlieko, ryža, cestoviny, polievky a ďalšie.

 

3. Stravovacie návyky

Dobrú náladu a psychickú pohodu si môžete navodiť aj prostredníctvom svojho jedálnička. Ten by mal byť plný potravín, ktoré potešia vaše črevá. Z článku o probiotikách už viete, že zlá kondícia čriev sa môže prejaviť tráviacimi problémami, zmenami na váhe, kožnými problémami, ale aj psychickou nepohodou a zlou náladou.

Nakupujte probiotické potraviny (kefír, plnotučný jogurt, kyslé cmar, acidofilné mlieko, kyslá kapusta, kvasená zelenina, eidam, ementál, čedar, plesňové a zrejúce syry).

Váš jedálniček by mal byť vyváženou kombináciou dôležitých živín (bielkovín, sacharidov, zdravých tukov, vitamínov, minerálnych látok). Jedným z horúcich kandidátov na podporu dobrej nálady sú napríklad omega-3 mastné kyseliny, ktoré nájdete napríklad v kvalitných rastlinných olejoch, v avokáde alebo napríklad v tučnejších rybách.

Tip: Prečítajte si, ako by mohol vyzerať váš jedálniček (nielen) pri chudnutí.

 

4. Pravidelný pohyb

Pohyb sa môže spočiatku javiť ako vyčerpávajúci, ale verte, že ak si ho budete dopriavať pravidelne, stane sa pre vás skutočným zdrojom energie. Akú aktivitu si zvolíte ich potom čisto na vás a vašich preferenciách. My odporúčame napríklad beh, ktorý sa dá prevádzkovať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek alebo plávanie, pri ktorom krásne posilníte celé svoje telo bez zaťažovania kĺbov.

 

5. Spánková hygiena

Spánok je kľúčový pre správne fyzické a psychické funkcie tela. Snažte sa spať minimálne sedem hodín denne. Ak máte problém so zaspávaním, choďte do postele každý deň v rovnaký čas, pred spaním si pripravte upokojujúci čaj a vyhnite sa obrazovkám, ktoré produkujú modré svetlo. Ďalšie tipy pre lepší spánok nájdete v našom článku na blogu.

 

6. Domáce wellness

Dovoľte si viac odpočívať. Zapáľte si sviečku, zababušte sa pod deku a pustite sa do čítania knihy, ktorá vám už dlho leží na nočnom stolíku. Keď vás to prestane baviť, napustite si vaňu teplú vodu a nechajte v nej rozpustiť šumivú bombu alebo do nej nasypte kúpeľovú soľ. Celý rituál si môžete spríjemniť počúvaním relaxačnej hudby, ktorá ešte viac podporí navodenie pokojnej atmosféry.

Na ceste za vašou celkovou spokojnosťou vám pomôže trénovanie mindfullness. Aby ste sa dostali do tej správnej nálady, vytvorte si doma pokojný kútik, ktorý môžete využiť aj na meditáciu a praktizovanie jogy.

 

4 z 5 ľudí, ktorí trpia sezónnou depresiou, sú ženy

Skutočnosť, že ženy sú k sezónnym depresiám náchylnejšie viac ako muži, nás inšpirovala k vývoju prírodného doplnku stravy VENIRA ženská harmónia, ktorý rieši širokú škálu problémov ovplyvňujúcich duševnú pohodu a celkové zdravie žien.

VENIRA ženská harmónia prináša rýchlu a účinnú úľavu pri výkyvoch nálad, podráždenosti či nervozite. Obsahuje napríklad esenciálnu aminokyselinu L-tryptofán, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe spomínaného hormónu šťastia serotonínu.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o telo

Čo je micelárna voda? Ako funguje, ako ju používať a všetko, čo o nej musíte vedieť

Čo je micelárna voda? Ako funguje, ako ju používať a všetko, čo o nej musíte vedieť

O micelárnej vode už ste nepochybne počuli. Viete ale na akom funguje princípe, ako ju zaradiť do svojej beauty rutiny a ako ju správne používať? To, a oveľa viac, sa dozviete v dnešnom článku.

