• Použite kód VEL15 na zľavu 15 % na všetko
  • Ku každej objednávke dáváme darček
  • Vyskúšané produkty, ktoré skutočne fungujú
  • Overené zákazníkmi, bezpečný a spoľahlivý nákup
  • Použite kód VEL15 na zľavu 15 %

Blog, Strana 20

S MSM získate hrivu, ktorú vám budú všetci závidieť

S MSM získate hrivu, ktorú vám budú všetci závidieť

Už sa vám niekedy stalo, že ste na ulici stretli človeka s tak nádhernými vlasmi, že ste mu až závideli? A zatúžili ste mať aj tak atraktívny a svieži vzhľad? Stáva sa vám, že sú tie vaše kadere často na zlosť? Bývajú mastné, zľahnuté a nedržia tvar? Ak ste si na niektorú z otázok odpovedali kladne, tak nezúfajte. Každý problém má svoje riešenie. Pomoc je jednoduchá a už nikdy sa takto cítiť nemusíte, ba dokonca sa tak niektorí budú cítiť kvôli vám!

 

Čo je to MSM?

S vyššie uvedenými problémami vám môže pomôcť MSM, čiže metylsulfonylmetán, čo je prirodzene sa vyskytujúca forma síry. Vďaka svojim blahodarným účinkom na vlasy, nechty a pokožku, býva táto čisto biela zlúčenina často označovaná ako krásny minerál. Aj vo veľkých dávkach je úplne netoxická.

Bežne sa nachádza vo všetkých živých organizmoch, v oceánoch či v dažďovej vode, ale aj v potrave, kde však býva tepelným spracovaním spravidla zlikvidovaná. Najčastejšie je ale jej používanie vo forme kapsúl, tabliet či práškov.

Pokiaľ ide o rast vlasov a ich zdravie, MSM tu zohráva kľúčovú úlohu. Jeho molekuly síry sú nevyhnutné pre tvorbu kolagénu a keratínu, teda dva základné proteíny obsiahnuté vo vlasoch. Kolagén sa podieľa na posilnení vlasovej štruktúry a zároveň zvyšuje jej pružnosť, zatiaľ čo keratín je zodpovedný za silu a lesk vlasov.

 

MSM ako prostriedok na zlepšenie kvality vlasov

Krásne lesklé a zdravé vlasy sú príťažlivé a zdobia každú ženu aj mužov. O tom žiadna. Navyše sú umiestnené na takom mieste, že býva až takmer nemožné ich prehliadnuť. Starostlivosť o ne je teda nevyhnutná, avšak vďaka nej môžete svoj vzhľad pozdvihnúť o sto percent a to predsa stojí za to.

Pokiaľ sa teda rozhodnete pre užívanie MSM, môžete očakávať, že sa vaše vlasy nielen spevnia a zosilnia, ale navyše sa zlepší ich celková štruktúra a odolnosť voči negatívnym vplyvom sa mnohonásobne zvýši. Zároveň pôsobí ako silný a stabilný antioxidant.

Podľa odborníkov metylsulfonylmetán nielen podporuje rast vlasov, ale dokáže ho aj mierne zrýchliť. Viditeľné výsledky sú teda viditeľné už po niekoľkých týždňoch užívania. Za ideálnu je odporúčaná kombinácia MSM s vitamínom C, ktorý podporuje jeho aktivitu v organizme a zvyšuje jeho účinnosť. Využiť môžete napríklad VENIRA lipozomálny vitamín C v podobe kapsúl, ktorý je vysoko vstrebateľný a ponúka vášmu telu množstvo benefitov.

Ďalším prínosom MSM je jeho pozitívny vplyv na vlasovú pokožku. Čistá a zdravá vlasová pokožka je totiž veľmi dôležitá na podporu rastu zdravých vlasov a prevenciu problémov, ako sú lupiny či svrbenie hlavy. MSM tiež napomáha vyrovnávať prirodzené pH vlasovej pokožky, čím ju udržuje zdravú.

 

Tip: Túto látku nevyhnutnú na udržanie správneho fungovania bielkovín a zdravia vlasov či nechtov nájdete aj v našich VENIRA kapsulách pre vlasy, nechty a pleť!

 

MSM a vypadávanie vlasov

Pre mnoho mužov i žien patrí padanie vlasov medzi zdroj frustrácie, ktorý môže narásť až do takých rozmerov, ako je strata sebavedomia. Prečo nám vlasy padajú, aké sú príčiny tejto fázy obnovy vlasov a ako tomu zabrániť? Aj to sa môžete dozvedieť v jednom z našich ďalších článkov.

Dobrou správou ale je, že MSM môže byť účinným prostriedkom na obmedzenie alebo dokonca aj úplné zastavenie vypadávanie vlasov. Jedným z mechanizmov, ktorým MSM pôsobí proti padaniu vlasov je jeho schopnosť podporovať tvorbu nových vlasových folikulov vrátane rastu nových vláskov.

Na to, aby vám rástli zdravé vlasy, ktoré nemajú tendenciu nadmerne vypadávať, je dôležitá aj správna mikrocirkulácia krvi vo vlasovej pokožke. Aj s tým sa môžete u MSM stretnúť, pretože práve do vlasovej pokožky dodáva potrebné živiny vedúce k rýchlejšiemu rastu vlasov.

