• Použite kód VEL15 na zľavu 15 % na všetko
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Použite kód VEL15 na zľavu 15 %

Blog, Strana 17

Kolagénový boom, jeho účinky a prečo je označovaný za super látku

Kolagénový boom, jeho účinky a prečo je označovaný za super látku

V dnešnom svete, kde krása a zdravie zohrávajú kľúčovú úlohu, sa ľudia neustále snažia nájsť nové spôsoby, ako dosiahnuť mladistvý a svieži vzhľad. Jedným z kľúčových objavov poslednej doby je kolagén, teda látka známa svojou schopnosťou podporiť zdravie pokožky, vlasov, nechtov a kĺbov. Pozrite sa spolu s nami na účinky kolagénu a na to, prečo je táto super látka tak populárna.

 

Čo je kolagén?

Kolagén je najviac sa vyskytujúci proteín u všetkých stavovcov a je rozšírený v celej ríši živých organizmov s výnimkou tých jednobunkových. Kolagén patrí medzi technicky najdôležitejšie vláknité bielkoviny a je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktorým zaisťuje správnu funkciu a to najmä v súvislosti s ich mechanickými vlastnosťami.

Kolagén predstavuje zhruba 25-30% všetkých bielkovín v tele. Tvorí hlavnú organickú zložku kože, kostí, chrupaviek, šliach a väziva. Je tiež významnou súčasťou cievnych stien, bazálnych membrán a rohoviek. Má opornú a ochrannú funkciu a medzibunková hmota, ktorej hlavnou zložkou je kolagén, patrí ku kľúčovým proteínom životných pochodov v organizme.

 

Aké existujú typy kolagénu?

Existuje celkom 28 druhov kolagénu, ale v súčasných potravinových doplnkoch môžete nájsť predovšetkým kolagén typu I. a II. a III.

Bovinný (kravský alebo hovädzí z anglického slova bovine) alebo bravčový kolagén (získavaný z kráv či ošípaných, konkrétne z kože, kostí a svalov). Obsahuje kolagén typu I., ktorý sa vyskytuje v pokožke a šľachách a kolagén typu III., ktorý sa nachádza v koži, svaloch a kostiach av porovnaní s I. typom obsahuje viac proteoglykánov a glykoproteínov. Bravčový kolagén, ktorý je súčasťou prírodných doplnkov stravy VENIRA, pochádza zo zdravých zvierat chovaných v Európskej únii. Tá bola prezretá úradným veterinárnym lekárom a uznaná vhodnými na ľudskú spotrebu.

Kurací kolagén obsahuje kolagén typu II., ktorý je najvhodnejší na stavbu chrupavky. To z neho robí vhodný doplnok stravy na udržanie zdravia kĺbov.

Rybí kolagén, teda kolagén pochádzajúci z morských rýb je ľahko vstrebateľný a poskytuje prevažne kolagénu typu I. s aminokyselinami glycínom, prolínom a hydroxyprolínom. Pretože typ I. možno nájsť v celom tele, konzumácia rybieho kolagénu je spojená s pozitívnym vplyvom na kĺby, kožu, dôležité orgány, cievy, trávenie a kosti. Pre správnu reakciu však treba konzumovať súčasne vitamín C, ktorý pomáha rozvádzať kyslík po tele.

 

Vo VENIRA kolagénoch a kolagénových drinkoch nájdete predovšetkým hydrolyzovaný kolagén, ktorý sa skladá z peptidov nízkej molekulovej hmotnosti. Tie sú vysoko stráviteľné, ľahko sa vstrebávajú do organizmu a ďalej distribuujú po tele.

O účinkoch hydrolyzovaného kolagénu na pokožku sa dočítate v našom článku, kde nájdete aj odporúčania, v akom veku s jeho užívaním začať.

 

Úloha kolagénu vo vzťahu k pokožke, vlasom a kĺbom

Kolagén na pleť

Koža pôsobí ako ochranná bariéra proti poraneniu a patogénom. Jej hlavnou zložkou je práve kolagén, ktorý tvorí až 75% jej suchej hmotnosti.

Kolagénové vlákna tvoria v koži hustú trojrozmernú sieťovinu, ktorá jej dodávajú potrebnú hrúbku, odolnosť a pružnosť. S rastúcim vekom kolagénu v pokožke prirodzene ubúda, s čím sú spojené typické príznaky starnutia pokožky, ako sú vrásky, zvlnenie, strata pružnosti a tonusu.

Zdravie a vzhľad pokožky je do značnej miery závislý práve od stavu kolagénovej siete. Kolagénne peptidy obsiahnuté vo VENIRA PREMIUM kolagénovom drinku dokážu v kombinácii so starostlivo vybranými vitamínmi a minerálmi poskytnúť regeneračné, antioxidačné a protizápalové účinky, zlepšiť hydratáciu, pružnosť a hladkosť pokožky a chrániť ju pred oxidatívnym poškodením a UVB žiarením, ktoré sú primárnymi príčinami. 

 

Kolagén na kĺby

Kolagén tvorí základnú stavebnú hmotu všetkých spojivových tkanív – kĺbových chrupaviek, väzív a kostí. Jeho prirodzený pokles sa preto môže negatívne podpísať na kondícii pohybového aparátu.

Keďže bolesti kĺbov dokážu človeku vážne znepríjemniť život, je vhodné predchádzať im pomocou kolagénových doplnkov stravy. Tie v tomto smere predstavujú účinnú prevenciu, pretože veľkou mierou prispievajú k udržaniu dobrého stavu väzov a kĺbov. Uvidíte, že keď sa budete o svoje kĺby v mladosti a dospelosti svedomito starať, v pokročilom veku sa vám odvďačia.

VENIRA PREMIUM kolagénový drink obsahuje okrem iného MSM, čo je organická síra zohrávajúca kľúčovú úlohu z pohľadu udržania správneho fungovania bielkovín, zdravia kĺbových a kožných spojivových tkanív, svalov, vlasov a nechtov.

 

Kolagén na vlasy

Kolagén je schopný podporiť zdravie pokožky, teda aj tej vlasovej. Pokiaľ nie je pokožka hlavy v dobrej kondícii, vlasové korienky v nej nie sú dostatočne ukotvené, čo môže viesť k nadmernému vypadávaniu vlasov. Kolagén vlasovú pokožku hydratuje, vyživuje a prispieva k udržaniu jej optimálnej pružnosti, čo môže byť úplne zásadné z pohľadu prevencie/obmedzenia vypadávania vlasov, ktoré bolo zapríčinené zlou kondíciou vlasovej pokožky. Kolagén môže byť tiež spoľahlivým pomocníkom v boji s rozstrapkanými končekmi, slabou štruktúrou vlasov a nedostatočným rastom.

Kolagén obsahuje celkom tri neesenciálne aminokyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre rast keratínu ako primárnej zložky vlasov. Konzumáciou potravín s obsahom kolagénu a pravidelným užívaním kolagénových doplnkov stravy teda poskytujete svojmu telu nástroje potrebné na budovanie pevných, lesklých a krásnych vlasov. Okrem toho môžete potenciálne zvyšovať svoju prirodzenú produkciu kolagénu.

Tip: Chcete mať istotu, že vaše vlasy dostávajú najlepšiu možnú starostlivosť na všetkých frontoch? Prečítajte si náš článok o tom, prečo je prírodná vlasová kozmetika bez sulfátov, silikónov a parabénov lepšou voľbou.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Výživové doplnky Starostlivosť o telo Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť

4 najčastejšie problémy s vlasmi v zime

4 najčastejšie problémy s vlasmi v zime

Zima má svoje čaro, ale s príchodom chladnejšieho počasia prichádzajú aj nové výzvy pre naše vlasy. Niektorí z vás si už možno všimli, že v zime sa môžu vlasy zdať suché alebo rýchlo sa mastiace, strácajú na objeme, príliš sa krepatia alebo je citlivá aj pokožka hlavy – s tým sa na zimu stretáva drvivá väčšina žien. V zime totiž trpí nielen pleť, ale aj pokožka hlavy.

 

Extrémne suché alebo okamžite mastné vlasy

Kvôli chladnému počasiu, suchému vzduchu a striedaniu teplôt má pokožka hlavy tendenciu sa nadmerne vysušovať. Nosenie pokrývky hlavy alebo neprekurovanie miestností môže pomôcť, do svojej stravy tiež nezabudnite zaradiť viac potravín s kvalitnými tukmi, alebo zvoľte doplnky stravy s omega mastnými nenasýtenými kyselinami.

V opačnom prípade môže suchá pokožka viesť k nadprodukcii kožného mazu a vlasy sa tak skôr zamastí. Vyskúšať môžete aj šampóny špeciálne vytvorené pre mastné vlasy. Pomôcť vám v zimnom období môže aj VENIRA šampón pre mastné vlasy s kokosvou vôňou.

 

Zľahnuté vlasy bez objemu

Stáva sa vám tiež, že po umytí vlasov a ich vysušení fénom je váš objem vlasov neskutočný, avšak nasadenie čiapky či klobúka ich zničí? Do kabelky si potom v zimnom období rozhodne pribaľte aj objemový púder na vlasy alebo používajte stylingové spreje, ktoré po opätovnom našuchorení vlasy opäť oživia.

Zľahnuté vlasy bez objemu v zime ale súvisia aj so špecifickými podmienkami a prostredím tohto chladného obdobia. Suchý zimný vzduch vedie k nepríjemnej dehydratácii vlasov, ktoré sa stávajú krehkými a majú tendenciu vysušovať aj pokožku hlavy, čo vašim kaderám môže uberať na potrebnom objeme. V takom prípade pre vás máme riešenie v podobe VENIRA šampónu pre objem vlasov VOLUME BOOSTER, ktorý môžete používať nielen v zimnom období.

V zime často siahame po fénoch na vlasy, aby sme ich čo najrýchlejšie vysušili a predovšetkým tiež aby sme sa zahriali. Bohužiaľ aj vysoké teploty týchto tepelných nástrojov vlasy vysušujú a oslabujú, čo spôsobuje znižovanie ich objemu.

 

Krepatenie a nepríjemné elektrizovanie

Pre boj s krepatými vlasmi môžete siahnuť po vlasovej kozmetike s antifrizz efektmi alebo olejmi na vlasy. Majiteľky suchých vlasov potom dôverne poznajú nepríjemné elektrizovanie – tu pomôže jedine celková renegerácia vlasov. Nasaďte teda regeneračné kúry už pri samotnom umývaní vlasov alebo podporte vaše kadere vhodnými doplnkami stravy.

Pre potrebnú regeneráciu je tu pre vás VENIRA regeneračná maska na vlasy s kokosovou vôňou, ktorá zaistí starostlivosť poškodeným, krehkým a oslabeným vlasom bez života. Jej veľkou prednosťou je, že posilňuje nielen korienky vlasov ale aj ich končeky, ktoré účinne zaceľuje.

 

Precitlivená pokožka alebo svrbenie hlavy

V súvislosti so suchým vzduchom v zimnom období môže vysušovanie vlasovej pokožky spôsobiť nepríjemný pocit a svrbenie. V prvotnej fáze pomôže výhradné používanie upokojujúcich a hlavne šetrných prípravkov.