 

 

 

Čo je micelárna voda

Micelárna voda je čistiaci prípravok, ktorý z pleti odstraňuje zvyšky make-upu, nečistôt a odumretých kožných buniek. Pokiaľ budete mať navyše pri výbere micelárky šťastnú ruku a siahnete po niektorej z obsahom zvláčňujúcich zložiek, zvládne vašu pleť aj krásne hydratovať.

 

Ako micelárna voda funguje?

Za všetkým stoja micely, ktoré si môžete predstaviť ako mikroskopické čiastočky, ktoré k sebe priťahujú nečistoty ako magnet. Na jednej strane na seba dokážu viazať olej a nečistoty rozpustné v tukoch a na strane druhej viažu nečistoty a kožné bunky rozpustné vo vode.

 

Pozor na micelárky s mydlovou zložkou

Micelárne vody s obsahom mydlovej zložky a ďalších derivátov sú vo väčšine prípadov vyrobené z ropy. Ich schopnosť čistiť je taká silná, že tým narúšajú hydrolipidový film pokožky. Pleť potom nie je chránená pred pôsobením vonkajších vplyvov a únikom vody. Naopak je náchylná na vysúšanie, podráždenie, tvorbu ekzémov a upchávanie pórov. Jediným vhodným variantom je preto micelárna voda s prírodným zložením. Práve taká je VENIRA micelárna voda pre citlivú pleť.

 

5 výhod VENIRA micelárnej vody pre citlivú pleť

Na rozdiel od konvenčných micelárnych vôd neobsahuje syntetické micely, ktoré môžu narušiť kožnú bariéru, spôsobiť podráždenie pleti a viesť k vzniku vyrážok. Z toho dôvodu je mimoriadne vhodná na starostlivosť o citlivú pleť.

Obsahuje zmäkčovadlo glycerín, ktoré podporuje hydratáciu a zvlhčenie pleti. Naopak neobsahuje žiadny alkohol, o ktorom je dobre známe, že pleť vysušuje. Vďaka tomu je táto micelárna voda ideálna pre suchú alebo dehydratovanú pleť.

Micelárna voda na akné pokožku zbavuje zvyškov make-upu, kožného mazu, potu, ale aj odličovacích a čistiacich prípravkov. Tým všetkým zabraňuje upchávaniu póru, zvyšuje priepustnosť kože a pripravuje ju na príjem aktívnych látok obsiahnutých v následnej starostlivosti.

Obsiahnuté prírodné ingrediencie sú šetrné k prirodzenému ochrannému filmu pokožky. Konkrétne kyselina mliečna prispieva k udržaniu prirodzenej hladiny pH.

Nemusí sa zmývať, a tak je jej hydratačný, regeneračný a tonizačný účinok skutočne dlhotrvajúci. Tento benefit oceníte najmä pri cestovaní av ďalších situáciách, keď máte obmedzený prístup k čistej vode.

 

Nezabudnite, že najlepšia micelárna voda sa postará „len“ o čistenie pleti. Aby bola vaša rutina skutočne kompletná, rozšírte ju o ďalšie kozmetické produkty starostlivosti o pleť. To, ako sa správne starať o svoju pleť s ohľadom na jej typ, sa dozviete v našom článku.

 

Ako často a ako správne používať micelárnu vodu

Micelárnu vodu používajte v ideálnom prípade dvakrát denne v rámci svojej rannej a večernej rutiny.

Ako správne postupovať? Začnite tým, že si dôkladne umyjete ruky antibakteriálnym mydlom. Potom si odlíčte a vyčistite pleť. Následne si vezmite jednorazový vatový tampónik (alebo ekologickejšiu látkovú verziu, ktorú ľahko vyperiete) a naneste naň primerané množstvo micelárky. Pomaly prechádzajte po pokožke, aby ste ju zbavili všetkých zvyšných nečistôt. Micelárnu vodu pre citlivú pleť nechajte samovoľne zaschnúť (za predpokladu, že používate našu micelárnu vodu bez mydlovej zložky) a pokračujte aplikáciou pleťového séra a krému na pleť.

 

Micelárna voda verzus tonikum verzus ružová voda: Čím sa líšia?

Zatiaľ čo prírodna micelárna voda je ideálna na konečné vyčistenie pleti, tonikum sa používa ako medzikrok medzi čistením a zvlhčením pleti. Poskytuje jej totiž okamžitú hydratáciu, vyrovnáva pH pleti a pripravuje ju na ďalšie kroky rutiny. Na podobnom princípe ako tonikum funguje ružová voda, s ktorou môžete navyše osviežiť svoju pleť kedykoľvek počas dňa.