Vypadávajúce vlasy sa postupne stanú jemné, tenké a logicky sa zníži aj ich samotný počet na hlave. Potom nastáva situácia, kedy aj tie najlepšie šampóny pre objem a hustotu už rozhodne nestačia. Ďalším prínosom MSM preto pre osoby trápiace vypadávaním vlasov je schopnosť zahusťovať už existujúce vlasy.

 

MSM: pomocník nielen na vlasy, ale aj kĺby či imunitu

Rovnako ako ostatné prirodzene sa vyskytujúce zložky v tele, ako je kolagén či keratín má aj metylsulfonylmetán aj ďalšie účinky, ktoré presahujú obyčajnú starostlivosť o vaše vlasy.

 

S čím ďalším teda MSM pomáha?

Kĺby a kosti - vďaka svojim protizápalovým schopnostiam a možnosti znižovať bolesť či zápal v kĺboch je MSM obľúbené aj u mnohých mužov či žien starších generácií. Ako doplnok stravy ho tak môžete užívať aj s problémami týkajúcimi sa artritídy alebo len tak na posilnenie kostí a zlepšenie flexibility.

Koža – podieľa sa na udržaní optimálnej pružnosti kože, podporuje tvorbu kolagénu, čo je kľúčový proteín pre zdravú a mladistvú pleť. MSM je určený aj na detoxikáciu tela, kedy z neho odstraňuje všetky škodlivé látky.

Imunitný systém - MSM je určený aj na posilnenie imunitného systému, pretože podporuje tvorbu antioxidantov v tele bojujúcich proti voľným radikálom.

Trávenie - udržuje zdravú črevnú mikroflóru a udržuje všetky tráviace procesy v norme. Odstraňuje odpadové látky a toxíny z tela preč, čo prispieva k celkovému zdraviu a vitalite.

Nechty - okrem starostlivosti o vlasy má MSM aj pozitívny vplyv na zdravie nechtov. Posilňuje nechtové lôžka, znižuje ich krehkosť a lámavosť.

 

Aké sú zdroje MSM?

Metylsulfonylmetán sa vyskytuje hneď v niekoľkých potravinách. Pokiaľ ho ale neprijímate dostatok, je vhodné MSM dodať do vášho tela v podobe najrôznejších doplnkov stravy.

MSM je obsiahnutý v:

- cibuli a cesnaku, ktoré sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov MSM

- kapuste, vrátane kapusty bielej a červenej

- brokolici bohatej nielen ako zdroj MSM ale je v nej obsiahnuté aj veľké množstvo ďalších vitamínov a minerálov

- jablkách, jahodách a pomarančoch, ktoré môžete konzumovať samotné či pridávať do rôznych smoothies či ovocných šalátov

- ananáse bohatom tiež na enzým bromelain podporujúci trávenie

 

Tieto potraviny sú skvelým prírodným zdrojom MSM a môžu byť začlenené hneď od niekoľkých rôznych pokrmov. Dodajte do svojho tela potrebné množstvo tejto síry a doprajte si tak výživný pokrm s vašimi najobľúbenejšími pochutinami.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Kolagén dodá vlasom kvalitu a zdravý vzhľad

Kolagén dodá vlasom kvalitu a zdravý vzhľad

Mať lesklé a zdravé vlasy kypiace vitalitou, pevné dlhé nechty a bohaté husté riasy je ideálnou predstavou a mnohokrát aj snom akejkoľvek ženy. Matka príroda však nepristupuje ku každému rovnako a čo bolo jednému dopriate, druhému je odopreté. Bohužiaľ tak niektorí musia bojovať so zľahnutými a lámavými vlasmi, s tenkými a neustále sa štiepiacimi nechtami či riedkymi riasami. Máme pre vás ale dobrú správu, tieto nepríjemnosti sa dajú vyriešiť s prírodným kolagénom!

 

Čo je kolagén?

Kolagén predstavuje nerozpustnú bielkovinu tvoriacu približne 30 % všetkého proteínu v ľudskom tele. Jedná sa o základný stavebný prvok tkanív, ako je koža, kosti, šľachy a tiež vlasy. Hrá kľúčovú úlohu v podpore pevnosti, pružnosti a zdravia tkanív vrátane vlasov.

Oproti iným bielkovinám je kolagén rozlišovaný predovšetkým v tom, že sú jeho molekuly zložené z dlhých reťazcov skladajúcich sa prevažne z aminokyselín. Práve aminokyselina sú zodpovedné za pevnosť a stabilitu kolagénnych vlákien.

V ľudskom tele sa vyskytuje hneď niekoľko druhov kolagénu, pričom tým najrozšírenejším je kolagén I. typu. Pokrýva veľkú väčšinu kolagénu v tele a podieľa sa na tvorbe štruktúry pokožky, kostí, šliach a vlasov. Medzi ďalšie významné druhy kolagénu patrí napríklad kolagén II. typu, ktorý sa vyskytuje v chrupavkách alebo aj kolagén typu III. ktorého dôležitosť spočíva v pružnosti kože.

 

Tip: Prečo okrem chýbajúceho kolagénu môže byť u zľahnutých a matných vlasov na vine nedostatok proteínu? To sa dozviete v našom článku.

 

Prírodné zdroje kolagénu pre zdravé vlasy

Okrem použitia kozmetických prípravkov alebo doplnkov stravy s kolagénom je dôležité dopĺňať do tela túto aminokyselinu aj pomocou jedla.