Následkom svrbivej pokožky hlavy môžu byť aj prudké teplotné zmeny medzi vonkajším a vnútorným prostredím, ktoré negatívne ovplyvňujú kožu na hlavy. Prechody z vonkajšieho mrazivého počasia do vyhriatych interiérov spôsobujú, že sa pokožka hláv sťahuje a rozťahuje, čo vedie k svrbeniu.

Na doplnenie potrebnej hydratácie nielen pri pokožke hlavy vám jednoducho poslúži VENIRA rozmarínová voda a komplexnou starostlivosťou pre predchádzanie problémom s vlasmi a pleťou pre vás budú VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

 

Ako sa starať o vlasy a vlasovú pokožku v zime?

Rovnako ako v letnom období je aj v zime starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku dôležitá, pretože nielen chladné počasie a suchý vzduch negatívne ovplyvňujú jej kondíciu. Ako sa teda starať o vaše vlasy v chladnej zime?

 

1. Používajte hydratačné šampóny a kondicionéry

Voľte iba také šampóny a kondicionéry, teda vlasovú kozmetiku s hydratačnými a vyživujúcimi vlastnosťami. Vyhnite sa používaniu agresívnych chemikálií, ktoré by mohli pokožku hlavy vysušovať ešte viac.

 

2. Neumývajte vlasy horúcou vodou

Aj napriek tomu, že sa v zime chcete čo najviac zahriať, snažte sa umývať vlasy vlažnou vodou namiesto tou horúcou, ktorá pokožku hlavy rovnako vysušuje a všetky problémy s vlasmi len zhoršuje.

 

3. Používajte vlasové masky

Pravidelne aplikujte na vaše kadere masky, a to či už sa jedná o tie regeneračné, vyživujúce alebo pre lesk a hebkosť. Rovnako prírodné oleje, med, avokádo alebo aloe vera sú skvelou voľbou pre obnovu a posilnenie vlasov.

 

4. Chráňte vlasy vonku

Pokiaľ sa vydáte do chladného vonkajšieho počasia, nemali by ste rozhodne zabúdať na zimnú čiapku či klobúk, aby ste vlasy ochránili pred mrazom a vetrom.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

5 účesov pre polodlhé vlasy, ktoré si zamilujete vy aj vaše okolie

5 účesov pre polodlhé vlasy, ktoré si zamilujete vy aj vaše okolie

Ste majiteľkou polodlhých vlasov, teda dĺžky tak akurát na to, aby mal každý váš účes dokonalý šmrnc? Už si ale neviete rady s tým, čo sa teraz nosí? Čerstvú dávku trendy inšpirácie prinášame v dnešnom článku, kde nájdete hneď 5 horúcich tipov na nielen letné účesy. Tak ktorý si vyberiete a ktorý pristane vám?

 

Milujeme dlhá mikáda

Dlhé mikádo? No jasné! Je chic, dovolí vám oživiť končeky a pristane takmer každej žene. Navyše sa dá nosiť všelijako - od rovných vlasov po jemné kúzelné vlnky. To isté platí aj pre farbu – najžiadanejšie je prefarbenie melírom technikou balayage alebo stále obľúbené ombré.

Pýtate sa, kedy do long mikáda ísť? Napríklad keď cítite, že vaše vlasy strácajú život alebo viac padajú. Potom rozhodne nastal ten čas aj polodlhé vlasy jemne skrátiť a dopriať im ten veľmi žiadaný tvar.

Nezabúdajte ale, že aj o dlhé mikádo sa treba náležite starať. V letnom horúcom období nezabúdajte ani na správnu a dôslednú starostlivosť o vaše kadere, a to nielen pri mori. V takom prípade vám dokonale poslúži aj VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

Tip: Ak si prajete dlhšie vlasy a každý cm je pre vás doslova zázrak, potom s VENIRA kapsulami pre vlasy, nechty a pleť aj skrátené kadere rýchlo dorastú, a to predovšetkým vďaka 19 látkam obsiahnutých v každej jej kapsule. Pri čerstvom strihu začnite s kúrou pre maximálne ozdravenie vlasov a najlepšie je rozdiel vidieť, keď sa odfotíte pred a po.

 

Kúzelná princezná Leia

Hľadáte jednoduchý účes pre polodlhé vlasy, ktorý vám pristane nielen v letnom období? Najvhodnejšie je pre vlasy rovnakej dĺžky. Stačí ich rozdeliť rovnou cestičkou na dve časti a urobiť dva vrkoče. Potom prichádza na rad tupírovanie.

Jemne tupírované vlasy omotajte dookola, kým nevytvoríte drdol. Oba drdoly nakoniec môžete zafixovať lakom. Takto vytvorený účes je nielen jednoduchý, ale aj hravý a predovšetkým štýlový na všetky tie letné festivaly a udalosti, kde jednoducho nesmiete chýbať.

Ak vlastníte veľmi jemné vlasy, na ktorých každý účes veľmi zle drží. Potom aj tento účes môže byť pre vás vhodnou voľbou. Viete vôbec, ako sa o svoje jemné vlasy starať a akú starostlivosť im poskytnúť? Potom si prečítajte náš článok.

 

Ležérny voľný vrkoč

Dá sa nosiť mnohými spôsobmi – je jednoduchý a tak krásny. Reč je o uvoľnenom ležérnom vrkoči s prevlečením. Pýtate sa, ako na neho? Prinášame vám jednoduchý návod.

Vlnité alebo rovné vlasy v predklone prehrabajte a pri návrate vytvorte uvoľnený cop. Po zafixovaní obľúbenou gumičkou nad ňou urobte jamku - prestrčte tadiaľto zospodu prstami, uchopte vrkoč a prevlečte ho z hornej časti späť dole. Vrkoč môžete nosiť na strane, uprostred - jednoducho tak, ako sa vám práve páči.

 

Preč s ofinou

Či už máte krátku alebo dlhšiu ofinu, s jednoduchým zapletením vlasov z čela vám to pristane vždy a všade. Ide o francúzsky vrkoč zostavený iba z dvoch prameňov - a jeho zapletenie je rýchle a jednoduché.

Vytvorte si cestičku na boku hlavy. Budete zaplietať tú väčšiu časť ofinu od cestičky na stranu - uchopte najskôr dva tenké pramienky. Tie jednoducho prehadzujte a vždy k nim priberte ďalší pramienok odspodu. Na koniec prichytnite obľúbenú ozdobnú sponkou – a môžete vyraziť.

Pokiaľ navyše túžite po hydratovaných, vyživených a jednoducho krásnych vlasoch, potom vám predstavujeme VENIRA rozmarínovú vodu. Voda s niekoľkými prírodnými látkami a extraktmi zaceľuje poškodené končeky vlasov, podieľa sa na ich správnej regenerácii a podporuje rast vašich kaderí.

 

Očarujúcí drdol

Drdoly nás skrátka bavia – a preto ďalší z nich nesmie chýbať v našich tipoch. Krokom číslo jedna je cop, ale vlasy po stranách ešte pred zopnutím gumičkou stočte smerom dovnútra. Potom postupujte ako pri popise nášho ležérneho copu - vlasy teda prevlečte nad gumičkou z hornej časti dole.

Avšak tým to nekončí - môžete pokračovať zrolovaním vlasov až dovnútra a nakoniec ich opäť zafixujte sponkami. Váš romantický look je na svete a určite sa bude páčiť nielen vám. Je totiž krásny cez deň aj v noci pri akejkoľvek príležitosti.

 

 

Tip: Po celom dni v náročnejšom účese im doprajte poriadnu vzpruhu. Pomôže napríklad niekoľko kvapiek VENIRA arganového oleja, ktoré jednoducho votrite do končekov vlasov po umývaní. Arganový olej vlasy krásne zregeneruje a uhladí.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

Odborná recenzie od Biochemičky - Venira oleje

Odborná recenzie od Biochemičky - Venira oleje

Náš arganový, moringový a slivkový olej nedávno testovala RNDr. Michalea Bebová, ktorá úspešne prevádzkuje svoj blog Biochemicka.cz, na ktorom veľmi často hodnotí rôzne produkty, alebo sa zaujíma problematikou stravovania. V jej článku sa dozviete nielen to, ako naše oleje dopadli, ale aj ako dlho ich používala, či ju priniesli nejaký výsledok a mnoho ďalšieho.

 

Arganový olej

Je aktuálne jeden z najviac trendy prírodných olejov používaných v kozmetike. Arganový olej sa lisuje z rastliny argánie tŕnitej, ktorá rastie iba v Maroku, čo z neho spolu s náročným spracovaním robí jeden z najdrahších olejov na svete. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že arganový olej jednoducho potrebujete.

Okrem toho má vysoký obsah vitamínu E, betakaroténu a ďalších bioaktívnych látok, ktoré okrem iného napríklad podporujú tvorbu kolagénu. Arganový olej nájdeme teraz v kadejakej kozmetike, ako olej ho však tiež ponúka nejeden výrobca. Aj tu je ale potrebné strážiť kvalitu a certifikáciu.

 

Tip: Chcete začať arganový olej používať na vaše vlasy, ale neviete si rady? Potom si prečítajte náš článok, kde sa napríklad dozviete aké sú všestranné účinky arganového oleja nielen na vlasy, ale aj nechty a pleť.

 

Slivkový olej

Olej zo slivkových jadier patrí k menej tradičným panenským olejom, ktorý však vyniká nemenej významnými hydratačnými a regeneračnými účinkami na pleť, nechty aj vlasy. Olej je odporúčaný v boji proti striám.

Slivka je navyše strom, ktorý rastie na nejednej českej záhrade, je to teda produkt nám všeobecne veľmi blízky. Môže sa stať skvelým základom domácej kozmetiky, teda nielen peelingov ale aj krémov alebo vonných esencií. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že slivkový olej jednoducho potrebujete.

 

Tip: Viac o slivkovom oleji si môžete prečítať v našom článku, kde nájdete uvedené aj pre aký typ pleti je slivkový olej vhodný, na čo sa používa a predovšetkým ako ho používať.

 

Moringový olej

Moringa olejodarná je aktuálne zelená superpotravina číslo jedna. Tento strom, ktorému sa tiež hovorí strom života každou svojou časťou poskytuje niečo výnimočné. Okrem moringového prášku, ktorý môžeme rozmiešať vo vode a vypiť, je olej najvšestrannejšou podobou pre starostlivosť o náš vonkajšok.

Moringový olej je možné použiť na problematickú pleť, na vlasy, nechty ale aj pri liečbe závažnejších neduhov, ako je akné alebo ekzém. Po prečítaní odbornej recenzie sami hneď zistíte, že slivkový olej jednoducho potrebujete.

 

Tip: Prajete si vedieť, odkiaľ moringový olej pochádza a aké sú jeho zázračné účinky? V našom článku si prečítate aj o tom, ako spoznať kvalitu moringového oleja.

 

Aké ďalšie oleje ponúkame?