V prípade, že používate VENIRA micelárnu vodu pre citlivú pleť, krok tonizácie môžete bez problémov preskočiť. Naša micelárka totiž obsahuje ružovú vodu z ruže stolistov, ktorá prispieva k zjemneniu, tonizácii a upokojeniu pokožky. Zároveň jej dodáva zdravú dávku vlhkosti a základné mikroživiny. Okrem toho má anti-aging účinok, a tak podporuje prirodzene svieži a mladistvý vzhľad pleti.

 

Čo si z dnešného článku odniesť?

Pokiaľ budete používať micelárku na dennej báze, máte istotu, že vaša pleť bude vždy dokonale vyčistená, a teda dokáže absorbovať látky obsiahnuté v krémoch a sérach, ktoré sa aplikujú v ďalších krokoch rutiny. Po aplikácii nechajte micelárku vždy prirodzene zaschnúť a nikdy ju nezmývajte vodou – v jej zložení sú totiž vitamíny, minerálne látky a antioxidanty, ktoré na jej povrchu chcete nechať pôsobiť.

  

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o pleť

 

 

Mechanický vs. chemický peeling doma: Čím sa líšia a ako na ne?

Mechanický vs. chemický peeling doma: Čím sa líšia a ako na ne?

Túžite po rozjasnení, zjemnení a zjednotení svojej pleti? Stavte na peeling, ktorý vašu pokožku podporí v prirodzenom procese regenerácie. Prečítajte si v dnešnom článku o hlavných prínosoch exfoliácie pleti a zistite, čím sa líšia mechanický a chemický peeling.

 

Hlavný dôvod, prečo používať peeling, je prostý

Už od nášho narodenia majú kmeňové bunky, nachádzajúce sa v bazálnej vrstve epidermis, plné ruky práce s obnovou pokožky. Ide o prirodzený proces, pri ktorom sú odumreté kožné bunky nahradzované v pravidelných intervaloch novými, čím je podporená celková regenerácia kože.

Problém je v tom, že rýchlosť tvorby nových kožných buniek sa spomaľuje priamo úmerne s tým, ako starneme. Zatiaľ čo novorodencom sa pokožka obnovuje zhruba každých päť dní, u dospelých vo veku od 30 do 40 rokov sa táto doba predlžuje na 21 až 45 dní. A práve preto treba tento prirodzený regeneračný proces podporiť.

 

Ďalšie benefity pravidelného používania peelingov

Aj keď hlavným motívom na pravidelnú exfoliáciu je podpora obnovy kožných buniek, celý proces so sebou prináša mnohé ďalšie benefity pre našu pleť.

Pravidelné používanie peelingu prispieva u pokožky k/ke:

- objasnenie

- zjednotenie farebného tónu

- zlepšenie priepustnosti, a teda lepšiu absorpciu účinných látok

- zjemnenie reliéfu

- zvýšenie pružnosti

- stimuláciu produkcie kolagénu

- zníženie negatívnych dopadov UV žiarenia

- celkovému omladeniu

 

Aby ste sa dočkali benefitov popísaných vyššie, musíte si v prvom rade vybrať vhodný peeling. Aké typy existujú?

Mechanický peeling

Mechanické peelingy alebo scruby obsahujú abrazívne čiastočky, ktoré v podstate obrusujú povrch pokožky, a tým ju zbavujú odumretých kožných buniek a nečistôt. Tým pádom sami ovplyvníte, či bude vaša pokožka ošetrená rovnomerne.

Mechanické peelingy sú populárne aj v období leta alebo pred dovolenkou, pretože si s ich pravidelnou (a šetrnou) aplikáciou, môžete zaistiť rovnomerné opálenie.

V prírodnej kozmetike plní funkciu exfoliantov najčastejšie ingrediencie ako mletá káva, himalájska soľ, ovocné zrniečka, prášok z kôstok, trstinový cukor, prášok z kokosových škrupín a pod.

Alternatívou ku kozmetickým prípravkom s obsahom abrazívnych čiastočiek sú konjakové hubky, ktoré zaistia vašej pleti veľmi jemný peeling. Pokiaľ vám záleží na budúcnosti našej planéty, odporúčame vám siahnuť po niektorej z našich konjakových hubiek, ktoré sú vegánske av prírode 100% rozložiteľné.