Zdrojom kolagénu tak sú:

Mäso a ryby – predovšetkým ryby ako je losos, tuniak alebo treska sú veľmi bohatým zdrojom kolagénu. Ďalej ho nájdeme aj v mäse hovädzom, baranovom alebo bravčovom.

Orechy a semená - niektoré druhy orechov, ako sú orechy para, mandle, ľanové a sezamové semienka či lieskové orechy obsahujú zložky podporujúce tvorbu kolagénu v tele. Okrem toho sú bohaté na zinok a vitamín C.

Ovocie a zelenina - rovnako ako orechy a semená sú citrusové plody, ako sú pomaranče, citróny a grapefruity bohaté na vitamín C, ktorý je dôležitý pre tvorbu kolagénu. Ako ďalšie chutné ovocie môžete do svojho jedálnička zaradiť bobuľoviny, teda jahody či čučoriedky a zo zeleniny papriku, brokolicu či špenát.

 

Kolagén na vlasy

V prvom rade si treba uvedomiť, že vlasom nestačí dodávať živiny iba zvonku, pomocou kvalitných kozmetických prípravkov, ale je dôležité ich vyživovať aj zvnútra. Jedine týmto spôsobom je možné dosiahnuť maximálnu efektivitu a účinok presne tam, kde to potrebujeme. A presne tento problém nám môže pomôcť vyriešiť kolagén.

Ten je dnes značne využívaný v kozmetike ako súčasť kondicionérov, ako je VENIRA kondicionér s kolagénom v úžasnej vôni manga a liči, vlasových kúr a rôznych krémov, ale aj vo forme doplnkov stravy. Jeho najcharakteristickejšou vlastnosťou je pevnosť, ďalej potom schopnosť regenerovať a vyživovať. Unikátnou funkciou tejto nerozpustnej bielkoviny je tiež to, že sa dokáže dokonale viazať na pokožku a preniká do hĺbky vlasov, kde zadržiava vodu, čím ich zvláčňuje, spevňuje a zároveň chráni.

Okrem toho kolagén posilňuje vlasové korienky a pomáha zabrániť ich lámaniu. Pri nedostatku kolagénu sa vlasy stávajú oslabenými a náchylnými. Dodanie kolagénu do vášho tela im tak pomôže získať stratenú pevnosť a odolnosť.

Navyše s VENIRA kolagénovým drinkom pre vlasy, nechty a pleť so 4000 mg 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu dosiahnete rýchle a viditeľné výsledky! Dodajte vašim vlasom ale aj pokožke a nechtom všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré potrebujú.

 

Je použitie kolagénu na vlasy vhodné pre každého?

Použitie kolagénu na vlasy je vhodné pre širokú škálu ľudí, najmä ale pre tých, ktorí sa stretávajú s rôznymi problémami s vlasmi alebo chcú len zlepšiť ich kvalitu a vzhľad. Použitie kolagénu tak môže byť obzvlášť vhodné pre osoby s padajúcimi, rednúcimi alebo poškodenými vlasmi a starších jedincov.

 

1. Osoby s poškodenými vlasmi

Suché, krehké, lámavé či poškodené vlasy v dôsledku nadmerného používania guľom, žehličiek na vlasy či častého farbenia kolagén pekne zacelia, obnovia a posilnia. Kolagén navyše vlasovému vláknu dodá pevnosť a hydratáciu.

 

2. Starší jedinci

S vekom dochádza k prirodzenému poklesu produkcie kolagénu v tele. Tento pokles môže mať negatívny vplyv na zdravie a kvalitu vlasov. U týchto osôb kolagén vyrovnáva pokles a podporuje zdravý rast pevných vlasov.

 

3. Osoby s oslabenými a krehkými vlasmi

Aj tí, ktorí majú prirodzene jemné a krehké vlasy môžu zo zázračných schopností kolagénu ťažiť samozrejme tiež. Kolagén zvyšuje objem vlasov a posilňuje vlasové vlákno, čo vedie k plnšiemu vzhľadu vlasov už na prvý pohľad.

 

4. Tehotné a dojčiace ženy

V tehotenstve a pri dojčení ženské telo prechádza značnými fyziologickými zmenami a zvyšuje sa potreba dodávať do tela všetky potrebné živiny. VENIRA PREMIUM kolagénový drink pre tehotné a dojčiace mamičky je vhodný nielen z dôvodu zlepšenia kvality vlasov a nechtov. Podporuje tiež rast a vývoj plodu, stará sa o kožu a zdravie kĺbov.

 

Kolagén na pleť a kĺby

Kolagén je kľúčovou zložkou všetkých tkanív a preto niet divu, že okrem vlasov poskytuje svoje účinky najmä aj na pleť či kĺby. Je tak zodpovedný za pevnosť a pružnosť pokožky, dodáva jej mladistvý vzhľad, pomáha minimalizovať vrásky a jemné linky a zlepšuje aj celkový tón pleti. K hydratácii pokožky kolagén prispieva tým, že priťahuje a zadržuje vlhkosť. To je obzvlášť dôležité pre udržanie zdravej, jemnej a hladkej kože.