S VENIRA horčíkovým olejom sa zbavíte hneď niekoľkých problémov naraz. Trápi vás po náročnom tréningu natiahnuté svaly? S olejom prevediete perfektnú masáž pokožky v oblasti svalov! Navyše sa olej rýchlo a ľahko vstrebáva do pokožky, takže sa nemusíte báť ani nepríjemného mastného pocitu.

S antioxidačnými, antibakteriálnymi a upokojujúcimi účinkami vás veľmi milo prekvapí VENIRA opunciový olej v BIO kvalite. Ten sa podieľa na rozjasnení kruhov pod očami, vyrovnáva prirodzený tón pleti, pôsobí proti prirodzenému starnutiu kože a podporuje tvorbu kolagénu.

Podporte obranyschopnosť vašej pokožky voči UV slnečnému žiareniu s VENIRA rakytníkovým olejom! S vysokým obsahom vitamínov a esenciálnych mastných kyselín rozjasňuje pokožku pleti, udržuje ju hydratovanú a vyrovnáva prirodzený tón pleti.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť

Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Trápi vás nadmerné padanie vlasov na jar a v lete? Zatočte s ním!

Sotva skončí náročná zima, prichádza jar – doba, kedy je potrebné doplniť vitamíny a minerály. S ich nedostatkom je totiž spojené aj nie príliš obľúbené vypadávanie vlasov práve na jar. A čo potom v lete, kedy majú na vlasy a pokožku hlavy vplyv ďalšie faktory? Zabráňte nadmernej strate vlasov. K tomu vám pomôžu aj naše kapsule pre vlasy, nechty a pleť, ktoré napomáhajú k rastu vlasov a znižujú riziko ich vypadávania.

 

Čo škodí vlasom?

Vlasom škodí nielen nedostatok živín, ale aj nezdravý životný štýl, zlá starostlivosť, stres av neposlednom rade aktuálne obdobie, ktoré môže mať vplyv na ich kvalitu. Príčin vypadávania vlasov na jar v a lete je hneď niekoľko.

Nové klimatické podmienky, vyššie teploty, ochladzovanie organizmu a nadmerné slnenie, ktoré môže poškodiť pokožku hlavy. Zatočte v tomto období s nekvalitnými a padajúcimi vlasmi - tu sú tipy, ktoré vám môžu pomôcť.

 

Padanie vlasov je prirodzené

Nejaký ten vlas raz za čas jednoducho vypadne – vlasy majú totiž obmedzenú životnosť. Kolobeh života vlasov môžete spoznať práve tak, že sem tam nájdete pár vlasov v kefe. Je potrebné si všímať, či ide o bežné a prirodzené vypadávanie vlasov alebo sa stupňuje a úbytok je väčší.

Pokiaľ si všimnete zvýšené padanie vlasov, nastal čas s ním zatočiť! Zjavné to môže byť práve na začiatku leta – preto sa o vaše vlasy starajte s láskou a užívajte aj ďalšie doplnky stravy, ktoré podporia ich rast a oživenie.

 

Jedálny lístok robí divy

Aj malá zmena v stravovacích návykoch dokáže divy. Obmedzte priemyselne spracované potraviny, pridajte zdravé tuky a dostatok bielkovín. Dostatočné množstvo ovocia, zeleniny, rýb a bieleho mäsa na vašom jedálničku môže pomôcť so znížením vypadávanie vlasov.

Skúste vynechať cukry, bielu múku a mliečne výrobky, obzvlášť, pokiaľ vás aktuálne okrem padania vlasov trápi aj mdlá alebo problematická pokožka. Strava je základ, začnite teda pri jedle. Jedzte viac lokálnych potravín - a obzvlášť v lete jedálniček zľahčite.

 

Vyhnite sa stresu

Stres, nekvalitný spánok a nedostatok tekutín sú troma aspektmi, ktoré ovplyvňujú stav a kvalitu vlasov. Preto si v tomto období naordinujte pitný režim, dostatok pohybu, denný relax alebo meditáciu a zdravý spánok. Ak vás trápi záškodník menom stres, môže jej o ďalší spúšťač problémov s vlasmi. Pridajte nedostatok tekutín a spánku - a problém je na svete.

Robte teda čo najviac pre seba. Urobte si čas na to, čo máte rada. Pokiaľ chcete vyskúšať nejaký doplnok stravy, potom je tu pre vás VENIRA relax komplex s úžasnou príchuťou jahody. S týmto doplnkom stravy eliminujete mieru únavy a vyčerpania na minimum.

Tip: Stres sa dokonale rozpúšťa v prírode. Rozmaznávajte sa - vyrazte na chvíľu do lesa. Forest bathing alebo pobyt v lese je populárny nielen v Japonsku. Pravidelná dávka prírody - a stres nebude mať šancu. Vyčistíte si hlavu a dokonale sa upokojíte - a navyše urobíte dobre aj svojej hrive. Také kempovanie alebo cestovanie prírodou má svoje kúzlo a benefity pre zdravie. Objavíte ich?

 

Pozor na prehnanú starostlivosť o vlasy

Nevhodná starostlivosť o vlasy, ďalší kameň úrazu. Nič sa nemá preháňať – a to ani časté umývanie vlasov, nadmiera stylingu a úprav alebo farbenie a odfarbovanie. Pritom je to práve prirodzenosť, ktorá vlasom v lete svedčí.

Ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, skúste okrem dvoch predchádzajúcich bodov aj vlasový detox. Obmedzte styling, tepelné úpravy vlasov a farbenie. V kúpeľni potom oceníte VENIRA šampón proti vypadávaniu vlasov, stimulujúci pokožku hlavy. Vlasy oživte skrátením a nechajte ich mesiac odpočinúť.

Tip: Po umytí vlasov použite vlasovú vodu alebo olej a doprajte si krátku masáž hlavy. Nielenže patrí medzi ďalších príjemných bojovníkov proti stresu, navyše pomáha redukovať vypadávanie vlasov, prekrviť pokožku hlavy a uzdraviť vlasové korienky.

 

Doprajte si beauty kúru

Aby sa vlasy čo najrýchlejšie dostali do vitálneho stavu, doprajte si beauty kúru – starostlivosť zvnútra je totiž rovnako dôležitá ako tá zvonku. Komplexná starostlivosť kapsúl VENIRA sa vďaka prírodnému zloženiu postará nielen o vlasy, ale vyživí aj nechty a vykúzli krásnu pleť.

Prináša všetko, čo telo v letných mesiacoch potrebuje, aby došlo k obmedzeniu vypadávania vlasov. Za zlepšenie stavu vlasov, pleti a nechtov môžu aminokyseliny, pivovarské kvasnice a vitamíny, ale aj kolagén či hyaluronát. Zahrňte VENIRU do každodennej rutiny, či už potrebujete vzpruhu po náročnom období alebo len chcete byť krajší.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

8 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zázraku menom moringový olej

8 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zázraku menom moringový olej

Jeden zo skrášľujúcich rastlinných olejov, ktorý je nepostrádateľným spoločníkom v starostlivosti o pleť a vlasy. Jeho hydratačné, anti-ageing, vyživujúce a regeneračné vlastnosti si skrátka zamilujete. Moringový olej je plný antioxidantov, vitamínov, mastných kyselín a navyše pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Pri tom všetkom ešte stíha účinne bojovať proti vráskam alebo suchým a poškodeným vlasom. Prinášame vám 8 vecí, ktoré o zázračnom moringovom oleji musíte vedieť!

 

Dary staroveku

Blahodarné účinky moringového oleja, teda oleja zo semien rovnomenného stromu, sú známe už z dôb staroveku. Už samotná Kleopatra v Egypte poznala jeho využitie na krásu. Moringový olej sa však spomína už v starovekých spisoch Hindov - a to síce v čase pred 5000 rokmi. Existuje snáď preverenejší kozmetický pomocník, než práve olej z moringy?

Moringový olej pochádza z Indie a niektorých ďalších ázijských krajín a je známy pre svoje liečivé vlastnosti a dlhú históriu aj v tradičnej indickej medicíne, nazývanej ajurvéda. Semená moringového oleja sú bohaté na rôzne živiny, a práve vďaka svojej bohatej nutričnej hodnote a biologicky aktívnym látkam získava olej z moringy poves zázračného oleja.

Medzi jeho zázračné zložky patrí predovšetkým kyselina olejová, vitamíny A, C a E, ktoré pôsobia ako účinné antioxidanty a chránia telo pred voľnými radikálmi. Je bohatý aj na minerály, ako je vápnik, draslík, železo alebo horčík.

 

Pre krásnu pleť

Prečo je moringový olej taký výnimočný pre pleť? Starodávny elixír života dokáže to, čo mnohokrát ani niekoľko kozmetických prípravkov nie. Skutočne pôsobí proti vráskam, zjednocuje tón pleti a obnovuje jej pevnosť. Navyše je vhodný nielen pre suchú a zrelú pokožku - vďaka blahodarnému zloženiu si hravo poradí aj s problematickou pleťou - zatočí dokonca aj s jazvičkami po akné. Chcete mať rozžiarenú a vyživenú pleť bez chýb? Dajte šancu 100% moringovému oleju!

 

Pre krásne vlasy

Prírodná starostlivosť o vlasy, ktorá je účinnejšia ako tie najlepšie séra, balzamy a masky? Moringový olej, ktorý pomáha udržať nielen zdravú pokožku hlavy – stačí ho raz za čas vmasírovať a potom zmyť. Ak však chcete prospieť aj vlasom, dodať im lesk, obmedziť štiepenie, lámavosť a priniesť viditeľnú regeneráciu, potom sa nepomýlite s vlasovým zábalom.

Do umytých a uterákom vysušených vlhkých vlasov naneste niekoľko kvapiek moringového oleja a zabaľte ich do vyhriateho uteráka alebo šatky. Ponechajte hodinu – výsledkom budú zdravé a vyživené vlasy. Doprajte im takú kúru pravidelne – moringová starostlivosť robí zázraky a posilní aj tie najslabšie vlasy.

 

Zázračný elixír

A vie toho ešte viac! Zázračný strom prináša skutočný dar. VENIRA moringový olej je vynikajúcou súčasťou domácej lekárničky. Hodí sa totiž aj vtedy, ak na koži vznikne popálenina či rezná rana. Urýchľuje hojenie drobných poranení - poradí si aj s hmyzím bodnutím či vyrážkou a odreninami. Poteší aj ako starostlivosť po opaľovaní alebo rýchly pomocník pri škrabnutí.

Ak by ste po opaľovaní chceli vašu kožu dodať potrebnú dávku upokojenia a hydratácie, potom si neváhajte zaobstarať VENIRA chladivý gél po opaľovaní AFTER SUN s neprekonateľnou vôňou aloe vera a mentholu!

 

Ako spoznať kvalitu?

Moringový olej má po uložení v chladničke tendenciu tuhnúť. Všeobecne má síce rád nízke teploty a tmavé miesta, ale chladnička nie je jeho ideálnym útočiskom – chladnička vám však pomôže overiť kvalitu zloženia. Ak máte skutočný a čistý moringový olej, jemne zbelie, skryštalizuje a stuhne. Nekvalitný olej s prímesou takto rozhodne reagovať nebude.