 

Čo je dobré vedieť o mechanickom peelingu ešte pred prvým použitím

Scruby nie sú vhodné na každodenné použitie. Všeobecne sa odporúča aplikovať ich vždy maximálne 2–3× týždenne podľa odporúčania konkrétneho výrobcu.

Veľkosť abrazívnych čiastočiek sa obvykle líši pri prípravkoch určených na telo a na tvár, a preto ich nikdy nezamieňajte.

Pokiaľ máte citlivú či aknóznu pleť, používanie mechanického peelingu môže jej aktuálny stav zhoršiť.

Pri nešetrnej aplikácii riskujete, že svoju pokožku podráždite.

 

Chemický peeling

Chemické peelingy fungujú na báze kyselín, ktoré buď rozpúšťajú väzby medzi kožnými bunkami (AHA), alebo rozpúšťajú mastnotu a nečistoty usadené vo vnútri pórov (BHA).

Exfoliácia pomocou hydroxykyselín je pri správnom spôsobe použitia šetrná a vhodná pre každý typ pleti – samozrejme za predpokladu, že do svojej rutiny zahrniete kyselinu, ktorá je vzhľadom na svoje schopnosti vhodná práve pre vašu pleť.

O hlavných prínosoch alfa-hydroxykyselín a beta-hydroxykyselín pre pleť píšeme v samostatnom článku. Okrem iného sa dozviete aj to, po aké AHA a BHA siahnuť vzhľadom k svojmu typu pleti, a poradíme vám, ako ich správne používať.

Tip: Ak už máte skúsenosti s AHA kyselinami, odporúčame vám siahnuť po AHA kréme s postupným uvoľňovaním. To znamená, že účinné látky prestupujú postupne do pleti av dlhšom časovom horizonte, a teda nehrozí, že by narušili jej prirodzené pH.

 

Čo je dobré vedieť o chemickom peelingu ešte pred prvým použitím

Pokiaľ výrobca neodporučí inak, hydroxykyseliny sa v zásade používajú len večer, pretože zvyšujú citlivosť pokožky na slnečné žiarenie, a teda hrozí riziko vzniku pigmentových škvŕn. Z toho dôvodu je nutné používať na pleť prípravok s ochranným faktorom.

Všeobecne platí, že chemický peeling je vhodný na každodenné použitie. Avšak ak s aplikáciou AHA a BHA iba začínate, je nutné dopriať svojej pokožke dostatok času, aby si na ich prítomnosť zvykla.

 

Ako poznáte, že ste to s peelingom prehnali?

V snahe starať sa čo najdôkladnejšie o svoju pokožku zabúdame na to, že všetkého veľa škodí.

V zdravej miere je peeling je pre pokožku prospešný, ale príliš časté a nešetrné používanie môže viesť k narušeniu ochrannej vrstvy pokožky.

Narušenie hydrolipidového filmu pokožky sa môže prejaviť:

- dehydratáciou

- zvýšenou citlivosťou kože

- začervenaním, pálením a nepríjemným pnutím

- výskytom pupienkov a mílií

- hyperpigmentáciou

- popraskaním krvných ciev

 

Pokiaľ na svojej pokožke pozorujete niektoré z týchto prejavov, odporúčame vám vyradiť na dobu neurčitú všetky prípravky s exfoliačným účinkom. Tým prispejete k stabilizácii stavu svojej pleti.

 

Naše odporúčanie na záver

Pred použitím ktoréhokoľvek exfoliantu zvážte aktuálnu kondíciu svojej pokožky. Pokiaľ ste sa napríklad spálili na slniečku, dôrazne vám odporúčame s aplikáciou peelingu počkať až do úplného zotavenia vašej pokožky.

Aby ste predišli narušeniu ochrannej vrstvy kože, prípravok vždy používajte doporučeným spôsobom.