Kolagén je dôležitý aj na zabezpečenie pohyblivosti tkanív a tlmenie nárazov v kĺboch. Obnovuje kĺbové tkanivo, čo podporuje ich zdravie a znižuje tak riziko akéhokoľvek poškodenia. Kolagén má schopnosť zlepšovať pohyblivosť kĺbov a zvýšiť tým ich flexibilitu. Tým zlepšuje celkovú pohyblivosť na udržanie aktívneho životného štýlu.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

Je známe, že pokiaľ zdravému človeku vypadne každý deň až 100 vlasov, je všetko v normále. Niekedy sa ale mužom aj ženám často stáva, že im vlasy nezadržateľnou rýchlosťou rednú priamo pred očami. Z krásnych vlasov sa náhle stane nočná mora. Čo také vypadávanie vôbec zapríčiňuje a dá sa mu zabrániť? V tomto článku sa pozrieme na najčastejšie príčiny padanie a spôsob prevencie.

 

Aké sú najčastejšie príčiny vypadávanie vlasov?

Vypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi mnoho ľudí bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Preto ak sa s týmto nešvárom stretávate aj vy, nebojte sa, určite nie ste sami. Keďže nadmerné padanie vlasov môže mať hneď niekoľko príčin, je v prvom rade dôležité vôbec pochopiť, čo za týmto problémom stojí a ako mu môžete predchádzať.

Medzi najčastejšie príčiny vypadávanie vlasov patria:

 

Genetika a dedičnosť

Tieto dva faktory sú často hlavnou príčinou vypadávanie vlasov u mužov aj žien. Príčinou je často geneticky podmienená citlivosť vlasových folikulov. Preto ak u vás niekto v rodine trpí nadmerným padaním vlasov či dokonca plešatosťou, je veľmi pravdepodobné, že aj v sa s týmto problémom budete skôr či neskôr stretávať.

 

Hormonálna nerovnováha

Vyvážený hormonálny balans je veľmi dôležitý a preto nie je divu, že ak s hormónmi, ktoré majú v tele hneď niekoľko dôležitých funkcií, nie je niečo v poriadku, začne proces vypadávania vlasov. Rovnako tak nerovnováha spojená s funkciou štítnej žľazy má vplyv práve na vaše kadere.

Zatiaľ čo u mužov je dôvodom hormón dihydrotestosterón, kde hormonálna nerovnováha vedie k vyššej citlivosti vlasových folikulov na tento hormón a teda k padaniu vlasov, u žien môže byť problém v prípade nízkych hladín estrogénov a vysokých hladín progesterónov.

 

Stres

Dlhodobé a opakované stresové situácie nie sú záťažou len pre vaše telo ale predovšetkým aj pre samotné vlasy a ich zdravie, pretože vysoká úroveň emocionálneho napätia môžu spôsobiť oslabenie vlasových folikulov a viesť k ich vypadávaniu.

Tip: Pri nadmernom vypadávaní vlasov môže pomôcť aj methionín. Prečo túto esenciálnu aminokyselinu dodať do vášho jedálnička a aké sú jej účinky si prečítajte v našom článku.

 

Nadmerné zaťažovanie vlasov

Ženy, máte rady upravené vyžehlené alebo nakulmované vlasy, ktoré sú dôkazom toho, že sa o ne patrične staráte? Nezabúdajte ale ani v tomto prípade, že aj nadmerné zaťažovanie vlasov, a to nielen tepelnými stylingovými prístrojmi môže viesť k vypadávaniu vlasov.

Ani príliš pevné účesy či používanie chemických produktov nie je práve tou najlepšou voľbou pre vaše kadere.

 

Nezdravá strava a nedostatok živín

Aj nezdravá strava a nedostatok živín môžu mať negatívny vplyv na zdravie vlasov a prispieť k ich padaniu. Vlasy sú tvorené keratínom, čo je proteínová látka, a preto je dostatočný prísun živín, najmä proteínov, esenciálny pre ich rast a zachovanie zdravej štruktúry.

Preto je dobré do tela v podobe stravy alebo výživových doplnkov dopĺňať vitamíny A, C, E, D a B a tiež minerály v podobe železa, zinku a biotínu. Na vypadávanie vlasov vám z našej ponuky môžeme odporučiť VENIRA b-komplex nevyhnutný pre správne fungovanie organizmu.

 

Ako zastaviť vypadávanie vlasov?

Zastavenie vypadávanie vlasov môže byť často ťažké, ale existuje hneď niekoľko opatrení, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť zdravie vlasov a minimalizovať ich stratu.

Pokiaľ ste ešte nezačali zdravo jesť a dodávať do tela potrebné minerály a vitamíny, potom by ste mali rozhodne začať. Konzumujte dostatočné množstvo ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a tiež rýb či orechov.

Príliš časté fénovanie, žehlenie či kulmovanie vlasov môže spôsobiť zvýšenie početnosti padania a okrem toho aj poškodzovanie vlasov. Snažte sa preto minimalizovať použitie tepelných nástrojov a nechajte vlasy v tomto období oddýchnuť, pokiaľ je to možné. Samozrejmosťou je aj tepelná ochrana.

Pokiaľ máte výrazný problém s vypadávaním vlasov, potom by ste mali navštíviť dermatológa alebo trichológa, ktorí vám dokážu poskytnúť odbornú radu a odporučiť liečbu priamo na mieru.

 

Vypadávanie vlasov po pôrode

Pripadá vám, že v tehotenstve máte krásne, zdravé a husté vlasy? Tento stav vašej hrivy bohužiaľ pominie po pôrode, kedy dochádza k rapídnym zmenám hormonálnych hladín, čo môže viesť k zmenám v raste vlasov.