 

Nosič parfémov

Vlastnosti VENIRA moringového oleja z neho robia ideálnu olejovú základňu pre vznik parfémov. Absencia intenzívnej vône a dobrá znášanlivosť pokožky umožnili jeho použitie pri výrobe mydiel, parfumov a krémov. Pokiaľ teda chcete, aby moringový olej dlhodobo krásne voňal, môžete aj vy pridať pár kvapiek esenciálneho oleja. 

 

Tip: Ak sa chcete dozvedieť o účinkoch aj našich ďalších prírodných olejov, potom si prečítajte článok, v ktorom nám odborná biochemička spracovala podrobnú recenziu.

 

Kyselina behenová

Vďaka vysokému obsahu kyseliny behenovej sa moringovému oleju niekedy hovorí aj behen. Táto nasýtená mastná kyselina je známa pre svoje vyhladzujúce vlastnosti – ako v starostlivosti o pleť, tak o vlasy. Je jednou z tých látok, vďaka ktorým budete krajšie - možno práve preto sa používa aj pri výrobe kvalitných kondicionérov či pleťových sér. Ale prečo platiť za niekoľko prípravkov, keď vašej kozmetickej poličke môže vládnuť jediný zázrak?

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o pleť Starostlivosť o telo

Slivkový olej - rady a tipy, ako ho používať

Slivkový olej - rady a tipy, ako ho používať

Keby sme mali medzi všetkými beauty olejmi prstom ukázať na NADolej, jednoducho na jedničku medzi všetkými ostatnými ospevovanými beauty olejmi, bol by to bez debát práve olej slivkový. Slivkový olej sa získava lisovaním slivkových jadier procesom za studena. Možno ho právom považovať za superstar medzi beauty olejmi, ktorý navyše opojne vonia po marcipáne a má jemnučké ovocité tóny, nad ktorými však dominuje vôňa mandlí. Oveľa bližšie ako k ovociu má totiž k mandľovému a marhuľovému oleju.

 

Čo robí Venira slivkový olej taký skvelý?

- je hypoalergénny

- je nekomedogénny (neupcháva póry)

- po nanesení robí pleť zamatovo hebkú a žiarivú

- rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva na pleti mastný film

- hydratuje naozaj do hĺbky

- je neuveriteľne ľahký

- je veľmi bohatý na omega mastné kyseliny, obsahuje celkom 13 rôznych druhov

- obsahuje vitamíny A a E, ktoré hydratujú vysušenú pleť, vlasy a nechty, žiadny iný olej o nezvedie lepšie

- je plný antioxidantov

- má protizápalové vlastnosti

- je až 8 x účinnejší v boji s voľnými radikálmi ako arganový olej a 6 x účinnejší ako marhuľový

- vysoká koncentrácia tokoferolu zabraňuje rýchlemu zoxidovaniu oleja

- je úplne čistý, žiadne esenciálne oleje, parabény, silikóny, sulfáty, arómy alebo konzervanty

 

Pre aký typ pleti sa Venira slivkový olej hodí?

Ošetrujúce vlastnosti slivkového oleja ocenia majitelia všetkých typov pleti. Svojou jemnosťou a výživnosťou však uchvátia najmä ľudí s citlivou, suchou a extrémne zaťažovanou pokožkou, vrátane tých trpiacich lupienkou alebo ekzémom. Napokon niečo, čo naozaj funguje!

Slivkový olej je úžasný aj proti prejavom starnutia, pokožku opravuje, spevňuje a rozjasňuje. Vrásky nevrásky, slivkový olej urobí maximum, aby ich zjemnil a čo najviac minimalizoval. A pokiaľ vás trápia rôzne kožné neduhy, ako sú napríklad tmavé kruhy pod očami, s tým vie slivkový olej pomôcť.

 

Na čo sa Venira slivkový olej používa?

Na pleť, vlasy, pery alebo napríklad na citlivú kožičku pri nechtoch. Skrátka na každé miestečko tela, kde potrebuje extra jemnú starostlivosť. Je skvelý aj na problematickú a aknóznu pleť, čo sa o mnohých iných rastlinných olejoch povedať nedá, pretože upchávajú póry.

VENIRA slivkový olej bohatý na vitamíny a antioxidanty pomáha chrániť pokožku pred poškodením voľnými radikálmi. Vďaka svojim zvlhčujúcim vlastnostiam môže olej napomôcť hydratácii pokožky a zlepšuje jej textúru. Používanie slivkového oleja na koži zmierňuje jej suchosť a podráždenie, čo prispieva k obnove jej zdravého vzhľadu.

Vedeli ste, že tento olej je bohatý na omega mastné kyseliny? Práve tie sú dôležité na udržanie hydratovaných a lesklých vlasov. Používanie slivkového oleja na vlasy môže tiež znížiť ich lámavosť a krehkosť.

S hydratačnými účinkami udržuje silné aj nechty. Pravidelná masáž nechtov a nechtového okolia so slivkovým olejom môže zvýšiť pružnosť nechtovej platničky a znížiť tendenciu k lámaniu alebo štiepeniu.

 

Ako Venira slivkový olej používať?

Slivkový olej vám vydrží skutočne veľmi dlho, stačí totiž len pár kvapiek.

Miesto pleťového krému: Aplikujte pár kvapiek na vyčistenú pleť a nechajte vsiaknuť. Pleť bude svieža, vyhladená a žiarivá.

V kombinácii s krémom: Zmiešať môžete slivkový olej so svojim obľúbeným pleťovým krémom alebo telovým mliekom. Zmenu spoznáte ihneď.

Pod make-up: Slivkový olej je úžasný ako podkladová báza pod make-up. Zamatovo hebkej pleti sa dá docieliť aj bez silikónov! Vôbec sa nemusíte báť použitia slivkového oleja pod make-up. Líčenie vám nerozpije, ako by sa u iných olejov dalo očakávať.

Miesto balzamu na pery: Odstráňte suchú kožičku z pier cukrovým peelingom a potom naneste slivkový olej. Zamilujete sa nielen do hodvábnej starostlivosti, ale aj úžasné vône.

Ako ochrana vlasov pred fénovaním a starostlivosť na rozstrapkané končeky: Aplikujte slivkový olej po celej dĺžke vlhkých vlasov ako ochranu pred fénovaním. Po vysušení vlasov aplikujte ešte raz na zjemnenie a uhladenie. 

 

Tip: Chcete sa dozvedieť, ako fungujú a aké majú účinky aj naše ďalšie oleje? Potom si nezabudnite prečítať článok, v ktorom nám skúsená biochemička vykonala odbornú recenziu!

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy Starostlivosť o telo

5 pravidiel, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť

5 pravidiel, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť

Túžite po krásnych a zdravých vlasoch? Žiarivá hriva môže byť vašou odmenou za starostlivosť, ktorú vlasom doprajete. Stačí sa inšpirovať našimi 5 pravidlami beauty vlasovej rutiny. Dodržujte ich - a budete žiariť aj vy.

 

1. Nie je umývanie ako umývanie

A nie je prípravok ako prípravok, a tom už určite niečo viete. Správne umývanie vlasov by malo prebiehať pod vlažnou vodou. Ideálnym postupom je použitie vhodnej šampónov, ktorý vlas otvorí a vyčistí. Potom logicky nasleduje použitie kondicionéra.

Ten totiž neslúži len na podporu ľahkého rozčesávania alebo skrotenia nepoddajnej hrivy - vlasy po opláchnutí šampónu uhladia a uzavrie. Ale ani s umývaním vlasov to nepreháňajte, príliš častá hygiena im môže naopak škodiť.

Tip: Nechcete vlasy zaťažovať a podporovať ich lámavosť? Vyhnite sa prípravkom s obsahom silikónov a zvážte prírodnú kozmetiku.

 

2. Mokré vlasy? Rastlinné oleje áno, česanie nie

Vyvarujte sa česania a úpravám mokrých vlasov. Radšej im venujte pozornosť a potešte ich rastlinným olejom. Napríklad taký arganový olej dodá vlasom hodvábnu jemnosť, lesk a regeneráciu. Používať však môžete aj ďalšie oleje – hodí sa napríklad moringový alebo slivkový olej.

Ešte vlhké vlasy nechajte prirodzene uschnúť – nedôjde k ich poškodeniu, lámaniu a naopak sa vďaka olejčeku budú môcť krásne revitalizovať. Lesklé a pevné vlasy po uschnutí vás milo prekvapia. A oslní aj vaše okolie.

Tip: Doprajte si raz týždenne zábal z rastlinných olejov. Kvalitné kozmetické oleje svedčia vlasom aj pokožke hlavy. Chcete podporiť hustotu vlasov? Vyskúšajte vlasový zábal. Ten môžete ponechať hodinu alebo dokonca celú noc. 

 

3. Vyhnite sa stylingovým prípravkom

Styling - je naozaj taký dôležitý? Čas od času vašim vlasom neuškodí, ale každodenné používanie stylingových prípravkov a tepelnej úpravy vlasy nadmerne zaťažuje a ničí. Vyhnite sa im obzvlášť, ak sú vaše vlasy príliš riedke, jemné alebo jednoducho bez objemu.

Keď sa rozhodnete vlasy uzdraviť, radšej stavte na kvalitnú ošetrujúcu kozmetiku a doplnky stravy – pretože krásne vlasy môžu byť krásne aj bez všetkých tých upravujúcich prípravkov, ktoré im príliš neprospievajú. Skrátka a dobre: prečo mať vlasy pekné jednorazovo, keď môžu byť krásne stále?

Tip: Ak sa nemôžete vyhnúť stylingu pre výnimočnú príležitosť, použite pred úpravami VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

4. Keď farbenie, tak regenerácia

Farba na vlasy je bežnou záležitosťou. Aj farbenie môže byť pomerne šetrné - oplatí sa však vyhýbať sa drogérii a radšej zamieriť do kvalitného kaderníckeho salónu. Nie je totiž farba ako farba – a keď už pravidelne farbiť, potom vždy so sprievodným krokom číslo dva – ruka v ruke s regeneráciou.

Po každom zákroku, či už sa jedná o farbenie po celej dĺžke vlasov alebo len úpravu viditeľných odrastov, nezabudnite dopriať vlasom VENIRA regeneračnú masku, vhodnú práve pre farbené alebo melírované vlasy. Maska vlasy zacelí, oživí a zregeneruje po náročnom procese. Masku môžete naniesť na pár minút v sprche alebo ju použije ako regeneračný vlasový zábal.