Pokiaľ sa rozhodnete zaradiť do svojej rutiny mechanický peeling, vždy dajte prednosť prírodnému prípravku s drobnými abrazívnymi čiastočkami. Napríklad náš telový peeling sa skladá z malých kokosových a cukrových čiastočiek, ktoré dopĺňajú štyri blahodárne oleje. Na jednej strane precízne odstraňuje všetky odumreté kožné bunky, ale na strane druhej to robí s maximálnou šetrnosťou, pretože jednotlivé čiastočky majú špeciálne zaoblené hrany, a tak pokožku nepoškodzujú a nespôsobujú jej podráždenie.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

 

Starostlivosť o pleť

Ceramidy: Ako a prečo ich používať

Ceramidy: Ako a prečo ich používať

Ceramidy možno nepatria k tým najznámejším kozmetickým ingredienciám, ale až spoznáte ich význam, rozhodne budú patriť k vašim najobľúbenejším. Prečo si ceramidy zaslúžia vašu pozornosť a ako ich správne implementovať do svojej kozmetickej rutiny?

 

Čo sú to ceramidy

Ceramidy patria do skupiny lipidov (tukov), ktoré vznikajú zlúčením sfingosinu a mastnej kyseliny. Patria k najdôležitejším zložkám prítomných v našej pokožke, pretože vypĺňajú priestor medzi bunkami.

prirodzenou súčasťou bunkových membrán najvrchnejšej vrstvy kože au zdravého mladého človeka je ich zastúpenie zhruba 50 %.

Ako starneme, postupne dochádza k úbytku ceramidov, čo spôsobuje, že pri sebe bunky nedržia tak pevne a kožná bariéra začína slabnúť. Razantný pokles prichádza po tridsiatke, keď ich máme zhruba o polovicu menej ako v dvadsiatich rokoch.

Z dôvodu oslabenia môže dôjsť k dehydratácii pokožky, pretože drobnými trhlinkami v kožnej bariére uniká voda. Nielenže je dehydratovaná pleť nepekne zašedlá, pokrytá suchými šupinkami a svrbivá, ale tiež je viac náchylná k ďalšiemu poškodeniu.

Vedeli ste, že s vekom prichádzame aj o kolagén? Prečítajte si o tom v našom článku o hydrolyzovanom kolagéne, ktorý je kľúčom k zdravej pleti, vlasom a nechtom.

 

Účinky ceramidov na pleť

Ceramidy podporujú prirodzenú ochrannú bariéru kože, čím ju chránia pred pôsobením vonkajších vplyvov, podráždením, predčasným starnutím a stratou vlhkosti.

 

Ako ceramidy fungujú

Ceramidy si môžete predstaviť ako maltu, ktorá drží pohromade kožné bunky. Kožná bariéra je tak odolná voči pôsobeniu vonkajších vplyvov ako napríklad dráždivých látok, kvôli ktorým by mohla pokožka začervenať, svrbieť a byť inak podráždená. Ceramidy sú zároveň schopné znížiť intenzitu a trvanie už existujúceho ekzému, pretože podporujú pokožku v prirodzenej regenerácii, a tým urýchľujú hojenie rán.

O ceramidoch je tiež dobre známe, že v pokožke dokážu udržať potrebnú vlhkosť. Niežeby mali priamo hydratačný účinok na pleť, ale skôr zabraňujú strate vlastnej vody, pretože sa cez funkčnú kožnú bariéru nemá kadiaľ vyparovať. Tým sa dá predísť dehydratácii pokožky rovnako ako jej predčasnému starnutiu. Pokožka je totiž vďaka ich prítomnosti optimálne elastická, hladká a bez viditeľných nedokonalostí. Okrem toho si ceramidy vedia skvele poradiť s obvyklými symptómami suchej a citlivej pleti.

Ceramidy nie sú všemocné. Napríklad vám nemôžu sľúbiť vyhladenie už existujúcich vrások. Pokiaľ máte zrelú pleť a hľadáte kozmetiku so skutočným liftingovým a vyhladzujúcim účinkom, potom vám odporúčame siahnuť po našom anti-aging rade, ktorý naplno čerpá z prírodnej sily.

 

Kedy pozvať ceramidy do svojej kozmetickej rutiny

Množstvo ceramidov v kožnej bariére nie je ovplyvnené len vekom, ale aj vonkajšími faktormi ako fajčením, smogom a počasím. Je dobré si včas uvedomiť, že množstvo ceramidov kolíše aj z dôvodu nešetrného čistenia pleti. Ceramidy si zároveň veľmi dobre nerozumejú ani s UV žiarením.