K vypadávaniu vlasov po pôrode ale u niektorých žien prispieva aj nedostatok základných vitamínov a minerálov, ako je železo, čo negatívne ovplyvňuje vlasový rast. Vieme, že padanie vlasov pre vás môže byť frustrujúce. Je dôležité si ale uvedomiť, že vo väčšine prípadov ide o iba dočasný stav.

 

Prípravky proti vypadávaniu vlasov

Každý vlas na hlave má svoju životnosť a nie je určený rásť naveky. Vypadávanie vlasov rozhodne nie je príjemnou záležitosťou pre nikoho.

Preto sme pre vás vyvinuli VENIRA prírodný šampón proti vypadávaniu vlasov pomáhajúci pre lepšie ukotvenie vlasových cibuliek v pokožke hlavy. Okrem toho sa jedná o šampón s čisto prírodným zložením podieľajúci sa na hydratácii, vyživení a upokojení vlasovej pokožky.

Z doplnkov stravy vám môžeme odporučiť VENIRA PREMIUM kapsule pre vlasy, nechty a pleť hneď s 20 účinnými prírodnými látkami pre žiarivé, dlhé a krásne kadere.

Nezabúdame ani na mužské osadenstvo, ktoré vypadávanie vlasov trápi úplne rovnako ako ženy. Pre tých sme objavili VENIRA hair & beard booster s nadupaným zložením na podporu prirodzeného rastu vlasov, nechtov i fúzov.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Trendy vo farbení vlasov

Trendy vo farbení vlasov

Každý rok nás kadernícke salóny lákajú svojimi novinkami. Práve farbenie vlasov je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako zmeniť svoj vzhľad a vyjadriť svoju osobnosť. Aké techniky sú pre tento rok in? Dalo by sa povedať, že sa bude nosiť úplne všetko. Od čo najprirodzenejšieho farbenia až po rôzne farebné úlety v podobe ružových melírov v šedivých vlasoch. Či už sa rozhodnete pre odvážne a výrazné trendy v kaderníctve alebo pre svoje stálice, náš sprievodca najhorúcejšími technikami vo farbení vlasov vám určite pomôže k správnemu rozhodnutiu.

 

Aké techniky farbenia vlasov existujú?

V dnešnej dobe existuje celý rad techník a štýlov farbenia vlasov, ktoré vám umožnia dosiahnuť rôzne farebné efekty vo vlasoch. Pokiaľ by ste ženy rady dosiahli predovšetkým prirodzený vzhľad vašich kaderí, u ktorých by ani nikto z vášho okolia nepovedal, že sú nafarbené, potom zvoľte rozhodne metódu sombré. Ak ale už dlhšiu dobu túžite po krásnej platinovej blond farbe, správnym výberom pre vás potom možno bude mikromelír.

Poďme si ale o jednotlivých technikách prezradiť maličko viac:

1. Ombré

Je trendy už niekoľko pár rokov a stále sa teší veľkej obľube u zákazníčok všetkých kaderníckych salónov. Ide o trend, kedy sa výrazne mení odtieň vlasov od korienkov ku končekom. Klasické ombré je pri hlave tmavo hnedej farby a končeky vlasov sú postupne úplne zosvetlené.

Tento dramatický prechod medzi dvoma odtieňmi dodá vašim vlasom hĺbku a vytvára úplne jedinečný efekt. Ombre je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú získať jedinečný vzhľad a navyše veľkou výhodou tejto kaderníckej techniky je neviditeľný odrásť.

 

2. Sombré

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o ľahšiu formu vyššie spomínanej techniky farbenia vlasov, takzvané soft ombré. Teraz už nejde o taký drastický prechod farieb a celé farbenie pôsobí veľmi prirodzene. Pokiaľ je táto technika kaderníkom správne vytvorená, potom by výsledok mal pôsobiť dojmom vlasov, ktoré sú zosvetlené od slniečka.

Toto farbenie odporúčame predovšetkým blondínkam a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí požadujú ľahký a prirodzený efekt farieb bez prílišného kontrastu.

 

Tip: Ako dosiahnuť krásne a zdravé vlasy, ktoré sú korunou krásy každej ženy, si môžete prečítať v našom článku.

3. Babylights

Melírovacia technika, pripomínajúca detské svetlé vlásky. Pri tejto metóde farbenia vlasov sú jednotlivé tenké vlasové pramene zvýraznené svetlejšími odtieňmi v jemných tónoch farieb.

Všetky tieto odtiene sa aplikujú v rovnakých pomeroch a žiadna farba tu nie je dominantná. To vytvára veľmi jemný a prirodzený výsledok. Babylights je ideálnou voľbou pre všetky ženy túžiace po sviežosti vlasov.

 

4. Splashlights

Niekedy označovaný aj ako anjelský vzhľad je metóda, vďaka ktorej sa na vlasoch vytvárajú škvrny alebo pruhy svetla, ktoré pripomínajú efekt zrkadla. Škvrny či pruhy sa aplikujú iba v jednej časti vlasov (približne v polovici ich dĺžky) pre efekt trojfarebnosti. Vlasy dole aj hore od tohto efektu musia farebne prechádzať postupne.

Ide o pomerne nový ale zábavný trend vo farbení vlasov, ktorý im poskytuje unikátny a výrazný vzhľad.

5. Pastelové farby

Tiež vás už jednoliate blond alebo hnedé odtiene vlasov jednoducho nudia? Preto sa na vlasy čoraz častejšie nanášajú rôznofarebné prelivy vo veselých pastelových farbách. Či už sa rozhodnete ísť do odtieňov fialových, ružových, modrých, zelených alebo červených, rozhodne nesiahnete vedľa. Vo výsledku ide totiž hlavne o to, cítiť sa vo svojom účese dobre a vedieť ho nosiť.