 

5. Vitamíny a minerály

Chcete mať zdravé vlasy? Podporte ich rast, obmedzte ich vypadávanie a rovno stavte aj na krásnu pleť a nechty. Väčšina doplnkov stravy pre krásne vlasy obsahuje súbor minerálov, ktoré pomáhajú udržovať a zlepšovať stav nielen vlasov, ale aj nechtov či pleti, ako je VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

Podľa čoho ale tieto doplnky stravy vyberať? Ideálne podľa zloženia a účinkov. Vlasy by mali mať dostatok vitamínov a minerálov, ktoré ich chránia a zabraňujú ich vypadávaniu či lámavosti. Pridajte ešte dostatočný pitný režim na hydratáciu vlasov a predovšetkým pokožky zvnútra, ku ktorému vám výborne pomôže VENIRA shaker so zásobníkom. Využiť ho môžete okrem pitia aj na miešanie vašich obľúbených kolagénových drinkov. Vaše vlasy budú neprehliadnuteľné, rovnako ako vy.

 

 

Tip: Doprajte vlasom, nechtom a pleti komplexnú starostlivosť aj s VENIRA PREMIUM kapsulami pre vlasy, nechty a pleť. Vyvážená kombinácia živín v podobe esenciálnych aminokyselín, rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov, kolagénu, MSM a hyalurónu je ideálnym doplnkom, ktorý sa čoskoro prejaví na stave vašej pokožky, vlasov a nechtov. Pretože vaša krása začína vo vnútri - a začať môžete ihneď!

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Ako použiť arganový olej na vlasy

Ako použiť arganový olej na vlasy

Nie nadarmo sa arganovému oleju prezýva tekuté zlato. Pre svoje blahodárne účinky je známy po celom svete, pretože dokáže zastúpiť hneď niekoľko kozmetických prípravkov. Akých? Nielen to vám prezradíme v dnešnom článku.

 

Spoznajte arganový olej - tekuté zlato z Maroka

Arganový olej získal po práve celý rad lichotivých prídomkov. Tento elixír mladosti totiž patrí pre svoju univerzálnosť a blahodárne účinky k najvzácnejším olejom vôbec. Jeho blahodárne účinky sú dané bohatým zložením. Okrem antioxidantov obsahuje aj provitamín A, vitamín E, vitamín P a omega 3 a 6 esenciálne mastné kyseliny.

Pri aplikácii si zamilujete to, ako ľahko sa vstrebáva do pokožky a aj jeho príjemnú konzistenciu, ktorá nezanecháva mastný film.

Zaujímavosťou je, že sa vyrába z jadier plodov stromu zvaného Argánia tŕnistá, ktorý rastie na jedinom mieste na svete - v Maroku. Niet teda divu, že sú arganové lesy zapísané na zoznam chránených biosférických rezervácií UNESCO. Vy teraz každopádne viete, kam poslať ďakovnú kartičku, keď spoznáte blahodárne účinky arganového oleja na vlastnej koži, vlasoch a nechtoch.

 

Všestranné využitie arganového oleja

V skratke sa dá o arganovom oleji hovoriť ako o hotovom zázraku pre pleť, nechty a vlasy - pre tie predovšetkým.

 

Účinky arganového oleja na pleť

- hydratuje, obnovuje a pomáha udržať elasticitu pokožky

- pomáha stabilizovať činnosť mazových žliaz

- prispieva k zjednoteniu tónu pleti

- zjemňuje vzhľad jazvičiek po akné

- napomáha k vyhladeniu vrások

 

Účinky arganového oleja na pokožku tela

- urýchľuje hojenie drobných raniek a popálenín

- zlepšuje vzhľad jaziev a strií

- pomáha upokojiť pokožku po bodnutí hmyzom 

 

Účinky arganového oleja na vlasy

- má hydratačný účinok na vlasy, ktoré sú poškodené farbením, zlým zaobchádzaním alebo sú vysušené od slniečka

- zaceluje rozstrapkané končeky vlasov

 

Účinky arganového oleja na nechty

- regeneruje a hydratuje nechtovú kožičku

- posilňuje nechty a podporuje ich lesk a rast

 

3 spôsoby použitia arganového oleja na vlasy

 

1. Ošetrenie vlasov poškodených slnkom a farbením

S arganovým olejom môžete docieliť viditeľné zlepšenie celkovej kvality vlasov, a to za relatívne krátku dobu. Pre hĺbkové ošetrenie si urobte zábal na vlasy. Potrebné množstvo arganového oleja naneste najskôr na ruky, v ktorých ho zahrejte.

Potom ho aplikujte na vlasy od korienkov ku končekom. Vlasy následne zabaľte do nášho extra savého turbanu a nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Po uplynutí odporúčanej doby si dôkladne umyte vlasy šampónom a kondicionérom tak, ako ste zvyknutí.

 

2. Prvá pomoc na rozstrapkané končeky

Tentokrát aplikujte pár kvapiek oleja priamo na rozstrapkané končeky vlasov a nechajte aspoň hodinu pôsobiť. Potom si dôkladne umyte hlavu šampónom a kondicionérom, ako ste zvyknutí.

 

3. Prevencia proti lámaniu a vysúšaniu vlasov

Arganový olej môžete používať pravidelne a dlhodobo. Pokiaľ Vás trápi lámavosť a suchosť vlasov, arganový olej používajte raz až dvakrát týždenne. Pár kvapiek arganového oleja zahrejte medzi prstami a potom ho vmasírujte do dĺžok. Následne si navlečte kúpaciu čiapku a olej nechajte pôsobiť cez noc. Ráno si hlavu starostlivo umyte.

 

VENIRA produkty s obsahom blahodarných olejov

V oblasti starostlivosti o pleť odporúčame pleťový peeling kombinujúci účinky mandľového a slnečnicového oleja. Ak máte suchú a dehydratovanú pokožku, siahnite po hydratačnom rade, ktorého produkty obsahujú (okrem iného) olej z ruže damašskej. Avšak vzácne oleje nájdete aj v akné alebo anti-age rade, preto si konkrétnu kozmetiku vyberajte vždy podľa typu svojej pleti a jej aktuálnych potrieb.

Ďalej pokračujte s aplikáciou peelingu na pery, ktorý odstraňuje z ich povrchu všetky odumreté kožné bunky a zaisťuje intenzívnu výživu suchým a popraskaným perám.

Ak túžite po riasach a la žmurkacia bábika a krásne tvarovanom obočí, nezabudnite do svojej kozmetickej rutiny zaradiť VENIRA sérum pre podporu rastu rias a obočia obohatené o patentovanú zložku AnaGain, nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, blahodarnú.

O svoje telo sa starajte so sprchovými olejmi, ktoré vďaka vyváženej kombinácii účinných látok premenia každé vaše sprchovanie na dokonalý zážitok. Zhruba 2-3x si doprajte telový peeling s obsahom hneď štyroch blahodarných olejov. Hýčkanie pokožky nekončí ani po osušení pokožky, kedy na nej môžete aplikovať telové mlieka, ktoré pokožke zaisťujú prvotriednu hydratáciu, regeneráciu a neodolateľný pocit sviežosti.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Ako správne užívať Veniru?

Ako správne užívať Veniru?

Čas od času nám prídu otázky, ktoré sa nejakým spôsobom týkajú užívania Veniry. Aj keď množstvo odpovedí je možné nájsť v našej sekcii Často kladené otázky, rozhodli sme sa, že na tie najčastejšie z nich odpovieme formou tohto krátkeho článku.

 

A tu sú otázky a odpovede:

 

Koľko kapsúl sa denne berie?

Denne sú to 2 kapsule.

 

Kedy je najlepšie Veniru užívať?

Všeobecne odporúčame užívať Veniru vždy ráno a večer. Prvú kapsulu teda ráno, napríklad pred raňajkami a druhú kapsulu večer, napríklad pred večerou. Použitie pred jedlom zvyšuje celkovú vstrebateľnosť.

Pokiaľ neraňajkujete alebo nevečeríte, potom sa snažte aspoň dodržať interval 10 hodín medzi prvou a druhou kapsulou (je to z dôvodu dobrej vstrebateľnosti všetkých látok). Niekomu nemusí užívanie kapsúl VENIRA pre vlasy, nechty a pleť nalačno robiť dobre, a preto ich môžete užívať pokojne aj po jedle.

Ako dlho pred jedlom by sa mali kapsule užívať?

Táto doba nie je nijako pevne stanovená. Odporúčame interval cca 5-10 minút pred jedlom.

 

Čo mám robiť, ak si zabudnem vziať kapsulu?

Pokiaľ si občas kapsulu vziať zabudnete, nič hrozné sa nedeje. Odporúčame potom pokračovať v klasickom dávkovaní postrážiť si ďalšiu dobu, kedy si kapsulu vziať. Neodporúčame brať 2 kapsule naraz, a to ani keď zabudnete.

 

Je možné dlhodobé užívanie? Mám si dať medzi kúrami pauzu?

Kapsule na vlasy, nechty a pleť je možné užívať dlhodobo a môžete z jednej kúry plynule nadviazať na ďalšie.

 

Môžem užívať 2 kapsule naraz, alebo musím dodržiavať rozostupy medzi jednou a druhou?

Naozaj odporúčame užívať prvú kapsulu ráno a druhú kapsulu večer, alebo v rozostupe 10 hodín medzi jednou a druhou kapsulou. Je to z dôvodu, že látky v dvoch kapsulách zrazu nevedia telo účinne vstrebať a tie nadbytočné by vylúčilo, čo je rozhodne škoda.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Výživové doplnky

Účesy z krátkych vlasov

Účesy z krátkych vlasov

Preč sú doby, kedy dlhé vlasy nosili len ženy a krátky zostrih bolo možné vidieť len na mužskej hlave. Dnes si muži sťahujú vlasy do copu a ženám zase krátky strih pridáva na sex-appeale. Krátke vlasy ovládli prehliadkové móla a celebritám prinášajú slávu na červenom koberci aj mimo neho. Tiež máte v pláne ísť nakrátko? Zoberte odvahu a vyrazte do kaderníctva! Koniec koncov, nemusíte ísť hneď na ježka, aj štýlovo upravené polodlhé vlasy vyzerajú šik!

 

Účesy: Krátke vlasy sú šik!

Pokiaľ vám v premene na krátkovlásku bráni obava, že nový účes bude pôsobiť jednotvárne, radi vás vyvedieme z omylu. Účesy z krátkych vlasov patria k často vyhľadávaným spojeniam v internetových prehliadačoch, kde veľmi rýchlo zistíte, koľkými spôsobmi je možné vlasy upraviť.

Než sa vašich kaderí zmocnia ostré nožnice kaderníka, vytvorte si predstavu o budúcom krátkom zostrihu a tú potom konzultujte s odborníkom. Krátke vlasy totiž nepristanú každému, navyše rozhoduje aj tvar tváre a krku, štruktúra vlasu a ich hustota.

Na druhú stranu, keď sa v účese nebudete cítiť dobre, za pár mesiacov vám vlasy zase dorastú. Prirodzený rast potom môžete podporiť s pomocou VENIRA kapsúl pre vlasy, nechty a pleť, ktoré vlasy vyživujú, dodávajú im potrebný lesk a udržujú ich optimálne hydratované.

 

Ktorý krátky strih si vybrať?

Už dlhší čas túžite po zmene svojej vizáže? Poďte sa spolu s nami pozrieť na rôzne druhy účesov z krátkych vlasov, z ktorých si zaručene vyberiete!