Keď by sme to mali zhrnúť, dopĺňať ceramidy odporúčame každému v priebehu celého roka, ale najmä v prípade, že:

- ste starší ako 30 rokov

fajčíte

máte suchú, citlivú alebo dehydratovanú pleť

trpíte na ekzémy

pracujete vonku

radi sa opaľujete

 

Ako používať kozmetiku s ceramidmi?

Ceramidy sú tolerované všetkými typmi pleti, takže máte 100% istotu, že vám ich zaradenie do rutiny nijako neuškodí – to práve naopak. Najlepší účinok budú mať jednoznačne na pleť postrádajúcu vodu a tú, ktorá je náchylná na podráždenie a mechanické poškodenie. Preto sa vyskytujú najčastejšie pleťovej kozmetike určenej pre suchú a citlivú pleť.

Obvykle sú súčasťou pleťových krémov a prípravkov na čistenie pleti. Spôsob použitia teda závisí na konkrétnom prípravku a odporúčaní výrobcu. Všeobecne platí, že čistiacim prípravkom rutina začína a krém ju naopak zakončuje – prípadne nasleduje ešte UV ochrana, pokiaľ sa bavíme o rannej starostlivosti o pleť.

Tip: Prečítajte si náš článok o tom, ako správne čistiť pleť.

 

Ako nájsť kozmetický prípravok s ceramidmi

Existuje viac druhov ceramidov, ale s ich rozpoznaním v kozmetických prípravkoch nebudete mať problém, pretože tam bývajú vypísané presne tak, ako sa im hovorí. Až budete skúmať zloženie, hľadajte priamo slovo ceramid (najčastejšie sa môžete stretnúť s ceramidom 3), alebo prekurzor, teda látku, ktorá sa v pokožke enzymaticky štiepi na ceramidy – k takým patrí napríklad fytosfingosin a sfingosin.

Čo z obyčajného štítku nespoznáte, je pôvod ceramidov a prekurzorov. Môžu byť ako čisto prírodného pôvodu, tak aj získavané synteticky.

 

Ako je to s kombinovaním?

Ceramidy je možné bezpečne kombinovať s ďalšími obľúbenými kozmetickými ingredienciami, najmä s tými, ktoré majú obnovujúci účinok. Dobre sa znesú napríklad s kyselinou hyalurónovou, vitamínom C, niacínamidom, retinolom, kyselinou linolovou a peptidmi.

Chcete sa o vyššie spomínaných kozmetických ingredienciách dozvedieť bližšie informácie? Na našom blogu nájdete články o:

- kyseline hyalurónovej a dôvodoch, prečo ju používať

- niacínamidu ako zázračnej ingrediencie pre pleť

- vitamínu C a hlavných dôvodoch, prečo ho potrebujete aj mimo chrípkovej sezóny

retinolu, ktorý je kľúčom k mladistvej pleti

 

Produkciu ceramidov môžete podporiť aj konzumáciou konkrétnych potravín

Aby ste zlepšili produkciu ceramidov, zaraďte do svojho jedálnička sóju, mliečne výrobky, vajcia, kukuricu, hnedú ryžu, pšeničné klíčky, sladké zemiaky. Vašej pozornosti by nemal uniknúť ani príjem zdravých tukov. Túto kategóriu zastupujú telu prospešné oleje ako napríklad olivový, avokádový a kokosový.

 

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o citlivú pleť

Starostlivosť o citlivú pleť

Napätosť. Svrbenie. Začervenanie. Také sú tri najčastejšie reakcie senzitívnej pleti na podnety zvonku. Na to, čo citlivej pleti nesvedčí, ako ju spoľahlivo upokojiť a vhodne sa o ňu starať, sa pozrieme v dnešnom článku.

 

Charakteristika citlivej pleti

Citlivá pleť je zo svojej podstaty viac reaktívna. To znamená, že reaguje veľmi citlivo na vonkajšie faktory ako konkrétne zložky kozmetiky, znečistené prostredie alebo napríklad teplotné zmeny. Spúšťačom negatívnej reakcie môžu byť však aj vnútorné faktory ako hormonálne zmeny, stres, fajčenie, alkohol a silne korenené jedlá. 