 

Farbenie vlasov v tehotenstve

Tehotenstvo je jedinečné obdobie v živote ženy, kedy sa všetky jej priority presúvajú na zdravie a pohodu jej dieťaťa. Tiež si kladiete otázku, či počas týchto deviatich mesiacov môžete pokračovať vo svojich bežných kozmetických rutinách, ako je práve farbenie vlasov?

Existuje hneď niekoľko názorov na to, či farbenie vlasov v období tehotenstva je alebo nie je bezpečné. Napriek tomu, že nie sú dôkazy o negatívnych účinkoch farbenia vlasov v tehotenstve, mali by ste sa ženy v tomto prípade poradiť s odborníkom a odložiť prípadnú návštevu kaderníka až do druhého trimestra.

Ak sa chcete aj počas tehotenstva i dojčenia starať nielen o svoje vlasy, ale aj pokožku či celé telo, odporúčame vám zaobstarať si VENIRA PREMIUM kolagénový drink pre tehotné a dojčiace mamičky, ktorý vám ponúkame hneď v niekoľkých chutných príchutiach.

 

Ako sa starať o farbené vlasy?

Farbenie vlasov môže dodať úžasnú zmenu vášmu celkovému vzhľadu. Farbenie časté alebo to s nekvalitnými farbami môže mať na vaše kadere aj negatívny dopad. Po farbení je dôležité poskytnúť vlasom zodpovedajúcu starostlivosť.

Používajte preto výhradne šampóny a kondicionéry vhodné pre váš typ vlasov. Pre vlasy poškodené nielen farbením ale aj častou tepelnou úpravou je vhodný VENIRA prírodný šampón na podporu rastu vlasov.

Nezabúdajte ani na poriadnu výživu, kedy pre perfektnú hĺbkovú hydratáciu a ochranu farby vám dokonale poslúži VENIRA vyživujúca maska na vlasy s vôňou manga a liči a niekoľkými účinnými látkami prenikajúcimi hlboko do štruktúry vlasov.

 

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

Starostlivosť o vlasy

Methionín: pomocník pri vypadávaní vlasov

Methionín: pomocník pri vypadávaní vlasov

Vypadávanie vlasov je problémom, ktorý postihuje mnoho žien ale aj mužov a nakoniec môže viesť k strate sebavedomia či dokonca k frustrácii. Nebojte, existuje však mnoho prírodných aj lekárskych metód, ktoré môžu pomôcť zastaviť tento nežiaduci proces a podporiť rast nových vlasov. Jedným z týchto pomocníkov je aminokyselina methionín, ktorý hrá dôležitú úlohu pri podpore celkového zdravia vašich kaderí.

 

Čo je to methionín?

Niekedy aj napriek tomu, že so svojim vlasom dostatočne venujete a pravidelne praktizujete bežné úkony, ako je kefovanie, starostlivosť o suché končeky, správne umývanie, používanie kondicionéra či masírovanie pokožky, môže dôjsť k ich predčasnému šediveniu a postupnému vypadávaniu.

V tomto prípade vášmu telu väčšinou chýba látka methionín, teda esenciálna aminokyselina, čo znamená, že si ju telo samo nevie vyprodukovať a preto ju musí získať z potravy alebo doplnkov stravy.

Ovplyvňuje tvorbu najrôznejších bielkovín, okrem iného aj karnitín, čo je bielkovina tvoriaca vlas. Okrem toho má ešte mnoho iných dôležitých funkcií. Detoxikuje organizmus, odbúrava cholesterol, zabraňuje ukladaniu tukov, posilňuje nechty a mnoho ďalšieho.

 

Ako funguje methionín na vlasy

Methionín je kľúčový pri podpore rastu vlasov a ich zdravia. Jeho prítomnosť v strave a dostatočný prísun do tela môže pozitívne olivňovať kvalitu vlasov, zabraňovať vypadávaniu a podporovať ich regeneráciu.

Keďže slúži ako jeden zo základných stavebných blokov pre tvorbu keratínu, čo je dôležitá bielkovina v tele, poskytuje vlasom silu, elasticitu a odolnosť proti poškodeniu. Methionín má tiež schopnosť podporovať rast nových vlasov.

S antioxidačnými vlastnosťami napomáha udržiavať vlasy zdravé a lesklé a chrániť ich tak pred oxidatívnym stresom spôsobeným voľnými radikálmi, ktorý vlasy poškodzuje a vedie k ich oslabeniu a vypadávaniu.

 

Tip: Pre starostlivosť o padajúce vlasy je vždy najdôležitejšie používať iba kvalitnú a prírodnú kozmetiku. Prečo je prírodná vlasová kozmetika bez parabénov a sulfátov najlepšou voľbou pre vaše vlasy sa dozviete v našom článku.

 

Nedostatok methionínu

Pokiaľ vaše telo neprijíma dostatok methionínu, môže dochádzať k:

- narušenie tvorby nových vlasových folikulov

- tomu, že existujúce vlasy sa zdajú byť krehké, slabé a náchylné

- negatívnemu ovplyvneniu produkcie keratínu

- suchým, matným a bez života vypadávajúcim vlasom

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo môže vaše telo metionín postrádať. Ide napríklad o nevyváženú stravu, genetiku či nedostatočný príjem potravín bohatých na túto aminokyselinu.