 

1. Pixie stokrát inak

Vlajkovou loďou účesov z krátkych vlasov je PIXIE. Vlasy na krku a po stranách sú veľmi krátke (2 až 3 cm), v hornej časti hlavy naopak dlhšie. Výhodou je, že predĺžené pramene v prednej časti umožňujú niekoľko variácií účesov – možno ich uhladiť dozadu, nosiť sčesané na bok, do čela alebo nedbalo rozstrapatené.

Váš finálny look môže byť v závislosti od vybraného stylingu ležérny, elegantný alebo romantický. Odvážnejšie ženy si vlasy po bokoch môžu takmer vyholiť a vytvoriť tým extravagantnejšiu variáciu pixie strihu.

Pixie je vhodný pre husté, jemné aj kučeravé vlasy a šikovný kaderník dokáže strih prispôsobiť nielen štruktúre vlasov, ale aj tvaru tváre.

Tip: Ak sa po nejakej dobe rozhodnete, že sa chcete vrátiť k dlhšiemu zostrihu, inšpirujte sa naším článkom s tipmi, ako urýchliť rast vlasov.

 

2. Chcete nosiť bôb?

V súvislosti s krátkymi a polodlhými vlasmi nemožno zabudnúť štýl účesu, ktorým je BOB. Že ste o tomto zostrihu nikdy nepočuli? V skutočnosti sa jedná iba o iný názov pre mikádo. V základnej podobe vlasy končia v úrovni brady. Existuje ale aj kratšia verzia (Garcon) zakončená pri ušných lalôčikoch a dlhší variant (long bob), kedy vlasy siahajú až pod bradu. Bob je buď s pätkou, alebo častejšie ofinou, často asymetricky strihanou.

Hľadáte nadčasový účes pre krátke vlasy? Mikádo pre vás bude tou správnou voľbou. Navyše je vhodné pre ženu s akoukoľvek štruktúrou vlasov aj tvarom tváre. Klasické mikádo, strih ala Kleopatra aj zvlnené polodlhé vlasy s pätkou na stranu, tak, a ešte mnohokrát inak, môže bôb vyzerať.

Či už si vyberiete ktorýkoľvek z účesov, vaše vlasy budú vždy potrebovať poriadnu starostlivosť, ktorú im môžete poskytnúť s VENIRA prírodnou vlasovou kozmetikou.

 

3. Sebavedomým pristane undercut!

Pokiaľ máte oválne tváre, husté vlasy a jemné rysy, potom ste ideálnou adeptkou na UNDERCUT! Vlasy na vrchole hlavy sú dlhšie ako tie naspodku a opäť sa dajú upraviť podľa potreby. Typický undercut štýl je vlastný napríklad Rihanne či Miley Cyrus.

Elegantnú podobu docielite prehodením vlasov na stranu. Naopak sčesaním dlhších prameňov smerom dozadu, dosiahnete punkový vzhľad. Undercut strih vlasov pristane sebavedomým ženám. Celkový look skvele doplní perfektne zvolená farba a módne doplnky v podobe štýlových okuliarov.

 

4. Ležérne aj elegantne s kaskádou

Krátke aj dlhšie vlasy je možné zostrihať do KASKÁDY. Dovoliť si ju môžu aj ženy s jemnými vlasmi. V závislosti na kontúrach tváre sa zvolí optimálna dĺžka vlasov, ktoré sú potom kaskádovito zostrihané. Od zadnej časti hlavy smerom k tvári sa vlasy skracujú.

Existujú desiatky možností, ako si s týmto strihom každý deň vytvoriť originálny účes. Môžeme použiť žehličku, difuzér alebo kulmu. Podľa nálady a situácie ľahko vytvoríte elegantný, nedbalý, či sexy vzhľad, ktorý opäť vynikne s dobre vybraným odtieňom.

Po umytí vlasov môžete použiť aj VENIRA turban na vlasy s úžasne jemného materiálu pre perfektné vysušenie vašich kaderí.

 

5. Pre odvážnych je tu buzz cut

Absolútne najodvážnejším zostrihom pre krátke vlasy je BUZZ CUT, čiže vlasy maximálne 20 milimetrov dlhé. Radikálnu zmenu tohto razenia si môžu dovoliť ženy s jemnými rysmi, dlhým štíhlym krkom a dokonale súmerným tvarom lebky. Naopak nevhodný je buzz cut pre dievčatá s okrúhlou alebo štvorcovou tvárou.

Oválne tváre sú naopak ideálne. Čo sa týka stylingu, tentoraz sa v kúpeľni naozaj nezdržíte. Vždy budete ihneď upravené. Tento účes je síce nekomplikovaný, ale vyžaduje pravidelný zásah kaderníka, ktorý vždy vlasy skráti na požadovanú dĺžku.

Postarajte sa o svoje kadere len s prírodnými a kvalitnými produktmi! VENIRA keratínová voda prospieva celkovej vitalite vlasov a napravuje poškodený povrch vlasov.

 

A čo vám pristane?

Suma sumárum platí, že dámam s guľatou tvárou pristane účes s objemom na vrchole hlavy a dlhšími prameňmi v prednej časti (bob, kara, pixie). Výrazne im môže pomôcť asymetria, ktorá odbúra prípadné nedostatky.

Výskať si môžu aj majiteľky oválnych tvárí. Padnú im totiž takmer všetky verzie krátkych účesov. Jemné rysy najlepšie vyniknú v precízne zostrihanom chlapčenskom účese, ktorý orámuje tvár. Vysoké čelo opticky zamaskuje dlhá ofina, naopak kontraproduktívne bude pre ženy s nesúmerným a dlhým nosom.

A aké sú vhodné účesy z krátkych vlasov pre staršie ženy? V tomto prípade je vek naozaj len číslo a vy s radosťou môžete vynosiť ktorýkoľvek zo spomínaných krátkych strihov. Záleží opäť len na tom, aký máte tvar tváre a štruktúru vlasov. Z hľadiska farieb rozhodne vedú prirodzené odtiene.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Vlasové masky vyrobené z pokladov ukrytých vo vašej špajze

Vlasové masky vyrobené z pokladov ukrytých vo vašej špajze

Máte pocit, že pre svoje vlasy robíte prvý posledný, doprajete im pravidelnú starostlivosť kaderníka, ktorá vás stojí nemalé peniaze, a napriek tomu nie sú tak úplne podľa vašich predstáv? Trvalá, fúkanie, žehlenie, kulmovanie, ale aj prílišné horúco či mráz, to všetko na vašu šticu pôsobí neblaho. Poznáme to všetci. S pomaly blížiacou sa zimou, trávime čas v prekúrených miestnostiach, vonku naopak v mrazivom počasí a aby toho nebolo málo, zavŕšime to nasadzovaním čiapok. Iste, robíme to pre naše pohodlie, málokedy pritom však myslíme na to, aký neblahý následok to má pre naše vlasy.

 

Domáce masky na vlasy

Zúfalstvo prepadáme vo chvíli, keď zistíme, že naše vlasy sú vysušené, rozstrapkané alebo sa lámu. Skúšame fúru stylingových prostriedkov v domnení, že je to to pravé a bohužiaľ až po čase prichádzame na to, že sme si tým nepreberným množstvom chémie ešte viac uškodili.

Čo teda s tým? Nebojte, nie je dôvod si zúfať. Pokiaľ bežnú starostlivosť doplníte o niektorú z nasledujúcich vlasových masiek, môžete si byť istí, že výsledok vykĺzne nielen úsmev na vašej tvári, ale predovšetkým docielite účinok, o akom sa vám ani nesnívalo. A pritom je to také ľahké!

V pohodlí domova a so surovinami, ktoré máte určite v špajze či v chladničke, dosiahnete neuveriteľné výsledky. Ušetríte, a navyše dodáte vlasom regeneračnú kôru, akú si určite zaslúži.

 

Z čoho masku vyrobiť?

Vyberať môžete z nepreberného množstva ingrediencií ako je banán, avokádo, kokos, káva, med, olivový olej, citrónová šťava, vajcia, jogurt, jablkový ocot alebo napríklad pivo. Fantázii sa naozaj medze nekladú av dnešnej dobe zahltenej informáciami nie je problém si vyhľadať presne to, čo práve potrebujete.

Dá sa takto pomôcť vlasom mastným, suchým, polámaným aj inak zničeným. A vedzte, že dávať si na hlavu jedlo, čo sa často kaderníkom prieči, už prinieslo útechu nejednému zúfalému človeku.

Tip: Ak sa vám nechce chystať vlastná maska, potom využite perfektné zloženie VENIRA masky na vlasy pre lesk a hebkosť.

 

Najúčinnejšie masky na vlasy

Pokiaľ túžite po zdravých vlasoch bez chémie a umelých látok, príroda má pre vás čo ponúknuť. Prírodné vlasové masky sa stali obľúbenou voľbou mnohých ľudí, ktorí sa snažia nájsť šetrný a zároveň účinný spôsob, ako posilniť svoje vlasy. Či už ste bruneta, blondína alebo ryšavka, pozrite sa na to, aká maska na vlasy pre vás bude tá najlepšia.

 

1. Maska pre blondínky

Ste blondínka a chceli by ste, aby vaše vlasy boli lesklejšie a žiarivejšie? Stačí vám na to 125 ml vlažného harmančekového čaju, najemno nastrúhaný zemiak a šťava z jedného citróna. To všetko dôkladne premiešajte, naneste na celú dĺžku vlasov, prikryte igelitovým vrecúškom a 2-3 minútky zahrievajte fénom. Potom opláchnite a kochajte sa svojim výsledkom.

Aj VENIRA regeneračná maska pre vás môže byť tou správnou voľbou. Posilňuje vlasy od korienkov po končeky, zaisťuje im intenzívnu a efektívnu vlasovú starostlivosť a eliminuje nepríjemné krepatenie vlasov.

 

2. Maska pre brunetky

Pre zdravší a žiarivejší vzhľad vašich hnedých vlasov vám bohato postačí pol šálky holandského kakaa, lyžička medu, lyžička jablčného octu a 125 ml plnotučného bieleho jogurtu. Všetky suroviny premiešajte a naneste na umyté a uterákom vysušené vlasy. Po 2-3 minútach pôsobenia opláchnite teplou vodou.

S VENIRA vyživujúcou maskou na vlasy s úžasnou vôňou manga a liči s hneď štyrmi starostlivo vybranými látkami prenikajúcimi hlboko do štruktúry vlasových vlákien získate žiarivé a krásne vlasy bez poškodenia.

 

3. Maska pre objem vlasov

Pokiaľ vám chýba potrebný objem, využite benefitov piva - predovšetkým vitamín B a bohatý obsah bielkovín. Stačí zmiešať 125 ml tohto zlatistého moku s rozšľahaným vajcom, roztlačeným banánom a lyžicou medu. Dôkladne premiešajte všetko dohladka a pripravenú zmes vmasírujte do pokožky hlavy. Nechajte zhruba hodinu pôsobiť a potom umyte šampónom tak, ako ste zvyknutí.