To, že sa vašej pleti niečo nepáči, spoznáte bezpečne podľa pnutia, brnenia, svrbenia, suchých šupiniek, začervenania, ekzémov, drobných pupienkov a celkového podráždenia. Dôvodom je precitlivenosť nervových zakončení a nedostatočná funkcia vonkajšej vrstvy kožnej bariéry.

Tento popis sa príliš nezhoduje s bežnými prejavmi vašej pokožky? Zistite, aký typ pleti máte.

 

Ako upokojiť citlivú pleť

So zmenami teplôt samozrejme nič neurobíte, ale rozhodne ovplyvníte to, ako bude vaša pleť chránená pred UV žiarením. Citlivá pokožka sa totiž veľmi ľahko spáli, a preto sa vždy opaľujte bezpečne, používajte každý deň fotoprotekciu a na slniečku nebuďte príliš dlho.

Čisto vo vašej réžii je aj životný štýl, ktorý vediete. Preto vám odporúčame obmedziť stres, fajčenie aj konzumáciu alkoholu a silne korenených jedál. Fajčenie primárne poškodzuje pľúca či srdce. U fajčiarov je aj väčšia pravdepodobnosť vzniku paradentózy

Na ceste za upokojením svojej pleti, by ste sa mali zamerať aj na svoju kozmetickú rutinu, konkrétne potom na zloženie kozmetických prípravkov, ktoré používate na dennej báze.

 

Zložky kozmetiky, ktoré sa nepáčia citlivej pleti

- parfumácia

- alkohol

- syntetické farbivá

- parabény

- sulfáty

- silikóny

Tip: Prečítajte si náš článok o tom, prečo je prírodná vlasová kozmetika bez sulfátov, silikónov a parabénov lepšou voľbou? V článku sú popísané chemické zložky, ktoré sa bežne objavujú aj v prípravkoch starostlivosti o pleť.

 

Zložky kozmetiky, ktoré si citlivá pleť zamiluje

Vaša pleť vám naopak poďakuje za to, že sa o ňu budete starať s kozmetickými prípravkami, ktoré majú čisto prírodné zloženie. Prospievať jej budú blahodárne oleje a vybrané ingrediencie popísané nižšie.

Nechtík lekársky – má silné antibakteriálne, antiseptické, protiplesňové a protizápalové schopnosti. Na pokožku má upokojujúce a regeneračné účinky.

Aloe vera – viaže na seba vlhkosť, čím pomáha hydratovať pokožku. Okrem toho má regeneračné, upokojujúce, hojivé a chladiace schopnosti. Vzhľadom na obsah vitamínov A, C a E funguje ako antioxidant.

Panthenol – zaisťuje hydratáciu pokožky a napomáha jej obnove. Má skvelé regeneračné a antibakteriálne účinky.

Harmanček pravý – vďaka svojim protizápalovým a hojivým účinkom dokáže upokojiť citlivú a podráždenú pokožku. Tiež prispieva k urýchleniu hojenia raniek.

Skvalan - pomáha posilňovať kožnú bariéru a uzamykať v nej vlhkosť. Napomáha k upokojeniu začervenanej a inak podráždenej pokožky.

Včelí vosk - na povrchu pleti vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje pôsobeniu nepriaznivých vonkajších vplyvov a zároveň predchádza strate vody. Na pleť má protizápalový a regeneračný účinok.

Bambucké maslo – obsahuje mastné kyseliny, ktoré podporujú hojenie porušenej kožnej bariéry. Tiež pokožku hydratuje a pôsobí ako antioxidant.

Pri výbere kozmetiky sa teda zamerajte na prípravky, ktoré sú vyvinuté na upokojenie a podporu citlivej pokožky. Skvelým príkladom je micelárna voda pre citlivú pleť, ktorej kľúčovou ingredienciou je ružová voda doplnená panthenolom a aloe vera.

VENIRA micelárna voda podporuje pleť v prirodzenej regenerácii a predchádza jej začervenaniu, pnutiu či svrbeniu. Skladá sa zo zložiek, ktoré eliminujú pravdepodobnosť excitácie. Prírodné zmäkčovadlá zase napomáhajú k zachovaniu optimálnej hydratácie pokožky – to je v prípade citlivej pleti veľmi dôležité, pretože dlhodobá dehydratácia môže jej stav výrazne zhoršiť.