Zaznamenali ste v poslednej dobe niektoré z týchto príznakov nedostatku methionínu? Potom rozhodne už dlhšie nečakajte a doprajte svojmu telu a vlasom metionín v podobe kapsúl VENIRA PREMIUM určených nielen pre vlasy, ale aj nechty a pleť. Tie okrem spomínanej aminokyseliny vo svojom zložení obsahujú ďalších 19 účinných látok.

 

Prečo vlasy vypadávajú?

Vypadávanie vlasov je začarovaný kruh, a preto pokiaľ ste stále ešte neprišli na to, prečo práve vám vlasy padajú, možno bude na vine niektorý z problémov, ktorý nájdete popísaný nižšie. Dôležité je predovšetkým porozumieť možným príčinám tak, aby ste prijali potrebné opatrenia na prevenciu a predchádzanie proti ich vypadávaniu. 

 

Genetika a hormóny

Hormonálna nerovnováha môže s vašimi vlasmi poriadne zatočiť. Patrí medzi jednu z najčastejších foriem vypadávanie vlasov. Čiastočnú úlohu tu zohráva aj genetika, pretože u niektorých žien či mužov môže ísť o dedičný problém. Muži sa tu najčastejšie stretávajú s alopéciou a ženy potrápia padajúce vlasy predovšetkým v období menopauzy.

Perfektným doplnkom stravy pre vás v tomto prípade bude naša VENIRA hormonálna rovnováha prispievajúca k normálnej hladine ženských hormónov.

 

Zlá starostlivosť o vlasy

Nesprávna starostlivosť o vlasy a ich nadmerné zaťažovanie môže tiež viesť k vypadávaniu. Používanie nesprávnej vlasovej kozmetiky, časté farbenie či prílišné kulmovanie alebo žehlenie môžu vlasy oslabiť natoľko, že okrem lámania začnú aj padať.

 

Stres a životný štýl

Stres radíme medzi ďalší faktor, ktorý môže mať vplyv na zdravie vlasov. V období silného stresu sa môže vlasový cyklus narušiť a viesť k nadmernému vypadávaniu. Nielen stres ale aj nezdravý životný štýl, ako je nevyvážená strava, nedostatok spánku či pohybu a nadmerná konzumácia alkoholu a kofeínu na oslabenie vašich kaderí taktiež významne napomáha.

 

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Síce niektoré príčiny vypadávania vlasov nemožno úplne eliminovať, aj tak ale existuje množstvo opatrení, vďaka ktorým svoje kadere zachránite a zachováte tak ich zdravý vzhľad. Tu sú tie najčastejšie:

- pre starostlivosť o vlasy používajte iba kvalitnú a prírodnú vlasovú kozmetiku, teda jemný šampón a kondicionér

- na úpravu vlasov nepoužívajte príliš často tepelné nástroje

- vlasy pravidelne zastrihávajte a to aspoň 1x za 3 mesiace

- dodržujte vyváženú stravu bohatú na vitamíny a minerály, dostatočne spite a pravidelne sa pohybujte

- nepodliehajte príliš stresu a využívajte relaxačné techniky ako sú joga alebo meditácia 

 

Ak sa s vypadávaním vlasov stretávate už dlhšiu dobu a ani dodržiavanie všetkých predchádzajúcich rád či najrôznejších doplnkov stravy vám nijako nepomáha, potom bude najlepšou voľbou návšteva lekára, ktorý môže odhaliť prípadné zdravotné problémy.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy

Biotín: hustota a objem vlasov na dosah

Biotín: hustota a objem vlasov na dosah

Hustota vlasov je záležitosťou dedičnosti. Nie je však pravdou, že túto vlastnosť nemožno zmeniť. A to aj napriek tomu, že sa s takýmito názormi môžeme veľmi často stretnúť. Nehádžte preto flintu do raže! Cesta za hustejšou hrivou s prirodzeným objemom totiž existuje. Dokonca nie je ani toľko tŕnistá, ako si možno môžete myslieť. Celé kúzlo spočíva v užívaní pomerne známeho vitamínu B7, čiže biotínu.

 

Čo je biotín?

Biotín, teda vitamín B7 býva tiež označovaný ako vitamín H či koenzým R. Jedná sa o zlúčeninu, ktorá je súčasťou vitamínov B-komplexu, ktoré sú pre zdravie vlasov a pleti kľúčové.

Jeho nedostatok spôsobuje predovšetkým vypadávanie vlasov, čo sa následne prejavuje ich nadmerným rednutím. V extrémnych prípadoch môže dôjsť aj k strate rias a obočia. Naopak, jeho dostatok je zárukou zdravej a hutnej hrivy.

Štúdie dokonca vymedzili biotín ako jednu zo základných živín na zachovanie štruktúry, pevnosti a vzhľadu vlasov. Navyše je rozpustný vo vode, čo zaručuje, že jeho prípadný nadbytok telo vylúči prostredníctvom moču. Je teda nemožné sa im predávkovať.

 

Zdroje biotínu

Pýtate sa, odkiaľ teda tento zázračný vitamín môžete získať? Býva súčasťou mnohých potravín, napríklad arašidov, ryže, ovsenej múky, zemiakov, orechov a pod. Pokiaľ však máte problémy so svojimi vlasmi, je dobré ho užívať predovšetkým vo forme biotínových doplnkov stravy, ktoré dokážu efektívne podporiť jemné, lámavé či rozstrapkané vlasy.