Potom si môžete vlasy namiesto do klasického uteráka zamotať do VENIRA turbanu na vlasy vyrobeného z veľmi jemného, mäkkého a vysoko savého materiálu.

 

4. Maska pre lesk vlasov

Pokiaľ potrebujete svojim vlasom dodať lesk, potom nie je nič jednoduchšie, než urobiť zo šálky očistenej tekvice pyré a zmiešať ho s dvoma lyžicami medu. Túto zmes potom naneste po celej dĺžke vlasov až ku korienkom a po 15 minútach pôsobenia opláchnite teplou vodou.

Dodať vlasom stratený lesk, podporiť ich rast ale aj zaceliť rozstrapkané končeky dokáže VENIRA rozmarínová voda!

 

5. Maska pre mastné vlasy

Trápi vás mastné vlasy, ktoré nevyzerajú práve najlepšie? Potom roztlačte avokádo, dobre ho vyšľahajte s lyžicou medu, olivového oleja a lyžičkou mätového čaju. Vmasírujte do celej dĺžky vlasov a predovšetkým do končekov. Po tridsiatich minútach umyte šampónom a kondicionérom. Účinná je aj maska z ušľahaného snehu z piatich bielkov. Naneste a nechajte pôsobiť, kým sneh nezaschne. Potom opláchnite.

 

6. Maska pre suché vlasy

Najjednoduchší recept medzi vlasovými maskami tvorí ten proti suchým vlasom. Stačí len aplikovať olejový zábal. Najlepšie poslúži kokosový, mandľový či olivový olej, za studena lisovaný. Ten jemne ohrejte, nie viac ako na 40 stupňov, pretože by potom stratil svoje účinky. Vyskúšať môžete aj masku z banánu, trochu olivového oleja a lyžičky medu. Tento zábal môžete aplikovať 2x týždenne.

Na suché vlasy vám účinne zaberie aj VENIRA kondicionér s vegánskym keratínom, Emolidom CC a arganovým olejom.

 

7. Maska na lupiny

Postačí vám na to len 1 liter vlažnej vody a šťava z jedného citróna. Vmasírujte a nechajte 20 minút pôsobiť. Potom opláchnite studenou vodou.

A takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Neprekvapili by vás ani recepty na masku z trstinového cukru, kávy, tea tree oleja, kivi či napríklad vody z uhoriek alebo žihľavy. Dopriať občas vlasom ozdravnú masku je prínosné pre ich lesk, zdravie, regeneráciu a celkový vzhľad.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Čo robiť pre krásne a zdravé vlasy?

Čo robiť pre krásne a zdravé vlasy?

Vlasy sú rovnako individuálne ako ich nositelia. Majú svoje potreby a vyžadujú špecifickú starostlivosť. Ak ju nemajú, lámu sa, rednú, stráca lesk, pôsobí nevzhľadne a poškodene. Vinníkom môžu byť tiež nevhodne zvolené preparáty. Návodov na krásne vlasy existuje hneď niekoľko, ale ktorý je tým ideálnym práve pre vaše jemné, kučeravé, mastné, rovné alebo farbou zničenej kadere? Konvenčných prípravkov je toľko, že sa v nich prestávame orientovať a ich zloženie je mnohokrát alarmujúce. Väčšina preparátov navyše sľubuje viac, než skutočne dokáže.

 

Postupujete pri umývaní vlasov správne?

Zakopaný pes môže byť už v samotnom umývaní vlasov. Skúste to nabudúce radšej nasledovne.

1. Asi hodinu pred umývaním aplikujte do vlasov niektorý z prírodných olejov. Kokosový olej obsahuje draslík, udržuje pokožku hlavy zdravú, redukuje výskyt lupín, zamedzuje lámaniu a vypadávaniu vlasov. Je tiež špičkou v prevencii poškodených vlasov. Olivový olej stimuluje rast, mandľový potom posilňuje vlasové folikuly a zodpovedá za prirodzený lesk. Arganový a ľanový olej výborne hydratujú. V prípade, že vás trápi vypadávanie vlasov, siahnite po levandule.

2. Vlasy si umyvajte vlažnou vodou. Horúca ich vysušuje a škodí im.

3. Šampón zbavuje vlasy prírodných olejov, stačí preto malé množstvo prípravku, ktorý ešte zriedime vodou.

4. Kondicionér je dobré naniesť od strednej dĺžky po končeky. Často máme tendenciu ním obaliť celú hlavu a vlasy potom pôsobia mastným dojmom.

5. Na fľaštičkách dostupných preparátov sa mnohokrát stretneme s formulkou pre každodennú starostlivosť. Vlasy ale určite neumývajte každý deň, vysušuje ich to.

 

Sušenie bez rizika

K častým chybám dochádza aj počas procesu sušenia:

- vlasy uterákom príliš netrite, len ľahko vytlačte prebytočnú vodu a nechajte chvíľu pod uterákom odpočinú alebo využite náš VENIRA turban z mäkkého a jemného materiálu

- pokiaľ nemáte čas vlasy riadne vysušiť, rozhodne ich pevne nesťahujte gumičkou, vlhké vlasy sú totiž zvlášť náchylné na lámanie

- vlasy rozčešte hrebeňom so širokými zubami, česajte však od končekov, nie od korienkov a pokiaľ vám predsa len nepôjdu dobre rozčesať, použite VENIRA rozmarínovú vodu

- vyhnite sa nadmernému kefovaniu a presušovaniu fénom

 

Prírodné zázraky pre každý typ vlasov

Pokiaľ ste zvyknutí používať stylingové prípravky, vyberajte si tie, ktoré obsahujú minimálne množstvo syntetických zložiek. Silikóny, parabény a ropné deriváty zabraňujú prenikaniu živín a vlhkosti dovnútra do vlasu a robia ich poréznym a suchým.

Doma vyrobené produkty a masky vždy pripravujte iba z čerstvých ingrediencií. Ani u prírodných preparátov sa nemusíte trafiť na prvú dobrú. Skúšajte, čo vašim vlasom prospieva a aké ošetrenie považujete za najvhodnejšie. Nemusíte sa držať jedného postupu, experimentujte. Každá surovina totiž obsahuje iné prospešné látky.

1. Výživnú masku doprajte vlasom aspoň raz týždenne. Všetkým typom prospeje kôra pripravená z avokáda a medu. Suché vlasy spacia kombinácia vajec a olivového oleja. Jedincom s mastnými vlasmi pomôže jablkový ocot s citrónom a po lupinách sa zapráši použitím banánu, medu a mandľového oleja. Ak si radšej chcete zaobstarať už pripravenú masku, potom skúste VENIRA masku na vlasy pre lesk a hebkosť.

 

 

2. Ak váhate, ktorú surovinu zvoliť, vyrobte si masku z vajec! Obsahujú veľké množstvo bielkovín, ďalej zinok, síru a železo.

3. Lesk a hydratáciu vlasom nahradí zábal z tučnej smotany alebo bieleho jogurtu.

4. Rozstrapkané končeky sa umúdri po pravidelnej kôre z piva, oleja a vajec. Rovnakú službu vykoná aj kokosový olej.

5. Pre majiteľky kučier je vhodná kombinácia medu a oleja z pšeničných klíčkov.

6. Vitamínovou bombou pre vlasy všetkých typov sú pivovarské kvasnice, šťava zo surových zemiakov, mrkva či bambucké maslo.

7. Ak dáte na tradície, najstaršie recepty hovoria o blahodarnom vplyve cibuľovej šťavy. V nej obsiahnutá síra stimuluje tvorbu kolagénu a pomáha regenerácii vlasových folikulov.

 

Tip: Stále váhate nad tým, akú masku si pre vaše kadere vyberiete? Aký typ pre vaše vlasy je ten najlepší a ako si ich presne vyrobiť zistíte v našom článku.

 

Akú stravu milujú vaše kadere?

Ani najlepšia starostlivosť o vaše vlasy nebude dostačujúca, pokiaľ sa nebudete vhodne stravovať. V súvislosti s vlasmi je dôležitá strava bohatá na bielkoviny. Vyskytujú sa hlavne vo vajciach, mäse, tofu alebo sóji. Jedzte aj ryby, tie obsahujú dôležité esenciálne omega 3 mastné kyseliny a vitamín D. Ak vám nechutia, siahnite po doplnku stravy VENIRA omega 3 alebo VENIRA vitamín D.

Veľký dôraz sa kladie aj na príjem vlašských orechov, ktoré okrem omega mastných kyselín obsahujú vitamín E a biotín. Jedlá s obsahom zinku, ako sú orechy, hovädzie mäso alebo celozrnné pečivo zabraňujú vypadávaniu vlasov, tvorbe lupín či svrbeniu pokožky. Sladké zemiaky, mrkva, mango, marhule alebo tekvica sú zase nenahraditeľným zdrojom beta karoténu.

 

Vyživte svoje vlasy aj zvnútra

Výživa predstavuje skvelý spôsob, ako telu dodať potrebné vitamíny a minerály. V skutočnosti naša strava často nie je natoľko pestrá, aby sme pokryli potreby organizmu, čo sa môže odraziť od stavu našich vlasov, nechtov či pleti. Absenciu niektorých živín môžu kompenzovať vitamínové doplnky stravy.

Prírodné kapsule VENIRA pre vlasy, nechty a pleť obsahujú 19 aktívnych látok, ktoré pomáhajú riešiť problémy so zlou kvalitou vlasov. Ide o komplexný prostriedok s vyváženým zastúpením nevyhnutných živín.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Vlasy a dovolenka

Vlasy a dovolenka

Vysoké teploty, morská voda a príjemný vánok sú ideálnymi spoločníkmi pre letnú dovolenku. Nie každý to asi vie, ale naše vlasy to ale vidia inak. Pôsobením spomínaných faktorov sa mení ich štruktúra, stráca zdravý vzhľad a prirodzený lesk. Z pobytu sa tak mnohokrát vraciame síce oddýchnutí a plní síl, ale vďaka slame na hlave by sme sa najradšej všetkým ostatným vyhýbali. Ako jednoducho tomu predísť, ako sa ideálne starať o svoje vlasy v letnom období a čo všetko k tomu budete potrebovať sa dozviete v tomto článku.

 

Čo robiť, nech vlasy na slnku netrpia?

Slnečné lúče môžu podráždiť nielen pokožku, ale často zdevastujú aj vlasový porast. Pri dlhšom pobyte na slnku sa z vlasov odparuje voda a dochádza k ich dehydratácii. Narúša sa vonkajšia ochranná vrstva vlasu, ubúda pigmentu a melanínu.

V dôsledku UV žiarenia potom vlasy strácajú pružnosť, stávajú sa krehkými a štiepia sa. K hromade opaľovacích krémov by sme si preto mali pribaliť aj vhodnú vlasovú kozmetiku práve pre toto obdobie. Môže sa jednať o spreje s UV faktorom alebo produkty s obsahom panthenolu, aloe vera, jojobu či keratínu. Perfektným spoločníkom môže byť aj VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

Použitím niektorého z prípravkov pred odchodom na pláž značne znížime negatívne dopady slnečných lúčov. Po celom dni na slnku môžeme navyše vlasy a pokožku hlavy ošetriť VENIRA regeneračnou maskou.