 

Retinol a hydroxykyseliny sú v poriadku, ale…

… aj v tomto prípade je nutné zostať na pozore. Napríklad také sérum s retinolom je vhodné pre každý typ pleti, ale v prípade tej citlivej sa musí do rutiny zaraďovať extra pomaly a opatrne, aby ste zamedzili zbytočnému podráždeniu.

Symptómy citlivej pleti sa môžu tiež spustiť pri použití kozmetiky s vyššou koncentráciou hydroxykyselín. Napríklad kyselina glykolová má najmenšie molekuly, a preto je najsilnejšia a najúčinnejšia AHA (nájdete ju napríklad v AHA kréme s postupným uvoľňovaním), a preto je v prípade citlivejšej pleti bezpečnejšie siahnuť po kyseline mandľovej, ktorá má väčšie molekuly, a tak pracuje veľmi šetrne.

Zďaleka najvhodnejšie pre reaktívnu pleť sú potom prípravky s PHA, ktoré majú podobné účinky ako aha-hydroxykyseliny, ale pôsobia len na povrchu pokožky, pretože majú ďaleko väčšie molekuly.

 

Pri zostavovaní kozmetickej rutiny vychádzajte z princípov skinimalizmu

U citlivej pleti sa neoplatí experimentovať, a preto si nájdite pár kvalitných prípravkov, pri ktorých máte istotu, že vašu pleť nedráždi. Aby ste mali istotu, že ste našli to pravé pre svoju pleť, vždy urobte jednoduchý test:

1. Naneste malé množstvo produktu na vnútornú stranu predlaktia alebo na krk. Koža je v týchto miestach extrémne citlivá, takže akákoľvek intolerancia na obsiahnuté zložky sa rýchlo prejaví.

2. Prípravok dôkladne vmasírujte do pokožky a nechajte zaschnúť.

3. Miesto, na ktorom kozmetika pôsobí, prelepte priedušnou náplasťou, aby ste mali istotu, že váš test nebude skreslený pôsobením vonkajších vplyvov.

4. Po zhruba 24 hodinách náplasť odstráňte a pozrite si, ako dané miesto vyzerá. Koža nejaví žiadne známky podráždenia? Vybraný prípravok môžete bez problémov zaradiť do svojej rutiny a aplikovať ho na pleť.

 

Aké prípravky nesmú chýbať vo vašej rutine?

Rozhodne musíte nájsť šetrný čistiaci prípravok, ktorý bude zároveň účinný. Vyskúšať môžete napríklad odličovací a čistiaci gélpena na umývanie tváre s obsahom jemných tenzidov, alebo spomínanú micelárnu vodu pre citlivú pleť. Samostatne, alebo v kombinácii s čistiacim prípravkom, môžete použiť aj 100% prírodnú konjakovú hubku s ružovým ílom určenú pre veľmi citlivú pleť.

Potom si vyberte sérum s upokojujúcim alebo regeneračným účinkom. To spĺňa sérum proti nedokonalostiam pleti s niacínamidom a zinkom, ktoré je vďaka svojmu prírodnému zloženiu a obsahu účinných látok vhodné na starostlivosť o pleť so sklonmi k podráždeniu. V závislosti na aktuálnej kondícii svojej pleti, môžete siahnuť aj po pleťovom sére na redukciu začervenania.

Na záver použite hydratačný denný krém, ktorý vo svojom zložení kombinuje účinky blahodarných olejov (Inca Inchi, jojobového, arganového, ružového) a vitamínov, ktoré pokožku zvláčňujú a zjemňujú. Večer siahnite po hydratačnom nočnom kréme.

Áno, nie je to veľa produktov, ale bohato si s nimi vystačíte pri každodennej starostlivosti o pleť.

 

Čo si z dnešného článku zapamätať?

Ak máte citlivú pleť, tak:

- nepoužívajte viac kozmetických prípravkov, než je nevyhnutné

používajte kozmetiku s obsahom miernych, ale účinných ingrediencií

aktívne látky zaraďujte do rutiny len veľmi opatrne

zbytočne neexperimentujte

nový produkt v kozmetickej rutine vždy najskôr otestujte

obmedzte stres, fajčenie a alkohol

nikdy nebuďte príliš dlho na slniečku

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o pleť