Okrem toho sa využíva aj na liečbu alopécie, čo je čiastočné alebo celkové vypadávanie až celých chumáčikov či prameňov, a to ako u detí, tak dospelých.

Biotín je ideálny ako prevencia straty vlasov aj ako poistka pre ich opätovný rast a tiež zdravie nechtov. Okrem iného je jednou z 19 účinných látok, z ktorých sú zložené naše VENIRA kapsule pre vlasy, nechty a pleť.

V prípade, že sa rozhodnete biotín zaradiť do vášho jedálnička ako doplnok, nájdete ho väčšinou v spojení so zinkom alebo pivovarskými kvasnicami, ktoré taktiež pomáhajú v boji s padajúcimi vlasmi.

 

Biotín na vlasy

Biotín je nevyhnutnou zložkou pre tvorbu keratínu, ktorý:

- dodáva vlasom pevnosť, pružnosť a lesk

- podporuje metabolizmus aminokyselín potrebných pre správny rast vlasov

- zaisťuje optimálne fungovanie vlasových folikulov (čo sú malé štruktúry v pokožke hlavy produkujúce nové vlásky)

Práve správna funkcia vlasových folikulov je zásadná pre zdravý rast vlasov a dosiahnutie požadovanej hustoty a objemu.

Tip: O tom, ako urýchliť rast vlasov pomocou vášho jedálnička ale aj doplnkov stravy sa dozviete v našom článku.

 

Biotín v tehotenstve

Biotín zohráva dôležitú úlohu aj v období tehotenstva. Práve v tomto požehnanom stave je pre vás, ženy, dôležité predovšetkým zaistiť dostatočný príjem živín nielen pre svoje vlastné zdravie, ale aj pre správny vývoj plodu.

Zvlášť dôležitý je pre rast vlasov, nechtov aj celkové zdravie pokožky, čo sú aspekty, ktoré môžu byť hormonálnymi zmenami v tehotenstve ovplyvnené. Dostatočný príjem biotínu počas tehotenstva môže minimalizovať prípadné problémy spojené s ich vypadávaním či lámaním.

Tehotné ženy ale aj mamičky nájdu biotín vo vitamínovom komplexe VENIRA pre tehotné a dojčiace ženy zaisťujúce telu všetky potrebné minerály a živiny pre súčasné i budúce mamičky a napomáhajúcim k celkovému komfortu.

 

Aké sú účinky biotínu na nechty?

Silné a zdravé nechty sú nádherným doplnkom každej ženy. Ak sa aj vy stretávate s krehkými a lámavými nechtami, nemusíte zúfať, pretože biotín nefunguje iba na vaše kadere, účinne si poradí aj s poškodenými nechtami a navráti im tak zdravý vzhľad.

Jedným z hlavných účinkov biotínu na nechty je jeho schopnosť posilňovať nechtovú štruktúru a zvýšiť ich odolnosť. Dostatočný príjem biotínu potom zaistí, že vaše nechty budú pevné a odolné voči každodenným vplyvom.

Okrem posilnenia nechtov biotín podporuje aj rast nových nechtov, čo je veľkou výhodou pre všetky ženy aj mužov trpiacich ich pomalým rastom či pre tie s ich zvýšenou lámavosťou.

 

Prevencia a starostlivosť o zdravé vlasy

Aj pri samotnom užívaní biotínu ako doplnku stravy by ste sa mali o svoje vlasy náležite starať na to, aby boli zdravé a krásne. Ako ale dosiahnuť to, aby vaše vlasy nielen dobre vyzerali, ale boli aj zdravé? Kľúčom je správna prevencia a starostlivosť o ne.

Tu je niekoľko dôležitých tipov a trikov, ktoré vám pomôžu udržať vaše vlasy v tom najlepšom možnom stave:

1. Správne umývanie vlasov

Správna technika umývania vlasov je úplným základom. Vždy teda používajte iba prírodný šampón vhodný pre váš typ vlasov, ktorý do nich dôkladne vmasírujte a následne poriadne vymyte tak, aby vo vlasoch nezostali žiadne jeho zvyšky.

2. Pravidelné strihanie končekov

Pravidelné strihanie končekov vlasov je dôležité na prevenciu rozštiepených končekov. Vlasy vám tak odporúčame zastrihávať každých 6 až 8 týždňov, aby sa udržala ich sila a zdravý vzhľad. 

3. Vyvarujte sa nadmernému tepelnému spracovaniu

Nadmerné používanie fénov na vlasy, žehličiek alebo guľom vlasy poškodzuje a spôsobuje ich lámanie. Pokiaľ je to možné, snažte sa tepelné nástroje na úpravu účesu obmedziť na minimum alebo pred ich použitím aplikujte ochranný sprej na vlasy. 

4. Starostlivosť o pokožku hlavy

Zdravá pokožka hlavy je dôležitá pre rast a zdravie vlasov. Uistite sa preto, že udržujete svoju pokožku hlavy čistú a hydratovanú. K tomu vám môžu pomôcť masáže hlavy, ktoré podporujú prekrvenie a rast vlasov.

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete minimalizovať poškodenie vlasov a udržať ich zdravé a krásne.

 

 

Našli ste v článku chybu?

Napíšte nám prosím na info@venira.sk a ma sa ihneď pustíme do opravy.

 

Starostlivosť o vlasy