 

Ako prekabátiť negatívne účinky UV slnečného žiarenia?

Krásu, lesk a zachovanie farby môžeme podporiť množstvom ďalších opatrení. Ako je:

 

Pri opaľovaní aj kúpaní v mori či bazéne vždy používajte pokrývku hlavy. U žien sa môže jednať o moderný slamený klobúk alebo akúkoľvek priedušnú čiapku. Muži zase určite zvolia jednoduchú šiltovku.

Nielen vlasy, ale aj celé telo vám tiež poďakuje, pokiaľ sa budete medzi 11. a 15. hodinou vyhýbať slnečnému žiareniu. Práve v tomto čase je vplyv UV slnečných lúčov a škodlivých látok najsilnejší. Využite tento čas napríklad na čítanie dobrej knihy alebo na odpočinok na izbe.

Účinnou zbraňou proti slnku i vetru sú pletené účesy, predídete tak nadmernému vysušeniu vlasov a tiež ich nepríjemnému strapateniu. Pokiaľ by ste aj napriek tomu mali problém s rozčesávaním vlasov, zachráni vás VENIRA rozmarínová voda.

Namiesto kovových spôn zvoľte ich plastový alebo drevený variant, ktorý nepriťahuje slnko a teda nepoškodzuje jednotlivé vlasy. Vždy, a to aj keď nie ste práve na dovolenke, používajte kvalitné hrebene a vlasy si umývajte vlažnou vodou.

Nezabúdajte ani na zdravú stravu, dostatok tekutín a prírodné doplnky stravy s kvalitným a komplexným zložením, ktoré zlepšujú ich stav, ako sú napríklad VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť, pretože sa o vlasy treba starať nielen z ich zovňajšku, ale prevažne aj zvnútra.

 

Bráňte svoju hrivu pred následkami morskej soli

Nepriateľom vlasových folikulov sa môže stať aj inak liečivá morská soľ. Pokiaľ pred kúpaním v mori použijete bezoplachový vlasový sprej v podobe VENIRA bezoplachového kondicionéra, soľ vlasy nepoškodí. Dokonca zlepší ich kvalitu, vyčistí pokožku hlavy a zredukuje zvyšky chemikálií z vlasových prípravkov.

V opačnom prípade na seba soľ viaže vodu, odparuje ju, soľ vo vlasoch zostáva a kryštalizuje. Kryštály absorbujú vlhkosť a mastnotu, vlasy sú potom suché, bez lesku a náchylné na ďalšie poškodenie.

Ak holdujete potápaniu a chcete čo najviac zachovať existujúci farebný odtieň vašich kaderí či existujúcu kvalitu, potom rozhodne použite plaveckú čiapku.

 

Voda ako víťaz nad chlórom

Na dovolenke mnohokrát väčšinou neodoláme ani nádherným priezračným bazénom, ktoré sú čisté vďaka obsahu chlóru. Zbystriť by tu však mali predovšetkým blondínky, ktorým chlór môže spôsobiť zelenkastý tón.

Ťažké kovy vo vode sa viažu k vlasovým vláknam, čím dochádza k zmene farby. Pred vstupom do bazéna a po jeho opustení vám preto odporúčame umyť vlasy čistou vodou a nechať ich prirodzene uschnúť.

Vzhľad a kvalitu vlasov narúša aj tvrdosť vody, vietor alebo klimatizácia. Riziko poškodenia vlasovej štruktúry narastá, keď pôsobí viacero faktorov súčasne. Kombinácia morskej soli, chlóru a slnka môže byť pre vaše vlasy naozaj zničujúca.

 

Vráťte sa domov s krásnou šticou

O vlasy sa treba starať priebežne. Zhruba týždeň pred dovolenkou by ste im preto mali dopriať extra pozornosť. Zájdite si ku kaderníčke, nechajte si zastrihnúť končeky a kúpte si vhodnú vlasovú kozmetiku zodpovedajúcu vášmu typu vlasov. Nerobte radikálne zásady, nepodstupujte farbenie ani trvalú.

Ak vlasom doprajte adekvátnu starostlivosť, zostanú aj po návrate z dovolenky pružné, pevné a lesklé. Farba samozrejme vždy trochu utrpí, ostatné nežiaduce účinky vás ale minú. Tak nezabudnite - sprej na vlasy, regeneračná maska, klobúk, zdravá strava a doplnky stravy obsahujúce nadštandardnú telu prospešné látky.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Ako môžu vitamíny na vlasy ovplyvniť krásu vlasov?

Ako môžu vitamíny na vlasy ovplyvniť krásu vlasov?

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, ako môžete ovplyvniť krásu vašich vlasov? Stavili by sme sa s vami, že určite viac ako raz! Ľudské telo sa skladá z miliónov buniek. Pracujú cez deň aj v noci, aby pokryli potreby nášho organizmu. Rastú, delia sa a zodpovedajú za funkčnú i estetickú podobu každého z nás. Za ideálnych podmienok fungujú stopercentne, v opačnom prípade zlyhávajú a už sa na ne nemôžeme plne spoľahnúť. Výsledkom je nedokonalá funkcia niektorého z orgánov, tkanív či žliaz. Prejavom nedostatočne stimulovaných buniek môžu byť aj suché, rozstrapkané a riedke vlasy.

 

Dajte bunkám palivo

Možno je vaša štička výsledkom agresívneho farbenia, častého fénovania alebo nevhodného životného štýlu. Na vine však môže byť aj genetika a hormóny. Problémy s vlasovým porastom však veľmi často súvisia najmä s ich podvýživou, absenciou potrebných živín, antioxidantov, minerálov a vitamínov.

Akokoľvek je naše telo obdivuhodné, niektoré látky si samo jednoducho vytvoriť nedokáže. Vytúžené podoby vlasov je možné sčasti zaistiť vonkajšou starostlivosťou. Vnútornú nerovnováhu ale bohužiaľ neupraví seba kvalitnejší šampón, olej a dokonca ani akákoľvek iná vlasová kozmetika.

 

Prečo väčšina preparátov nefunguje?

Trh je v dnešnej dobe doslova presýtený prípravkami garantujúcimi zázračné efekty na vaše kadere. Vlastná skúsenosť je ale neprenosná a skúšanie týchto preparátov býva vždy behom na dlhú trať. Dobre preto zvážte, ktorý liek alebo doplnok stravy začnete užívať.

Prítomnosť prospešných látok v kapsule ešte nezaručí vytúžený účinok, pretože ich koncentrácia môže byť veľmi nízka. Z hľadiska zloženia vlasových prípravkov preto vo väčšine prípadoch rozhoduje počet aj množstvo obsiahnutých látok.

Rad odporúčaných doplnkov stravy ľahko zúžite vyčlenením tých, ktoré sľubujú viditeľné výsledky v priebehu niekoľkých dní. Objektívny účinok kapsúl je totiž spravidla možné posúdiť až po niekoľko týždňovej kúre.

 

Tip: Docieliť krásne a zdravé vlasy môžete aj s jedným z dôležitých minerálov pre naše telo a predovšetkým pre vlasy, a to síce s vápnikom. Ako pôsobí vápnik v tele a aké sú jeho zázračné schopnosti zistíte v našom článku.

 

Funkčný jedálniček pre vaše vlasy

Najväčšou prácou na obnove zničených a oslabených vlasov zostanú vitamíny skupiny B. Vitamín B3, B5 a B6 sú totiž hlavnými protagonistami metabolických procesov prebiehajúcich vo vlasových korienkoch.

Okrem tejto činnosti tiež regulujú kožný maz a podporujú silu a pevnosť vlasu. Vitamín B7 ochraňuje vlasovú pokožku, zabraňuje vzniku rozštiepených končekov a dodáva vašej hrive lesk. S VENIRA B-komplexom získate navyše všetky vitamíny skupiny B v jednej tobolke!

Vitamín C, ako antioxidant spomaľuje starnutie buniek, podporuje prekrvenie pokožky a zlepšuje metabolizmus korienkov. Výrazne sa podieľa aj na uvoľňovaní železa, ktorého absencia je častým dôvodom straty vlasov. Poruchy rastu môžu byť spôsobené tiež nedostatočným množstvom vitamínu A a E.

Úplným základom kvalitného preparátu by mali byť aminokyseliny. Stavebným kameňom vlasového kreatinínu je cysteín. Tyrozín utvára typický pigment. Nepostrádateľnou aminokyselinou je potom ďalej metionín s pozitívnym vplyvom na vlasové folikuly a detoxikáciu tela. Obe tieto dôležité aminokyseliny nájdete v našom doplnku stravy VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

Ukotvenie vlasov v koži a tvorbu kolagénu potom umocňuje zinok. Bez medi a selénu vlasy strácajú zdravý vzhľad, pevnosť a silu. Vitamínov a minerálov, ktoré stabilizujú vlasovú pokožku a umožňujú rast zdravých, pružných a lesklých vlasov je samozrejme viac. Ich blahodarný vplyv sa prejaví predovšetkým dlhodobým užívaním kvalitných prípravkov obsahujúcich vyvážený pomer prospešných živín.

 

Čo ďalšie ovplyvňuje krásu našich vlasov?

Okrem vitamínov existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť krásu našich kaderí. Tu sú niektoré z nich:

 

1. Strava

Aj správna strava zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravých vlasov. Zahrňte preto do svojho každodenného jedálnička potraviny bohaté na živiny, ako je listová zelenina, orechy, semienka, ryby či ovocie, ktoré nielenže zlepšujú vzhľad samotných vlasov, ale tiež môžu podporiť ich zdravie a prirodzený rast.

 

2. Hydratácia

Nedostatočná hydratácia tela sa môže prejaviť na zdraví vlasov. Je preto dôležité dostatočne piť čistú vodu a udržiavať správnu hydratáciu, aby vaše kadere zostali vyživené a odolné voči lámaniu. Hydratovať ich môžete aj spolu s VENIRA rozmarínovou vodou!

 

3. Stres

Často sa stresujete a ani sami neviete, kde vám hlava stojí? Dlhodobé a predovšetkým aj intenzívne stresové obdobie nie je dobré ani pre vaše vlasy. Odporúčame vám nájsť najrôznejšie spôsoby, ako sa so stresom vyrovnáte, ako je cvičenie, meditácia alebo návšteva psychológa. Z doplnku stravy môžete vyskúšať aj VENIRA relax komplex, ktorý prispieva k udržaniu dobrej nálady.

 

4. Ochrana pred slnečným žiarením

UV žiarenie slnka môže spôsobovať poškodenie vlasov, vrátane ich nežiaduceho zosvetlenia, lámania alebo suchosti. Dôležité je teda používanie klobúkov, šatiek alebo vlasových produktov s UV ochranou. Na letné obdobie je pre vás ako stvorený VENIRA ochranný sprej pre vlasy namáhané slnkom, chlórom a slanou vodou.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy